Twórcy internetowej gry Entropia poinformowali, że wystawiają na aukcję pięć licencji na prowadzenie wirtualnych oddziałów prawdziwych placówek bankowych na okres dwóch lat.

W przeciwieństwie do autorów większości gier internetowych, twórcy Entropii nie mają nic przeciw wymianie wirtualnej waluty z gry na prawdziwe pieniądze. Ustalono nawet stały kurs na poziomie 10 wirtualnych dolarów za jednego prawdziwego. Licencja ma umożliwiać użytkownikom konwersję wirtualnych pieniędzy na jak najbardziej prawdziwą gotówkę.

Studio MindArk, które stworzyło grę wystawiało już wcześniej na sprzedaż wirtualne nieruchomości, zarabiając na nich nieraz po 100.000 dolarów.

Gra posiada kilka unikatowych cech – przede wszystkim gracze nie wnoszą opłaty za miesiące gry, ale godziny, na zasadzie inwestycji. Podobnie jak w konkurencyjnej Second Life, mają wolną rękę w sposobie gry i zarabianiu pieniędzy.

Entropia powstaje od 1995 roku, choć dla graczy swoje drzwi otworzyła dopiero w 2003 roku. Stojące za grą studio MindArk wielokrotnie popadało w tarapaty – jego biura były sprawdzane przez policję po skardze Microsoftu i oskarżeniu o używanie pirackiego oprogramowania. Możliwość zamieniania wirtualnej waluty w prawdziwe pieniądze przyciąga również kryminalistów, którzy używają gry do prania brudnych pieniędzy i oszustw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Chmmm. . . chyba jeszcze za wcześnie na tego typu możliwości to przyciągnie dużo hien i oszustów, potrzeba bardzo mocnego zabezpieczenia przed ewentualnym włamaniem i nariobieniem szkód. To bardzo poważna sprawa tu chodzi o prawdziwe pieniądze.

  2. Apropos zabezpieczeń w tej grze to powiem tak że już nie raz zdarzyło mi sie tam spotkac graczy którzy w grze (jak wiemy przelicznik wirtualnej waluty na $ to 10:1) operują gotówką za które mogli by kupi mieszkanie w Warszawie i jak dotąd nikt nie został okradziony (oczywiscie ze strony systemu gry – błędy ludzkie się zdarzaja). W niusach Valhalli nie znalazłem natomiast informacji o sprzedarzy trzech centr handlowych za okrągłą sumkę ~30. 000$ każdy, które jeszcze zanim zaczęły w pełni funkcjonowac zwróciły się inwestorom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here