Nareszcie Nintendo przypomniało sobie o istnieniu czegoś takiego jak Europa i zdecydowało się oficjalnie podać datę tutejszej premiery Pokemon Pearl oraz Diamond. Otóż PocketMonstery trafią na nasze półki sklepowe już, a może dopiero, 27-go lipca. „Jedynie” niecały rok po ich japońskiej premierze.

Jeśli jednak wierzyć w gusta naszych skośnookich kolegów z dalekiego wschodu, to zdecydowanie warto czekać, bo i jest na co. Od września 2006-go roku w Kraju Kwitnącej Wiśni rozeszło się ponad 5 milionów DS-owych Pokemonów. Tym samym stały się one najlepiej sprzedającą się częścią tej długiej serii.
W Stanach Zjednoczonych sprzedało się jak do tej pory około dwóch milionów egzemplarzy, co również jest wynikiem godnym podziwu, zważywszy na to, iż od tamtejszej premiery (kwiecień 2007) minął zaledwie miesiąc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Pamiętam że gdy uczęszczałem do drugiej klasy podstawówki to Pokemony panowały w Polsce:). Każdy dzieciak o nich mówił, każdy zbierał naklejki, obrazki, figurki itp. Po kilku miesiącach zostały zapomniane i tak jest po dziś dzień. . .

  2. Zdecydowanie Poki nie sa zapomniane. Jesli chodzi o jakies PokeTazos z chipsow, czy inne karty Pokemon to wiadomo – zaden trend nie utrzyma sie wiecznie. Ale popularnosc Poków samych w sobie jest ogromna i wciaz rosnie. Zreszta – wystarczy spojrzec na liczby, ktore przytoczylem w newsie 🙂 Jeszcze zaden tytul z serii PocketMonsters nie sprzedawal sie az tak dobrze. A to o czyms swiadczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here