Serwis Eurogamer przeprowadził wywiad z członkiem zespołu Firaxis. Tim McCracken (przypomniał nam się Zak McCracken) opowiada o jednej z dostępnych w grze opcji. Będzie nią możliwość założenia pozaziemskiej kolonii. Według słów McCrackena gracze znajdą w Beyond the Sword scenariusz będący w praktyce konwersją gry. Zaoferuje on nabywcom tego dodatku całkowicie nowe drzewko technologiczne, dużo nowych jednostek i nieznaną planetę do podbicia. Akcja tego scenariusza umiejscowiona jest sto lat po zakończeniu oryginalnej Cywilizacji. Prowadzeni przez nas koloniści tracą kontakt z Ziemią. W ciągu całej rozgrywki będą jednak zdobywali strzępy informacji dające możliwość wyobrażenia sobie co stało się na trzeciej planecie od słońca.

Sama rozgrywka będzie trwała dość długo. W odróżnieniu od bazowej wersji gry, w tym scenariuszu podbijać możemy cały układ gwiezdny. Praktycznie na każdej planecie możemy zakładać i rozwijać swoje miasta. Do tego dochodzą jeszcze bazy orbitalne zbierające surowce z pól asteroidów a zarazem rozszerzające nasze sfery wpływów. Czyżby ten eksperyment zapowiadał prace nad Alpha Centauri 2? Nawet jeśli nie, to wielbiciele Cywilizacji mają kolejny powód by wybrać się do sklepów po to rozszerzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Alpha Centauri dwa nie będzie potrzebne jeśli ten scenariusz w tym dodatku będzie odpowiednio dopracowany. Przecież w zasadzie Alpha Centauri nie różniła się tak bardzo od cywilizacji. Korzystała z tych samych mechanizmów rozgrywki tylko umieszczała je w przyszłości. Po co wypuszczać więc nową grę skoro wystarczy dopracowany scenariusz.

  2. Kolonia na obcej planecie wydaje się być ciekawym choć niezbyt nowatorskim pomysłem- ciekawe jak to sprawdzi się w dodatku do CIV. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here