INFORMACJA PRASOWA

Ostateczna Rozgrywka była prawdziwym świętem graczy i fanów gier komputerowych. Do rywalizacji o tytuły Mistrzów stanęło 268 graczy z całej Polski, którzy rozegrali łącznie prawie 350 meczów. Zacięta walka przeciągała się do późnych godzin wieczornych, a finały w poszczególnych dyscyplinach, rozgrywane na głównej scenie, obserwowały setki widzów. Przez dwa dni miejsce finałów odwiedziło niemal 7000 osób, które obserwowały zmagania zawodników i spróbowały swoich sił w turniejach dla publiczności. 255 komputerów i 20 konsol pracowało bez przerwy. Do rąk najlepszych graczy Ligi trafiły nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości ponad 150 000 złotych.

Pierwszego dnia finałów o pierwszeństwo walczyli zawodnicy II i III ligi oraz kategorii Open. Profesjonaliści stanęli do walki w niedzielę. Pierwszy z mistrzowskiego tytułu cieszył się aktualny Mistrz Europy Krzysztof „Chris” Sojka, który nie dał szans rywalom w wyścigach samochodowych Need for Speed: Carbon. Tuż po nim na głównej scenie swój pojedynek zaczęły profesjonalne zespoły graczy w America's Army. Po trwającej blisko godzinę zaciętej walce lepszy okazał się pięcioosobowy klan Team Conception. W Pro Evolution Soccer, czyli popularnej symulacji piłki nożnej, na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Kielczyk, a Mistrzem Polski w Quake'u został Mateusz ‘Matr0x' Ożga. W rywalizacji WarCraft zwyciężył Jakub ‘Palladyn' Paluch, a w StarCraft – Krzysztof ‘Draco' Nalepka. W najbardziej wyczekiwanym finale niedzielnego wieczoru emocje sięgały zenitu. Broniący tytułu klan ‘PGS PokerStrategy' nieoczekiwanie od początku meczu przegrywał z klanem ‘Frag Executors'. Jednak mistrzowie potrzebowali tylko czasu na opanowanie sytuacji i w pięknym stylu pokazali, że doświadczenie procentuje. Trzeba jednak przyznać, że klan ‘Frag Executors' walczył do ostatniej chwili.

Organizatorzy Heyah Logitech Cybersport zadbali też o zapewnienie atrakcji wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść na weekendowe finały. W strefie dla widzów na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. W turniejach dla publiczności wzięło udział ponad 750 osób – rozgrzane do czerwoności komputery nie przestawały pracować ani na chwilę. Najwiekszą popularnością cieszyły się rozgrywki w CS 1 na jeden – ponad 250 osób. W strefie Fun Zone rozdano nagrody o łącznej wartości ponad 50 000 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazywane po raz pierwszy w Polsce kultowe zręcznościowe wyścigi samochodowe Need for Speed: Pro Street. W długiej kolejce trzeba też było stać, by zmierzyć się z torem Formuły 1 na symulatorze bolidu. W ciągu weekendu znalazło się ponad 250 naśladowców Roberta Kubicy.

Zarówno ostre współzawodnictwo wśród finalistów, jak i zaangażowanie odwiedzających pokazują, ze trudno przewidzieć, co przyniesie kolejny sezon Heyah Logitech Cybersport. Gracze doskonalą swoje umiejętności, a poziom cybersportu z roku na rok rośnie. Kolejne ligowe zmagania rozpoczną się już po Nowym Roku.

Więcej informacji na www.cybersport.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here