Przedstawiciel Epic Games, Mark Rein na krótką chwilę pojawił się na jednym z kanałów IRCowych, gdzie wypowiedział się na temat możliwości łączenia się graczy posiadających Playstation 3 i komputery osobiste. Wygląda na to, że jedna z wielu ciekawych możliwości Unreal Tournament 3 raczej nie pojawi się w grze. Wszystkiemu winne są wydłużające się procesy nadawania certyfikatów temu tytułowi na konsoli.

Na nieszczęście (lub na szczęście) kiedy tworzy się grę na konsole musi ona przejść dość długi proces nadawania certyfikatów. Mamy z nim do czynienia za każdym razem, kiedy dodamy do niej coś nowego. Spojrzeliśmy na to jak takie działania wpłyną na naszą możliwość reagowania na rzeczy dziejące się po stronie komputerów osobistych i zdaliśmy sobie sprawę, że nie leży to w interesie naszej bardzo wiernej rzeszy fanów, posiadających pecety. Ciągle musielibyśmy wstrzymywać aktualizację czekając aż przejdą one proces nadwania certyfikatów na konsolach” – mówił Rein na IRCu.

Pomimo odrzucenia opcji gry cross-platform Epic zapewnia, że być może w przyszłości pojawi się aktualizacji, która umożlwii tego typu zabawę. Szansa, że tak się stanie jest jednak bardzo mała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. # Data wydania PL: 30 czerwca 2007# Premiera USA: 03 września 2007# Premiera Europa: 26 września 2007# Premiera Japonia: 01 czerwca 2006jaja sobie robicie? : P

  2. A Ja sie ciesze, ze niebedzie cross platform. Szczegolnie jesli chodzi o PC – konsola. O tyle o ile chetnie bym sie ‚poszczelal’ z azjtyckim kolega(dalej zwanym PS3), to konfrontacja z PCtowecem to jak pomysl uruchmienia czolgu z popychu. . . . teoretycznie sie da. . ale niech ktos sprobuje. No bez kity, posiadam konsole, ciesze sie ze UT wychodzi ale przez wiele lat gralem na PC i to wlasnie w takie gry. Dlatego nie widze mozliwosci konkurencji pomiedzy padem a klawiatura i mysza. Taka rozrywka bylaby mocno wypaczona i strasznie zniechecajac zarowno do multi(a na tym gra sie opiera) jak i do samej gry, a gra z botami to nie taki fun(oni nie mowia do ciebie brzydko, a ty ich za to nie mozesz przykladnie ukarac ;])Takze jesli cos takiego kiedykolwiek powstanie to jedynym sensownym rozwiazaniem byloby jawne wskazanie, ze ktos ma ochote sprobowac tego ‚cros platofrm’. Dodatkowo nie wiem czy wzieto to pod uwage ale wersje PCtowa latwiej zlamac. . czyli pozniej oszukiwac, z konsolowa juz nie jest tak prosto 😉 . . . tyle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here