„Każdy kto chce oglądać filmy na DVD, albo ma już odtwarzacz, albo może go kupić za grosze” – tłumaczyła niedawno Perinn Kaplan z Nintendo – „dlatego nie widzimy sensu w zawyżaniu kosztów i implementacji go do Wii”. Niektórzy jednak widzą w tym cień sensu.

Magazyn Edge dotarł do informacji, jakoby w przyszłym roku na japońskim rynku miała pojawić się wersja konsoli wyposażona w czytnik DVD. Co prawda jego losy w innych regionach nie są jeszcze jasne, jednak jeżeli taka hybryda znajdzie nabywców, zapewne maszyna pojawi się i u nas.

To nie koniec atrakcji. Edge twierdzi, że CNN już zawarło z Nintendo odpowiednie umowy, na mocy których informacyjny potentat dostarczy materiały dla kanału wiadomości, obecnego w Wii. Dzięki temu posiadacze konsoli dostaliby szybki dostęp do najświeższych informacji, dzięki usłudze Connect 24, czyli stałej łączności Wii z Internetem przez sieć bezprzewodową. Serwis internetowy Games Industry postanowił sprawdzić te wiadomości. Z rozmów z ich informatorem wynika, że Nintendo nie ma zamiaru na razie ogłaszać, czy podpisało odpowiednie umowy w kwestii kanału z prognozą pogody ani wiadomościami. Sprawa wygląda jednak bardzo prawdopodobnie.

Na koniec magazyn zostawił małą ciekawostkę. Okazuje się, że Nintendo chciało na początku sprzedawać Wii po 200$ (w Polsce około 800 złotych, stosując używany przez sprzedawców przelicznik 1$ = 1Euro). Niestety zbuntowali się sprzedawcy, którzy obawiali się mniejszych zysków. Rzecznik Nintendo stwierdził, że cena konsoli w wielkim stopniu zależy właśnie od sprzedawców i nie jest jedynie sprawą producenta. Nintendo uległo naciskom i podniosło cenę o 50$, z czego wszyscy bardzo się cieszymy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here