Na samym początku, gra została zapowiedziana tylko na Playstation 3. Podczas targów w 2005 roku, Project Assassin- tak wtedy nazywała się produkcja Ubisoft Montreal- był pokazany tylko w formie króciutkiego filmu. Wkrótce potem światło dzienne ujrzała tajemnicza, quasi oficjalna notatka, według której francuski wydawca miał zamiar wydać Assassin’s Creed również na PC i Xboxa 360. Jednak już w maju 2006 gra została na nowo zapowiedziana jako ekskluzywny tytuł nowej platformy Sony.

Kontrowersje powróciły dzisiaj przy okazji nowych doniesień redaktorów PlayerOne. Według nich Ubisoft potwierdziło na imprezie Interactive Digital Entertainment Festival 2006, że Assassin faktycznie ukaże się również na PC i Xboxie 360. Co ciekawe francuski wydawca nie dementuje na razie tych informacji.

Status Assassin’s Creed budzi tyle emocje z prostego powodu. Według doniesień większości redaktorów to właśnie dzieło UbiSoft Montreal było najlepszą i najładniejszą grą, jaką pokazano przy okazji majowych targów w Los Angeles. Jest o co się bić, bo AC zapowiada się na tytuł, mogący sprzedać nową konsolę Sony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here