Pierwotnie wydany w 1993 roku Cannon Fodder był jedną z bardziej znanych gier w owym czasie, głównie z racji na połączenie strategicznej i zręcznościowej rozgrywki z dość czarnym poczuciem humoru. Pomimo kilku prób podejmowanych przez autora oryginału, nowa wersja nigdy nie powstała, a markę przejął Codemasters. Po kilku latach ciszy firma poinformowała, że Cannon Fodder powróci w nowej, trójwymiarowej oprawie na konsolę PSP.

Gra, której motto brzmi „Wojna nigdy nie była tak zabawna”, ukaże się w sklepach na wiosnę przyszłego roku. Twórcy planują całkowicie nową grafikę, ale rewolucji w rozgrywce nie będzie.

W Cannon Fodder gracze kontrolują niewielki oddział żołnierzy. Choć każdy z nich ma własne imię, można ich spokojnie traktować jako mięso armatnie. To ciągle zręcznościowo-taktyczny miks, który jednakże zostanie delikatnie rozwinięty poprzez dodanie możliwości wezwania nalotów, czy użycie nowych broni, jak miotacz ognia i snajperka.

Wszystkie starcia będą na bieżąco komentowane przez reporterów wojennych ze stacji FTV, których relacje pojawią się na ekranie w czasie gry, zapewne w ramach zarówno rozbawiania graczy, jak i popychania fabuły do przodu.

Codemasters zapowiada też opcję grania z czterema znajomymi po sieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Cóż, dla PSP’owców szykuje się niezła zabawa. . . Ale ja bardziej widziałbym ten tytuł na DS’ie – wygodniejsze sterowanie, jak ulał pasowałby do tej gierki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here