Na rynek gier w USA zostało już wprowadzone nowe dzieło Tilted Mill Entertainment (autorzy Immortal Cities: Children of the Nile. Grę w Stanach wydało Sierra Entertainment.

Tak jak w poprzednich częściach gry i w tej gracze wcielą się w głównego budowniczego-zarządcę, który ma za zadanie wybudować miasto od podstaw i poprowadzić je ku świetności. Jak na strategię ekonomiczną przystało, ma on kontrolę nad każdym aspektem nie tylko budowy, ale i zarządzania miastem. Do jego obowiązków będzie należało wszystko, począwszy od budowy domów i dróg, poprzez wyznaczanie lokalizacji wszystkich budynków rolnych, przemysłowych, usługowych, czy administracyjnych, a na ustalaniu podatków i szlaków handlowych kończąc.

Sprostanie wymaganiom stale rosnącej ludności i dbanie o ekonomiczny rozwój miasta będzie ciekawym wyzwaniem dla każdego gracza lubującego się w grach ekonomicznych. Wydawcą gry w Polsce będzie najprawdopodobniej CD Projekt, choć nie ma jeszcze oficjalnej informacji na ten temat.

Równo z premierą w internecie pojawiła się łatka naprawiająca błędy związane z rozgrywką sieciową. Miejmy nadzieję, że w Polsce gra zostanie wydana razem z owym patchem.

Cesar IV jest już kolejną grą w serii, która zapoczątkowana została w 1993 roku. Pierwsza gry, stanowiąca w pewnym sensie klon Sim City, ukazała się na komputery PC i Amiga.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here