Komiks ten opowiada o przebiegu legendarnej bitwy stoczonej w wąwozie Termopile w roku 480 p. n. e. Wtedy to oddział Spartan, liczący tylko 300 żołnierzy pod wodzą króla Leonidasa stanął do nierównej walki przeciw ogromnej armii perskiej dowodzonej przez Kserksesa.

Film, którego reżyserią zajął się Zack Snyder (Świt żywych trupów) został wystylizowany na komiks, co dodaje mu specyficznego klimatu. Nie jest to jednak ta sama technika co w przypadku Sin City, 300 zostało bowiem narysowane zupełnie inaczej, co widać zresztą na oficjalnym zwiastunie. W produkcji tej nie ujrzymy również żadnej hollywoodzkiej gwiazdy, co moim zdaniem jest bardzo dobrą wiadomością.

Przyznam, że po obejrzeniu trailera zaliczyłem opad szczęki. Film, niestety w polskich kinach pojawi się dopiero 30 marca 2007. Nie pozostaje, więc nic innego jak odwiedzić oficjalna stronę filmu. Znaleźć tam można najświeższe informacje, które twórcy umieszczają na blogu.

Zachęcam wszystkich do obejrzenia zwiastuna. Link do lepszej wersji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Godny uwagi. W trailerze kilka świetnych ujęć i widać świetną stylizacje. Mi też sie podoba że nie ma tu gwiazd. Wydaje się że faktycznie jest na co czekać. Ale w newsie przydałoby się chodź dwa słowa o tym o czym jest komiks bo nie każdy musi go znać. Ja na przykład nie znam 🙂 Ciekawe czy zaraz posypia sie gromy na moją głowe ?

  2. „Komiks ten opowiada o przebiegu legendarnej bitwy stoczonej w wąwozie Termopile w roku 480 p. n. e. Wtedy to oddział Spartan, liczący tylko 300 żołnierzy pod wodzą króla Leonidasa stanął do nierównej walki przeciw ogromnej armii perskiej dowodzonej przez Kserksesa. „1 akapit newsa, no ludzie. . .

  3. trailer wgnutl mnie w krzeslo, szczegulnie ogolny styl grafiki powala, widac ze nie do konca to jest rzezeywisty, ale przy tym interesujacy, jak ze snu. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here