Ta wiadomość nie powinna was zaskoczyć. Bethesda ogłosiła dziś, że trzy mikrododatki do gry Fallout 3, które do tej pory mogliśmy sprawdzić tylko na Xboxie 360 i pecetach, zostaną wydane na japońskim superkomputerze.

Pierwsze z wydanych rozszerzeń – Operation: Anchorage – trafi na Playstation Network w czerwcu tego roku. Na The Pitt poczekamy od czterech do sześciu tygodni, a na Broken Steel kolejne tyle tygodni.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że na wszystkich trzech platformach sprawdzimy jeszcze dwa inne dodatki. Będą to Point Lookout, o którym plotkuje się w sieci od kilku dni oraz Mothership Zeta.

W Point Lookout zwiedzimy nową, bagienną lokację, a w Mothership Zeta zobaczymy kosmitów porywających tych, którzy przeżyli wojnę atomową (prawdopodobnie i my zostaniemy uprowadzeni). W obu dodatkach znajdziemy oczywiście nowe zadania do wykonania i przedmioty do zdobycia.

Pierwsze opisane rozszerzenie zostanie wydane pod koniec czerwca na Xboxie 360 i pecetach. Wyceniono je na 800 Microsoft Points. W drugi dodatek zagramy pod koniec lipca. I on został w przypadku pecetów i 360tki wyceniony na 800 Microsoft Points.

Posiadacze Playstation 3 na te dwie nowości będą niestety musieli trochę poczekać. Zobaczymy je na PSN dopiero po tym jak Bethesda wyda pierwsze trzy rozszerzenia czyli w okolicach września albo października.

Wiemy również, że na płytach DVD wydane zostaną wszystkie rozszerzenia do gry Fallout 3. Podzielono je na kilka zestawów. Pierwszy zawiera The Pitt i Operation: Anchorage (premiera 12-go czerwca). W drugim znajdziemy Broken Steel oraz Point Lookout (w sierpniu w Europie). Te dwie pozycje nie trafią jednak na płytę Blu-Ray. Osoby grające na Playstation 3 muszą się zadowolić Fallout 3 GOTY Edition. To wydanie gry zawierać będzie wszystkie pięć rozszerzeń. W sklepach zobaczymy je w październiku tego roku. Oczywiście nabyć mogą je także posiadacze pecetów i konsol Xbox 360.

My na zakończenie polecamy recenzje dwóch pierwszych rozszerzeń do Fallout 3. Więcej na temat Broken Steel przeczytacie jeszcze w tym tygodniu.

Recenzja – Operation: Anchorage

Recenzja – The Pitt

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

 1. W Point Lookout zwiedzimy nową, bagienną lokację, a w Mothership Zeta zobaczymy kosmitów porywających tych, którzy przeżyli wojnę atomową (prawdopodobnie i my zostaniemy uprowadzeni).

  Ładnie Bethesdę porypało. To już staje się niesmaczne.

 2. Jeeeee huuuuuuu czy ktoś morze mi powiedzieć czy te dodatki są fajne

  „Morze” zerkniesz na recenzje, do których odsyła news?

 3. I mamy odpowiedź na to, czy dodatki do F3 pojawią się w wersjach pudełkowych w Polsce. Zgodnie z tradycją Bethesdy Fallout 3 także doczeka się edycji „Game Of The Year”. Mamy nadzieję, iż Cenega (jeśli dostanie prawa) wyda ją jak najszybciej będzie to możliwe. Gra plus dodatki zapowiada się ciekawie. Pewnie także wydania Operation: Anchorage+The Pitt i Broken Steel + Point Lookout pojawią się u nas, ale raczej wolę poczekać na GOTY.

 4. hehe jak wyszedl f3 pisalem gdzies tu ze bedzie dodatek dziejacy sie na ksiezycu. no to duzo sie nie pomylilem – normalnie mapety w kosmosie 😀

  • hehe jak wyszedl f3 pisalem gdzies tu ze bedzie dodatek dziejacy sie na ksiezycu. no to duzo sie nie pomylilem – normalnie mapety w kosmosie 😀

   W tym przypadku muszę przyznać rację. Te dodatki to będzie żenada do kwadratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here