W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Computer & Video Games David Braben, współtwórca oryginalnej Elite, zapowiedział, że pracuje nad nie jedną, a dwoma grami osadzonymi w tym uniwersum.

Elite była jedną z pierwszych gier, które pozwalały na zwiedzanie kosmosu. Gracze mogli robić co chcieli, ponieważ fabuły zasadniczo nie było. Elite to jedna z pierwszych gier free-roaming. Duży sukces odniosły również kontynuacje, Elite 2: Frontier i Frontier: First Encounters, w których do dyspozycji oddano niemal nieskończoną galaktykę, w której można było wylądować na dowolnej planecie.

Braben poinformował, że dwie gry, które ukażą się pod szyldem Elite to tytuł przeznaczony dla jednego gracza oraz internetowy MMO. Pierwsza gra będzie zbliżona stylem do poprzednich tytułów serii, ale pojawi się w niej również tryb dla wielu graczy dla kilkudziesięciu osób. Druga pozycja to już klasyczny MMO w stylu World of Warcraft bądź EVE.

Praca nad projektami zacznie się na dobre dopiero po premierze The Outsider – politycznego thrillera, tworzonego przez firmę Brabena, Frontier Developments. Elementy kodu Outsidera użyte zostaną w nowych grach Elite.

Prace nad kontynuacją Elite rozpoczęto ponoć już w 2000 roku. Braben: „Okazało się wówczas, że infrastruktura telekomunikacyjna nie jest wystarczająco zaawansowana dla naszych potrzeb, wbrew temu, co mówili przedstawiciele dostawców usług internetowych. Projekt zawieszono”.

David Braben ostrzega jednak, że nie ma co się nastawiać na szybką premierę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Dobra wiadomość 🙂 Daje dobre widoki na przyszłość sympatyką takich gier. Ja na przykład czekam teraz na przesyłke z X3 reunion. A Elite w wersji MMO to powód do zwiększonego ślinotoku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here