Według ostatniego zestawienia VGChartz w okresie między 12 a 18 listopada najlepiej sprzedającą się konsolą na japońskim rynku była Nintendo Dual Screen. Na drugim miejscu uplasował się PSP. Na trzecim święci sukces Playstation 3. Największym zaskoczeniem jest pozycja Wii – tuż za podium. Tradycyjnie dla specyficznego, japońskiego rynku, Xbox 360 grzeje oślą ławkę próbując dogonić stareńkie Playstation 2. Jak widać konsoli Microsoftu nie pomógł Lost Planet: Extreme Condition ani wydany całkiem niedawno Blue Dragon.

Oto pełne zestawienie:

DS – 81.023 (ilość sprzedanych egzemplarzy)
PSP – 67.198
PS3 – 56.566
Wii – 33.020
PS2 – 8.852
Xbox 360 – 5.665
GBA – 394
GameCube – 71

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Hmmm. . . ciekawi mnie tylko, czy to tylko „przedsiwateczny skup zlomu” czy tak szumnie zapowiadany przez anty-fanow Wii koniec boomu na te konsole faktycznie nadchodzil?

    • Hmmm. . . ciekawi mnie tylko, czy to tylko „przedsiwateczny skup zlomu” czy tak szumnie zapowiadany przez anty-fanow Wii koniec boomu na te konsole faktycznie nadchodzil?

      Tak masz racje, to jest „przedswiateczny skup zlomu”. A jak sie przestanie sprzedawac, to bedzie, jak oczywiscie „wszyscy przewidzieli”, „kupa zlomu zalegajaca na polkach”. „8”

  2. ps3 mnie jakoś specjalnie grzeje, ale cieszę się ze zwiększonej popularności PSP :)szkoda tylko, że to nie przełoży się już na produkcję gier, jak wiadomo, ta sprzedaż to tylko w Japonii, plus trochę za póżno na to przy dość zdominowaym rynku przez dsa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here