Zdaniem Lewisa, propozycja zmniejszenia rozmachu amerykańskich targów jest jak najbardziej słuszna.

„Bez wątpienia powinniśmy zastanowić się jakie znaczenie ma dla nas każda z tych imprez, ponieważ nie chcielibyśmy, aby eventy, w których bierzemy udział, kolidowały ze sobą”, twierdzi Lewis . Microsoft nie podjął jeszcze decyzji w jakim stopniu ulegnie zmiana podejścia firmy do największych targów w USA, jednak z pewnością będzie to miało wpływ na zaangażowanie Giganta z Redmond w pozostałych imprezach. W tak krótkich odstępach czasu ciężko po prostu przygotować się odpowiednio do każdej z nich.

Niewątpliwie jest w tym trochę racji. Niemieckie Games Convention, które od kilku lat odbywa się trzy miesiące po E3, jest w pewnym sensie poszkodowane. Ilość nowych ogłoszeń branżowych jest mocno zdawkowa, a gry prezentowane na samych targach to po prostu kilkumiesięczne dema, które debiutowały właśnie na amerykańskiej wystawie. Lewis dodał na koniec, że Games Convention zajmuje w kalendarzu Microsoftu bardzo ważne miejsce i firma z pewnoscią będzie uczestniczyć w kolejnych edycjach europejskiej imprezy.

Lewis odmówił komentarzy na temat X06, dodał jedynie, że firma z pewnością nie zawiedzie i dostarczy wystarczająca ilość argumentów przemawiających za kupnem Xboxa 360.

Największe ogólnoświatowe show poświęcone konsoli Microsoftu odbędzie się w dniach 27, 28 września w Barcelonie. W tym roku impreza zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bo zaprezentowana ma zostać druga generacja gier na Xboxa 360. Spodziewać się można zapowiedzi zupełnie nowych tytułów oraz kilku zaskakujących ogłoszeń. Dla przykładu, w 2002 roku firma ogłosiła wykupienie Rareware – niezwykle zdolnego studia developerskiego, odpowiedzialnego między innymi za kultowego Perfect Darka na Nintendo 64. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już za niecałe trzy tygodnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Po cichu licze na to ze na X06 pojawia sie jakiekolwiek wiesci na temat Ninja Gaiden 2Kiedys myslalem ze haslo „kupic konsole dla jednej gry” to jakas absolutna bzdura. Myslalem tak do chwili gdy na chwile usiadlem przy wspomnianym przed chwila tytule. Od tamtej pory musialem juz dzielic swoj czas miedzy xpudelkiem a tym troche wiekszym pudelkiem blaszanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here