Postać słynnego doktora Hannibala Lectera stworzył Thomas Harris autor powieści „Milczenie owiec”, „Hannibal” i „Czerwony smok”. Wszystkie trzy dzieła, w których główną rolę grał Anthony Hopkins trafiły na srebrny ekran. On sam otrzymał Oskara za „Milczenie owiec”.

W momencie, w którym czytacie ten tekst na sklepowych półkach pojawiło się najnowsze dzieło Thomasa Harrisa „Hannibal: Po drugiej stronie maski”. Książka jest prequelem przedstawiającym dzieciństwo Lectera.

W krok za premierą literacką podąża adaptacja filmowa, której reżyserem jest Peter Webber. Scenariuszem zajął się nie, kto inny jak sam Thomas Harris. W rolę doktora Hannibal Lectera wcieli się Gaspard Ulliel.

Film przedstawia dzieciństwo Lectera, który w czasie drugiej wojny światowej traci rodziców oraz siostrę. On sam unika śmierci, co zostawia na nim dotkliwe piętno. Emigruje z rodzinnej Litwy do Paryża gdzie poznaje Lady Murasak. Kobieta wprowadza go do wyrafinowanego świata. Edukacja młodzieńca nie tłumi w nim wspomnień wręcz przeciwnie. Jako wykształcony psychopata postanawia pomścić śmierć rodziny, co staje się jedynie preludium legendy o Hannibalu Lecterze.

Dystrybutorem filmu jest SPI, a sama ekranizacja trafi do polskich kin już 23 lutego 2007 r.

http://www.hannibal.spi.pl/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

7 KOMENTARZE

  1. A co z okresem niemowlęcym?! Szalenie ciekawi mnie czym był karmiony osesek Lecter! Czy już była to osławiona wątróbka, czy szklaneczka szlachetnego rocznika juchy wytoczonej z upolowanej dziewicy!

  2. Ciekawe ile jeszcze czasu ludzie będą katować tego biednego Hannibala Lectera? Każda z części (mówię tu o filmach) była słabsza od poprzedniczki i to w sposób wręcz drastyczny. Powoli wielka filmowa legenda doktora Lectera zostaje przez autorów sprowadzana do set-odcinkowej szmiry ala ArchiwumX odc. 4325. Cały czar pryska, niestety, ale tak jest zawsze, gdy na siłę chce się wycisnąć z tematu jak najwięcej pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here