Jak wyposażyć stanowisko do pracy biurowej

Pracodawca jest obarczony wieloma obowiązkami wobec swoich pracowników. Powinien zapewnić im odpowiednie narzędzia pracy odpowiadające specyfice wykonywanych obowiązków. Stanowiska do pracy biurowej w dzisiejszych czasach powinny być wyposażone w narzędzia komputerowe. Jaki laptop do pracy spełni oczekiwania osób zajmujących się pracą biurową?

Jaki laptop do firmy kupić?

Sprzęt w biurze nie musi mieć najlepszych podzespołów, ale nie ulega wątpliwości, że powinien być funkcjonalny, wydajny, wytrzymały i niezawodny. Obecnie bardzo ważne jest również, by zapewniał swoim użytkownikom najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Procesor, czyli serce laptopa do biura

Laptop biurowy  musi umożliwiać użytkownikom wykonywanie obowiązków zawodowych w sposób bezproblemowy i płynny. Komputer nie powinien pobierać zbyt dużo energii, dlatego najlepiej w charakterze laptopów do biura sprawdzają się te modele, które są wyposażone w niskonapięciowe procesory, między innymi takie jak Intel Core i7 czy i5. Zapewniają one też długi czas pracy na baterii, co ma znaczenie w przypadku użytkowania laptopa biurowego nie tylko w warunkach stacjonarnych, ale również poza siedzibą firmy.

Należy zwrócić uwagę przy wyborze komputera na jego procesor oraz  zapewnioną przez niego częstotliwość taktowania. Powinna ona wynosić minimum 2 GHz. Dlaczego jest to takie istotne w przypadku laptopów dla firmy? Ponieważ ma odzwierciedlenie w szybkości działania komputera i płynności. Parametr ten wpływa na komfort użytkowania sprzętów.

Pamięć operacyjna RAM

Kolejnym kryterium wyboru laptopa do firmy dla przedsiębiorcy czy pracownika jest pamięć RAM. Zasadniczo przyjmuje się, że im więcej RAM-u, tym w pełniejszym zakresie można wykorzystać potencjał procesora. Dane magazynowane w pamięci operacyjnej RAM zapewniają płynność pracy komputera. W laptopie powinna ona wynosić 8 GB bądź więcej. W sklepie Laphard.pl zawsze w każdej karcie produktu, jakim jest laptop do firmy, jest wyraźnie zaznaczone, ile pamięci RAM ma sprzęt.

Pojemność dysku twardego

Obecnie jest zalecany zakup urządzenia z dyskiem SSD, ponieważ dzięki niemu system operacyjny oraz wszelkiego rodzaju oprogramowanie uruchomią się znacznie szybciej w porównaniu z dyskiem HDD. W pracy biurowej tempo uruchamiania programów oraz realizowania operacji w ich strukturze jest bardzo istotne. Dyski SSD pracują szybciej, ale i ciszej, co w dużej przestrzeni typu open space w biurowcu ma niebagatelne znaczenie.

Złącza komputera

Standardem w laptopach do biura jest wyposażenie komputera port USB 3.0 lub 3.1, ale coraz częściej spotykane jest również USB typu C. Prócz tego powinniśmy sprawdzić, czy laptop ma DisplayPort i HDMI, ponieważ umożliwiają one podłączenie do niego projektora lub monitora. Przydatny okazuje się czytnik kart pamięci czy port Ethernet, który umożliwia przewodowe połączenie z internetem. 

Ekran w laptopie do biura

Praca biurowa nie wymaga być może ekranu najwyższej jakości, ale standardem stały się laptopy dla firm wyposażone w ekran z rozdzielczością Full HD, zapewniający duży obszar roboczy, dzięki czemu można pracować na kilku oknach naraz. Najlepiej sprawdzają się laptopy o przekątnej 15,6 cala lub 14 cali. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na matrycę, która może być matowa lub błyszcząca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here