Zmierzający na Xboxa 360 RTS szczyci się wyjątkowo dobrym i intuicyjnym systemem sterowania. Naszymi żołnierzami i jednostkami możemy poruszać za pomocą rozkazów głosowych. Michael de Plater, przedstawiciel francuskiego wydawcy tłumaczy o co chodzi.

Wystarczy wcisnąć prawy spust i powiedzieć dowolny rozkaz. Możesz przeczytać wszystkie dostępne rozkazy, które pojawią się na ekranie po wciśnięciu i przytrzymaniu spustu. Całość przypomina odrobinę walkie-talkie. Wszystko o czym musisz pamiętać to wciśnięcie tego jednego klawisza i czytanie. Kiedy już poznasz wszystkie polecenia nie będziesz ich już nawet musiał czytać. Prawdziwym wyzwaniem w przypadku wydawania rozkazów za pomocą głosu nie jest jednak sam interfejs ani system rozpoznawania mowy. Największym problemem jest stworzenie na tyle mądrych jednostek, by te wykonywały twoje rozkazy jak prawdziwi żołnierze. Kiedy powiesz „Drużyna czerwona – atakuj Alpha” nie zobaczysz grupy bezmyślnych istot maszerujących do Alpha. Twoje wojska będą się osłaniały, używały przeszkód terenowych do krycia. Jesteś generałem, nie musisz zajmować się zarządzaniem w skali mikro każdego kroku najlepszych żołnierzy na kuli ziemskiej” – tak opowiadał o grze de Plater.

Bardzo nas ciekawi jak ten pomysł wyjdzie w praniu. Jeśli zostanie on poprawnie zrealizowany to może być kolejnym dużym krokiem, ułatwiającym przenoszenie wszelkiej maści strategii na konsole. Czy to kolejny gatunek gier, który powoli zacznie znikać z pecetów albo zamieni się w „festiwal kolejnych portów z konsoli”? Czas pokaże. Wolelibyśmy gdyby tak się nie stało.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Potencjalnie rewolucyjne. Czyzbysmy byli powoli przygotowywani na nadejscie epoki glosowej komunikacji z maszynami ?A co do platform konsole, pc i gatunki gier – to jak dla mnie zmierzamy do jednej platformy docelowo. Strategie juz od pewnego czasu sa w odwrocie – bo maja male grono entuzjastow. Takie kroki jak ten pozwola na wciagniecie mas do gry . . . = potencjalna kasa. Swietny news.

  2. ciekawe czy beda wersje z rozkazami w roznych jezykach. . czy tylko po angielsku. . bo sam pomysl wydaje sie dosc ciekawy. . daje spore mozliwosci. . i napewno bedzie bardziej wciagac. . bo wkoncu nie bedzie to tylko samo klikanie ale tez darcie sie na gupia konsole/kompa. .

  3. Już to widze po 4 godzinach grania wstaje od konsoli zachrypnięty^^, pomysł dobry ale czy to będzie wygodne? Wątpie wyobraźcie sobie gre w StarCraft w ciągu 3 sekund można wydać naprawde sporo rozkazów za pomocą myszki + klawiatura a za pomocą głosu 1 może 2.

  4. Pomysł rewelacyjny, warty wypróbowania. Istnieję plusy i minusy „gomez_pl”, „edhel”, ale kto powiedział, że trzeba się będzie wydzierać. Uważam, że to może być fajna zabawa a zapewne będzie można taką „funkcję” wyłączyć gdy zajdzie taka potrzeba (zmęczenie, chęć pogrania „normalnie”)

  5. Rozkazywanie głosem. . . . brzmi fajnie. Jako uzupełnienie klawiatury i myszki może być ciekawe. Jednoczesne klikanie i wydawanie rozkazów innym jednostkom na pewno przyspieszy rozgrywkę. Czytając o rozpoznawaniu mowy w grach, od razu skojarzyło mi się z ‚voice recognition’ z Visty 🙂 Jeśli miałoby to podobną jakość, to byłoby na co patrzeć w czasie gry 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here