Na szczegółowe plany odnośnie Europy musimy poczekać do jutra, ale już dzisiaj Nintendo wyjaśniło kwestię rynków amerykańskiego i japońskiego. Konsola ukaże się w stanach 19 listopada i będzie kosztować 250$.

W pudełku z konsolą znajdzie się zestaw Wii Sports – zbiór prostych gier w skład których wchodzą: tenis, kręgle, boks, golf, i latanie samolotem. Co ciekawe Japończycy dostaną konsolę dopiero w grudniu i o ile nie jest to błąd w tłumaczeniu, w pudełku z Wii w tamtym regionie nie znajdą się żadne bonusy.

Potwierdzono, że cena gier na Wii nie pójdzie śladami next-genowych produkcji i zostanie na pułapie znanym z mijającej generacji. Dotyczy to głównie programów pochodzących prosto od Nintendo, bo każdy z niezależnych producentów może oczywiście zażądać takiej ceny, jaką sobie wymyśli.

Drogi natomiast będzie sam kontroler. Za pilota trzeba będzie wysupłać 40$, a za dostawkę nunchaku kolejne 20$. Oczywiście po jednym z tych urządzeń znajdzie się za darmo w pakiecie z konsolą.

Razem z konferencją wystartowała strona poświęcona Nintendo Wii. Możecie znaleźć na niej mnóstwo filmów, pokazujących różne możliwości Wii – tworzenie awatara, program z prognozą pogody, przeglądarkę Opera i program do obróbki zdjęć. Wystarczy podłubać troszkę po japońskiej stronie, którą znajdziecie tutaj. Czeka na was 14 stron, opisujących możliwości Wii i filmy, które zobrazują możliwości systemu.

W ramach konferencji Nintendo pokazało trailer z nadchodzących produkcji. Znajdziecie go klikając tutaj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

  1. lol. Wspominałem już setki razy – gdy zobaczyłem wii pierwszy raz, zakochałem się. Red Steel *zapowiadał się* świetnie ! Ale teraz? Cena 250(!)$!? To ma być cena PONIŻEJ 250$? O ile mi wiadomo, wii w Europie ma kosztować PONIŻEJ 250 euro, ciekaw jestem ile będzie kosztować. . . Nie widzi mi się wydawnanie ponad 1000zł na Wii, jeżeli za 1300 moge mieć Xbox’360. Ten trailer też nie napawa optymizmem. Ponad połowa zaprezentowanych produkcji to najzwyklejsze (bez urazy) Azjatyckie śmiecie, które ni krzty mnie nie kręcą. Nie mówię tutaj o brzydkiej grafice – bo to naturalnie bym przełkną, ale o wszechobecnej mandze. I nawet GENIALNIE zapowiadające się gry UbiSoft nie ratują sytuacji. Im bliżej premiery, tym negatywniej jestem nastawiony w stosunku do Wii. A na początku tak ładnie wszystko wyglądało. . . Shame on you Nintendo.

  2. Ja wręcz przeciwnie – ostrop nakręciłem się na Wii. Po pierwsze nie należy skreślać konsolki przed detalami z USA i EU. Konferencje z tych regionów odbędą się niebawem. Po drugie – odwieczna bolączka Nintendo – mała ilośc tytułów – jak widać nie są już problemem. Support jest olbrzymi. trailer jest zorientowany na Japonię, więc faktycznie dużo tu małych programików. Jednak jest kilka tytułów, które skutecznie podbijają tempo – Wii Boks, Zelda, Metroid, Forever Blue, Resident Evil. . . Obok tych gier nie da się przejkść obojętnie. Po trzecie, zagłebiwszy się w stronie Nintendo można znaleźć mnóstwo interesujących wiadomości o systemie, który będzie multimedialnym centrum w domu. Zdjęcia, wbudowana Opera. Ja jestem mega na tak. A cena jest naprawdę przystępna, chociaż faktycznie wyższa niż myślałem.

  3. mam nadzieje tylko, że dystrybutor postara się i wyda w konsole w polsce w przystepnej cenie P. S. Już mam odłożoną kase :} oby mi jej nie brakło

  4. tycek – Przecież dystrybucją w Polsce zajmie się Lucas -_-. A jak wiadomo – on za bardzo *nie rzuca się* na elektroniczne zabawki. Wystarczy spojrzeć na Nintendo DS. . . Lepiej kupić w jakimś *innym* sklepie :|. Tutaj Microsoft i Sony mają przewagę.

  5. callahan- akurat bo uwierzę 🙂 pewnie wszyscy (85%) Ci którzy się podniecają Wii i mówią, że wezmą w ciemno i tak kupią PS3 :):):):):):) (chociaż filmik prezentuje sie bardzo przekonywująco, ależ czy własnie oto nie chodzi w reklamach? musi ciekawić i przyciągać). Moim zdaniem jest to zabawka dla dzieci a nie dla nas starych wyjadaczy jak my :):):) my potrzbujemy krwi wylewającej się z ekranu :):) i żeby jeszcze zapach pyło czuć świeżej ubitego mięska :):) ale mnie poniosło hahaha

  6. taa, a w Usa to co? niby że też by nie chcieli jeszcze taniej? :Dproblem w tym, że niewiele możemy zrobić, co najwyżej a) sprowadzić konsolkę(i skazac się na import gier, jeśli potwierdzą się informacje nt. blokad regionalnych)b) poczekać aż konsolka potanieje(co zapewne nie nastąpi zbyt prędko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here