My z początku nie dawaliśmy im wiary, ale koniec końców ich szczere i troskliwe uśmiechy przekonały nas, że naprawdę tak jest. Będziemy więc tak mili i znów sprawdzimy co też słychać w rodzimym świecie elektronicznej rozrywki. Może po raz kolejny natkniemy się na jakieś wspaniałe neologizmy ukryte w prasówkach albo znajdziemy jakieś wystrzałowe promocje. Tych ostatnich nigdy nie będzie zbyt wiele. Sprawdźmy zatem co mówią poszczególne firmy.

City Interactive

Przemiły zespół City Interactive znów podesłał nam tylko jedną informację prasową. Dziękujemy. Spojrzeliśmy właśnie na zegarek. Jest 1:33 w nocy. Może uda nam się pójść spać koło trzeciej jeśli nikt się już nie rozgada. Przejdźmy jednak do konkretów, bo sami zaczęliśmy pisać od rzeczy. Warszawska firma pokazała oficjalny trailer z ich nowego shootera FPP – Code of Honor 2: Łańcuch Krytyczny. Znajdziecie go tutaj. Już w przyszłym tygodniu dowiecie się natomiast co Valhalla myśli na temat tej produkcji.

Electronic Arts

Rodzimy oddział EA przypomina o Spore Fabryka Stworów i rekordzie pobitym przez tę produkcję. W ciągu dwóch dni 20 tysięcy polskich fanów gry (która już jest w sklepach – warto o tym wiedzieć) zaczęło tworzyć swoje własne kreatury. W sumie żyjątek jest już prawie 400 tysięcy i wciąż przybywają nowe. Może więc nadszedł czas żebyś i Ty poznał nowe dzieło Willa Wrighta? Elektronicy mówią, że do zabawy potrzebny jest tylko komputer PC lub Mac i mysz. Wymagania są więc znośne.

Microsoft

Odezwał się też polski oddział giganta z Redmond. Firma zaprasza fanów swojej konsoli na drugi ogólnopolski zlot Xbox Fun Day 2008. Impreza odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia w miejscowości Niedzica. Aby wziąć w niej udział musicie się zarejestrować na stronie www.xbox.com. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Microsoft organizuje miejsca na polu namiotowym i dojazd do Niedzicy z Nowego Targu. W trakcie zlotu odbędą się turnieje w gry znane z Xboxa. Wygrać będziecie mogli atrakcyjne nagrody. Na imprezie pojawią się także producenci gier i przedpremierowe pokazy nowych pozycji na 360tkę. Wkrótce przekażemy wam kolejne informacje na temat tego wydarzenia.

Techland

Od Techlandu dowiedzieliśmy się o premierze bardzo ciekawie zapowiadającej się 9 Kompanii. Kiedy czytacie te słowa gra jest już w sklepach. Możecie ją nabyć za 79,90 zł w edycji zwykłej i za 119,90 zł w edycji kolekcjonerskiej. Więcej informacji o tej pozycji znajdziecie na stronie www.9kompania.pl

W sklepach znajdziecie także szalone wyścigi TrackMania United Forever, którymi bawi się już wielu Wikingów. W pudełku z grą (wycenioną na 69,90 PLN) znajdziecie „okulary 3D”. Być może pozwolą wam one stać się jednym z mistrzów w tej grze. Polacy, o czym z radością donosi Techland, już w tej chwili są jednymi z najlepszych kierowców, co udowadniają w sieci. Trenować warto, gdyż produkcja ta stała się oficjalnym tytułem, w którym ścigać będą się kierowcy podczas ESWC.

CD Projekt

W przypadku CDP, który przygniótł nas informacjami prasowymi, zaczniemy jak zwykle od nowych fotek. Tym razem galeria jest tylko jedna. Umieszczone w niej fotki pochodzą z gry War Leaders.

War LeadersWojenna Propaganda

Do planu wydawniczego firmy dołączyły też kolejne ciekawie zapowiadające się produkcje. Są to między innymi Dark Void, Legendary, GTR Evolution, FlatOut Ultimate Carnage i Bionic Commando. Legendary w sklepach pojawi się w trzecim kwartale tego roku. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj. Bionic Command zobaczymy w sklepach jesienią tego roku. W tej chwili CDP zaprasza nas jeszcze na www.bioniccommando.com tej produkcji.

Również jesienią zobaczymy Dark Void. Tytuł ten zostanie wydany na PS3, Xboxie 360 i pecetach. Więcej informacji na jego temat podamy już wkrótce. Podobnie będzie z GTR Evolution, który zostanie wydany na przełomie sierpnia i września. Najszybciej w nasze ręce wpadnie FlatOut Ultimate Carnage. Niestety w tej chwili nie wiemy nic na temat dokładnej daty premiery i ceny tej produkcji.

Jedną z ciekawszych premier będzie także Wiedźmin w Edycji Roszerzonej. I tę produkcję zobaczymy sklepach we wrześniu w cenie 99,90 PLN. Więcej na jego temat napiszemy w kolejnym newsie z cyklu Dystrybutorzy Donoszą. Przy okazji sprawdźcie też konkurs Szkoła Wiedźmińska.

Już jutro w sklepach znajdziecie natomiast Guild Wars: Prophecies i Factions oraz Gears of War w Platynowej Kolekcji. Wszystkie trzy gry zostaną wydane w bardzo dobrej cenie 59,90 zł.

Tego samego dnia wydany zostanie Alone in the Dark (zabezpieczony systemem SecuRom o czym przypomina CD Projekt). Za pecetową wersję gry zapłacimy 99,90 zł a za konsolowe (Wii, PS2 oraz Xbox 360) 179,90. Przy okazji informujemy was o tym, że za scenariusz tej gry odpowiada Lorenzo Carcaterra – autor chociażby książki Uśpieni.

Jeśli nie możecie czekać na ten tytuł, to przypominamy wam o „arcymiodnym” Puzzle Quest: Challenge of the Warlord, które już teraz możecie kupić za 39,99 zł. Gra ukazała się w serii TOPSELLER. W sklepach znajdziecie także Sagę Empire Earth I-II (26,99zł) oraz Fable i Microsoft Combat Flight Simulator: Bitwa o Europę (obie w cenie 19,99). Pisaliśmy o tych tytułach w zeszłym tygodniu. Teraz przypominamy więc tylko, że możecie je nabyć.

Za niecały miesiąc poczujemy natomiast dreszczyk emocji związanych z Olimpiadą w Pekinie. Beijing 2008 zobaczymy w sklepach 17 lipca w cenie 99,90 zł (oryginalna wersja językowa z polskimi napisami).

I już na samo zakończenie informujemy was o nowej eXtra Grze. Z najnowszym numerem eXG wydana zostanie gra Aquadelic GT. Ten tytuł kosztuje jedynie 19,99 PLN.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here