Niedawno pisaliśmy o tym, że amerykańska sieć wypożyczalni Blockbuster postanowiła całkowicie zrezygnować z wypożyczania filmów na płytach HD DVD. Dziś dołącza do niej kolejna sieć. Tym razem są to sklepy Target. Według zapowiedzi już za dwa miesiące w tych placówkach handlowych będziemy mogli nabyć jedynie odtwarzacze Blu-ray. O dziwo ta „akcja” potrwa mniej więcej do końca tego roku.

Co będzie później? Tego jeszcze nie wiemy. Reuters, powołując się na przedstawicieli Universal Home Entertainment twierdzi, że odtwarzacz HD DVD do Xboxa i filmy na tym nośniku wrócą do Targeta. Do tej informacji podchodzimy jednak odrobinę sceptycznie. Póki co, tak jak pisaliśmy w tytule newsa, uważamy że jest dwa-zero dla Blu-raya.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

 1. No tak, ale choć to kwestia gustu to jakoś filmy na HD DVD wydają mi się ciekawszymi pozycjami od tych na płytach BD

  • No tak, ale choć to kwestia gustu to jakoś filmy na HD DVD wydają mi się ciekawszymi pozycjami od tych na płytach BD

   Wkrotce wszystko bedzie wydawane na plytach Blu-Ray, wiec nie bedzie dylematu. „8”

 2. Uwaga, akcja „zdarta płyta”:Czy kombo odtwarzacz BR+HD nie ucina wszystkich naszych rozterek pt. „który format wybrać?”

 3. Prawdziwe „kino” bedzie jak Komisja Europejska doczepi sie do Blu-Raya i zaczna sie pojawiac wyniki postepowania sprawdzajacego „niejasne” powiazania i przesuniecia decyzyjno pieniezne o ktorych donosily serwisy branzowe. . . Heh – normalnie opera mydlana.

 4. Wkrotce wszystko bedzie wydawane na plytach Blu-Ray, wiec nie bedzie dylematu. „8”

  Ja bym jeszcze nie był tego taki pewien. Wkrótce to póki co ulubione słowo Sony. . . Zresztą dobrze to ujął Cujo

  Czy kombo odtwarzacz BR+HD nie ucina wszystkich naszych rozterek pt. „który format wybrać?”

 5. niektorzy beda wybierac BR niektorzy bogatsi BR+HD HD juz nikt nie kupi jestem w anglii i tu jest 2 razy wicej pozycji na blue ray trudno znalezc dobry film na hd dvd jak wejdzie do polski to tylko BR

 6. Mudzio – sam nie lubie interpunkcji w necie – ale twoj post pod tym wzgledem to masakra ;)Normalnie pelen strumien swiadomosci – prosto z kory mozgowej nam zaserwowales :)A co do HDDVD i BLURAY – teraz byl price cut zewn. napedu HDDVD do Xboxa 360 i dodaja 5 filmow hddvd do kazdego sprzedanego odtwarzacza. Zobaczymy – za miesiac pewnie bedzie news – sprzedaz HDDVD przekroczyla . . blablablablabla. . . .

 7. Ja już wypowiadałem się na ten temat. Dla mnie to nie jest istotne i tak będą odtwarzacze combo wszystko mające, że tak się wyrażę. Chociaż nie wiem czemu bardziej jestem za BR gdyż HDDVD za bardzo mi się kojarzy z M$ a ich nie trawię.

 8. Sprostowanie do newsa – jak widac Sony pospieszylo sie z oswiadczeniem o wylacznosci Targeta na Bluray. . . heh . . . 380 gier itepe – kolejny raz PR na medal. ” Target will continue to carry the Xbox 360 HD DVD drive as well as HD DVD titles so we don’t see much of a change in their plans to carry both formats. In fact, they continue to sell Toshiba HD DVD players on their website. Sony appears to have bought an end cap, just as HD DVD has in retail stores such as BestBuy and Circuit City. „”Target itself is saying it’s not picking sides in the war and continues to offer both types of discs even while only choosing the BDP-S300 as the sole standalone player. What does this mean to you? Not a whole lot, in the end. You can’t pick up Toshiba standalone HD DVD players at Target proper, but you can still buy them on Target’s website. „Zrodelko : http://gizmodo. com/gadgets/format-war/next-gen. . . 282967.phpTak wiec chyba jednak 1:0 dla BR. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here