Zdaniem Iana Livingstone’a, przełożenie startu nowego next-gena SONY będzie dla firmy prawdziwym testem lojalności konsumentów: „Myślę, że była to dziwna decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie w Europie PlayStation One i PlayStation 2 sprzedały się najlepiej”.

„Oznacza to, że Microsoft dostąpi po raz drugi luksusu możliwości sprzedawania swojej konsoli w okresie świątecznym bez konieczności rywalizowania z SONY oraz Nintendo. Jestem przekonany, że SONY tego nie planowało, ale znajdują się teraz w bardzo trudnej sytuacji”. Prezes Eidosu skwitował swoją wypowiedź na temat SONY następująco: „Wejście na rynek w najpóźniejszym terminie i na dodatek z najdroższa konsolą na pewno nie jest powodem do radości dla firmy”.

Mimo wszystko Ian Livingstone uważa, że firma po raz kolejny zdominuje europejski rynek: „Jakby nie patrzeć, to w końcu dobre gry sprzedają konsole. Możemy być pewni, że na PlayStation 3 nie zabraknie gorących tytułów, dla których ludzie zapragną tej konsoli”.

Jeśli chodzi o pozostałe rynki, szef Eidosu nie wróży już takiego sukcesu nowej konsoli SONY. Zdaniem Livingstone’a Japonię największe szanse ma zawojować Nintendo Wii, natomiast w Stanach Zjednoczonych na pierwszą pozycję wskoczy Xbox 360 ze względu na świetną usługę Xbox live!

Na zakończenie wywiadu Livingstone dodał: „Nie należy lekceważyć SONY a PlayStation 3 będzie sukcesem mimo tego, że wiele osób się z tym nie zgadza. SONY jest najlepszą na świecie firmą dostarczającą konsumentom urządzenia elektroniczne, a PlayStation jest w dużej mierze częścią ich sukcesu, więc dopną swego”. Jedno jest pewne: japońska firma tanio skóry nie sprzeda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. „Microsoft dostąpi po raz drugi luksusu możliwości sprzedawania swojej konsoli w okresie świątecznym bez konieczności rywalizowania z SONY oraz Nintendo”A premiera Nintendo Wii na początku grudnia to co? „Pies”?

  2. Ja również uważam, że PS3 mimo dość puźnego startu odniesie sukces i to bez dwóch zdań. I wcale nie wątpie, że starzy wyjadacze będą mieli PS3 i X360, ba !! sprzedadzą X’a na rzecz PS3. A Wii zostawił bym dla dzieci poniżej 16 lat.

  3. Jak to sie mowi – pożywiom uwidiem?Sadze, ze Sony mimo calego szacunku dla tej firmy ostatnio zaczyna zachowywac sie dosc histerycznie. Co wiecej – produkty tej firmy sukcesywnie traca na jakosci (PSP i problemy z wyswietlaczami, baterie, telewizory, nagrywarki dvd). Mam jednak szczera nadzieje, na umiarkowany sykces PS3, nie spektakularny, ale umiarkowany. Niech bedzie koniec koncow rownorzedna konsola dla konsoli MS. I to z czysto konsumenckiego punktu widzenia – konkurencja robi swoje, ceny spadna, pojawi sie wiecej ciekawych gier, jedni od drugich sie naucza. A co kupie? DOKUPIE PS3, xboxa juz mam.

  4. Giganci pokroju EA staja sie bardzo komercyjni i stawiaja na sprawdzone serie nieczesto wprowadzajac na rynek prawdziwe perelki (bo to ryzykowne, w koncu moga sie nie przyjac). O wygranej w tej wojnie zadecyduje pewnie kilka tytulow ekskluzywnych i przede wszystkim jakosc sprzetu. X360 sie wiesza i przegrzewa, ale PS3 podobno juz pokazalo to samo na TGSach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here