Twórcami oryginalnego Blood Bowl są ludzie z firmy Games Workshop, którą możecie kojarzyć chociażby z bitewnego Warhammera. Była to jedna z ich pierwszych gier planszowych (wydano ją w roku 1987). Teraz zobaczymy ją na pecetach i konsoli Xbox 360. Wstępnie jej datę premiery ustalono na koniec przyszłego roku.

Jak już wspominaliśmy zasady gry przypominają, te które znamy z amerykańskiego futbolu. Krwawym sportem nie zajmują się jednak tylko ludzie. Wśród już zapowiedzianych ras znalazły się Elfy, Krasnoludy, Orki i przedsawiciele naszej rasy. Muszą oni wykazać się nie tylko sprytem i szybkością. Jednym z kluczowych atrybutów w Blood Bowl jest siła. To właśnie ona umożliwi unieszkodliwienie przeciwnika jednym dobrze wymierzonym ciosem. A w tej produkcji krew zapewne będzie się lała całymi wiadrami.

Bawić będziemy się w dwóch trybach gry. Pierwszy to klasyczna rozgrywka podzielona na tury. Ma ona przypaść do gustu fanom oryginalnego, planszowego Blood Bowl. Odzwierciedlono w niej nawet wszystkie zasady z tej gry. Drugi tryb rozgrywany jest w czasie rzeczywistym i nastawiony jest raczej na bijatykę i szybkie działanie. Obmyślanie taktyki prowadzącej do zwycięstwa zarezerwowano dla zabawy w turach. Oficjalnej zapowiedzi tej produkcji towarzyszyło kilka screenshotów. Znajdziecie je obok naszego newsa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. He He fajnie. Pamiętam jeszcze planszowy odpowiednik wydany u nas pod tytułem TrollFootball chyba. Świetna zabawa. Planszówkę chyba nawet mam jeszcze gdzieś w domu 🙂 Komputerowej edycji na pewno się bliżej będę przyglądał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here