Serwis, który jest częścią usługi Xbox Live!, wystartował rok po premierze next-gena Microsoftu w Stanach Zjednoczonych. Video Marketplace, bo o nim mowa, umożliwia ściąganie na dysk twardy Xboxa 360 pełnych filmów, seriali czy teledysków po uiszczeniu niewielkiej opłaty. Jak podaje serwis internetowy Variety.com, nowa usługa Microsoftu przebiła popularnością dotychczasowego lidera tej formy kupowania filmów – Unbox od Amazon.com.

Video Marketplace od samego początku cieszył się ogromnym powodzeniem, jednak takiego obrotu sprawy Microsoft chyba się nie spodziewał. Jak się okazuje, serwis sprzyja popularyzacji formatu HD, bo większość filmów ściąganych na dysk konsoli to właśnie wersje 720p. Takie wytwórnie filmowe jak Warner już liczą zyski, bo to właśnie ich produkcje cieszą się największym wzięciem.

A my wciąż czekamy na zlokalizowaną wersję Xbox Live! Wraz z nią ma nadejść nasz własny, polski, Video Marketplace. Ciekawe co znajdzie się w jego ofercie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. U nas będą zapewne cudowne polskie produkcje w formacie HD, jak Koziołek Matołek, czy Bolek i Lolek. I zapewne cena bedzie w zerowej porównywalności co do wartości oferowanych produktów. Jednak lepszy rydz niż nic.

  2. z tego co wróble ćwierkają nie będzie tak źle. . . Polscy dystrybutorzy bacznie obserwują LIVE! i są mocno zainteresowani wystawianiem tam filmów. Inna sprawa to . . . opóźnienia w premierach na LIVE! Tutaj niestety nie ma co liczyć na cud. . . najpierw USA, potem kino w PL potem wydanie DVD i dpiero potem film w polskim LIVE!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here