Broadway, procesor nowej konsoli Nintendo, jest produkowany przez firmę IBM w technologii 90-nanometrów. Obie firmy łączy długa przyjaźń – to właśnie IBM stworzyło serce konsoli Nintendo Gamecube – procesor Gekko. Niestety amerykański potentat rynku komputerowego milczy na temat możliwości samego Broadwaya.

„Udało nam się uzyskać znacznie więcej mocy, redukując przy okazji pobór prądu o 20% w stosunku do procesora Gekko” – przyznają oficjele IBM. Okazało się, że pierwsze procesory zeszły z taśmy produkcyjnej firmy już trzy tygodnie temu. Ta informacja z kolei wywołała od razu falę plotek na temat możliwości wcześniejszej premiery samego systemu.

Według najnowszych spekulacji, konsola mogłaby ukazać się nawet pod koniec września! Premiera miałaby nastąpić niedługo po ekskluzywnych konferencjach prasowych, jakie w Japonii i USA zwoła Nintendo w przyszłym tygodniu. Dzięki temu Wii zyskałoby sporą przewagę nad borykającą się z problemami konsolą firmą SONY. Według prognoz producenta, nowa konsola ma sprzedać się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy do marca 2007.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. Jeśli Nintendo chce coś osiągnąć na rynku europejskim musi się spieszyć. Po premierze PS3 może być ciężko, poza tym Sony może przegapić europejską gorączkę świątecznych zakupów. . .

  2. Spieszyć? Spieszyć się musi jeśli chodzi o rynek amerykański i japoński – nie widzę powodu, dla którego Nintendo miałoby się specjalnie sprężać w Europie, biorąc pod uwagę potworne opóźnienie Sony w tym regionie. A Sony nie „może” przegapić, tylko na pewno przegapi okres świąteczny. Chyba, że mowa o Wielkanocy.

  3. No, to jeszcze dwa, góra trzy miesiące i będzie można kupić Wii :). Tak prawdę mówiąc – im bliżej premiery, tym bardziej konsola mnie odrzuca. . . Nie wiem dlaczego 😐

  4. Ciekawe jaka będzie cena 🙂 gdzieś podawano takie informacje że ma być „poniżej 1000 zł” . . . Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here