Dead Rising – całkiem udany survival-horror (lub raczej jego pastisz) na konsolę Xbox 360 spotkał się z dość ciepłym przyjęciem wśród graczy. Owszem, nie był to wymarzony przez fanów next-genowy odpowiednik Resident Evil, ale przygody fotoreportera Franka Westa w Centrum Handlowym pełnym krwiożerczych zombiaków były całkiem miłą rozrywką. Ta jawnie nawiązująca do klasyki horroru George'a Romero (Noc Żywych Trupów) gra pojawiła się niestety tylko na konsolę Microsoftu. W listopadzie ubiegłego roku pojawiła się plotka jakoby DR miał ukazać się także na poczciwych pecetach. Niestety Capcom nie potwierdził tych rewelacji. Temat Dead Rising powraca jednak jak bumerang. Marcowe wydanie czasopisma EGM (Electronic Gaming Monthly) przynosi ciekawe informacje odnośnie kontynuacji przygód wścibskiego dziennikarza Franka Westa.

Według amerykańskiego pisma Dead Rising 2 jest w fazie produkcji i pojawić się ma na platformach Xbox 360, Playstation oraz Nintendo Wii. Co ciekawe produkcję drugiej odsłony gry Capcom zlecił tajemniczemu deweloperowi z okolic Los Angeles. Przyszłość zweryfikuje, czy redaktorzy EGM mają wiarygodne źródła informacji. Szkoda tylko, że ani słowem nikt nie wspomina o wersji Dead Rising na PC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. a czy jak nie zamierzam grywać w gry na pc to mogę oddawać głos w tak skonstruowanych ankietach? rzecz jasna klikając na przycisk NIE.

  2. w psx extreme ta gra ma zaszczytne miejsce i sam znam wiele osób którzy zatracili się na długie dni w tej grze, twierdzą że gra jest świetna ale nie dla leszczy ze względu na poziom trudności. Przypomina mi stare czasy gdzie brak save’a dodawał grze uroku. Bardzo chciałbym widzieć tą grę na PC !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here