Bulletstorm miał być hitem. Kampania reklamowa była po prostu genialna. Wersja na konsolę Xbox 360 dostała „dopałkę” w postaci dostepu do bety Gears of War 3 i jakie wyniki? Według danych NPD za okres między 30 stycznia, a 26 lutego Bulletstorm zakupiło niecałe 300 tysięcy amerykańskich graczy (a dokładnie 285,6 tys). Jeszcze gorzej radził sobie Killzone 3 (279,9 tys). Według Douga Creutza, analityka z Cowan&Company, który wypowiedział się dla serwisu Gameindustry.biz sprzedaż Bulletstorma rozczarowuje szczególnie na tle wyników gry Marvel vs. Capcom: Fate of Two Worlds, która pojawiła się na sklepowych półkach mniej, więcej w tym samym okresie* a zeszła w prawie 800 tysięcznym nakładzie (790 tys).

Na pierwszym miejscu sprzedaży w podanym wyżej okresie królował oczywiście Call of Duty: Black Ops, które właśnie pobiło kolejny rekord i stało się najlepiej sprzedającą się grą w historii na terenie USA. Hmm… gratulujemy?

Miejmy nadzieje, że BS osiągnie porządne wyniki sprzedaży – zasługuje na to! Bo jak nie to przyjdzie Trishka i…

*Tak naprawdę premierę obu gier dzieli kilka dobrych dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

  • Czyżby coś w rodzaju przesycenia rynku FPSami ?

   Dziwne że amerykanie nie chcą kupować

   Prawda, dziwne. Zwłaszcza, że o BS nie było cicho z tego co widziałem. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że sprzeda się co najmniej dobrze. Jednak po obejrzeniu zwiastuna Smerfów nic mnie już nie zdziwi, ani nie załamie.

 1. Moze hamburgery przestraszyly sie hasla „kills with skills„, co by tlumaczylo wybor tamtejszych graczy i wciaz wysoka sprzedaz ostatniego CoD’a, z ktorego PCF zrobilo sobie podmiot do przesmiewczej reklamy ;-).

 2. Proszę doczytywać do końca (patrz gwiazdka) nie z dupy tylko o analizie NPD i analityka z trudnej-do-zapamiętania firmy analitycznej wyciągającego wnioski z całości miesiąca nie zważając, że BS wyszedł niemal pod koniec lutego. Ten milion to dane z Epica czyli niewiele warte. Poza tym ciekawe czy chodzi Epicowi Dopiero w kwietniu bedzie wiadomo tak naprawdę jak NPD pokaże nowe dane.

 3. Aż sobie na zachodzie sprawdziłem skąd autor z K. czerpał inspirację. Sorry, ale jak ktoś z takiego fragmentu (jedyna wzmianka o 1 milionie): So if you don’t sell a million units you lost money, basically. I’m pretty confident we’ll be on the good side of that [1 million] number. robi milion sprzedanych to wybacz. http://www.industrygamers. com/news/bulletstorm. . . says-epic/

  • http://gry. onet.pl/2257634,,Kontrowersje_pomog. . . omosc.html

   No i na co mi ten link z onetu. Nie ma tam nic o „milionie sprzedanych egzemplarzy” o ktorym konfabuluje konsolowisko. Rozumiem, że albo to do ciebie nie dociera, albo ci nie przeszkadza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here