W opublikowanej przez Greenpeace szóstej edycji raportu Guide to Greener Electronics po raz pierwszy zadebiutowały firmy Microsoft i Nintendo. Ranking nie był dla obydwu gigantów przemyslu rozrywkowego zbyt przychylny.Microsoft uzyskał ogólny wynik na poziomie 2.7 punktu na 10 możliwych. Plasuje to firmę z Redmond nieco przed Philipsem. Prawdziwym przegranym rankingu jest jednak Nintendo. Słodka i urocza Ninny okazała się demonem-trucicielem uzyskując ZERO punktów w 10 stopniowej skali. Co ciekawe korporacja Sony jest jedną z bardziej „zielonych” firm w branży. Producent Playstation 3 uzyskał bardzo przyzwoity wynik 7.3/10.

Raport ekologów może w poważny sposób nadszarpnąć reputację firmy Nintendo. Przez wiele lat pod publicznym pręgierzem było Sony, które notorycznie plasowało się na końcu rankingu. Jak widać napiętnowanie przez ekologiczną organizację o takiej reputacji jak Greenpeace może przyczynić się do pozytywnych, „zielonych” zmian.

Guide to Greener Electronics powstaje w oparciu o informacje dotyczące wykorzystywania w procesie produkcji niebezpiecznych substancji, planach ich ewentualnego wycofania i recyklingu.

Raport w pliku PDF

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Nie lubię Grenpeace(zieloni/lewaccy terroryści). Ale punkty SONY dają domyślenia, ciekawe ile haraczu SONY zapłaciło dla „G” żeby mieć „aż” tyle punktów. Pewnie za dużo i teraz nie mają czym swojej konsoli reklamować. . . chociaż reklamy PS3 są ciekawe, może poszli na ugodę i powiedzieli że będą robić słabszy procesor graficzny w PS3, żeby mniej zanieczyszczać środowisko :]Tyle krytyki dla SONY, uwierzycie że jestem fanem tej firmy? 😛

  2. Raczej kiepski wynik Microsoftu (co tu zrobic z popsutymi Xboxami 360). Raczej dobry wynik Sony (nie ma co sie psuc). Raczej dziwny wynik Nintendo (nie ma co sie psuc . . . a moze podczas produkcji jest uzywany radioaktywny pluton :)A najbardziej ekologiczna konsola to ta, która zjada maksymalnie 380 W energii elektrycznej co w efekcie powoduje topnienie lodowców, efekt cieplarniany i zanieczyszczenie srodowiska ?

  3. Nie rozumiem zupełnie, w czym konsola Sony jest lepsza od Nintendo ? Może naprawdę, tak jak andrzej001 mówi, może Wii jest zbudowany z radioaktywnego materiału??

  4. Bo N nie posmarowało, tyle w tym temacie. Przecież Greenpeace jest znany z tego ze zmienia zdanie jak mu się zapłaci. Wyciek w tankowcu? OJEJ skrzenie środowiska itd. a jak posmarują to nawet nikt się o tym nie dowie. . . Greenpeace lubi pieniążki – jak każdy.

  5. nikt nikomu „nie zapłacił” informacje zawarte w GtGe są informacjami jawnymi i i ogólnie dostępnymi. Poza tym nie rozumiem, dlaczego sobie co niektórzy tłumaczą to wszystko jako PS3 kontra Wii. Sony to firma produkująca milion innych, ważniejszych produktów a raport jest zbiorczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here