Przed wami kolejna porcja danych z brytyjskiego rynku dzięki analitykom grupy badawczej Gfk Chart-Track. W tygodniu kończącym się 6 listopada najchętniej kupowaną grą w Wielkiej Brytanii był debiutujący na rynku Football Manager 2011 od Segi. FM 2011 to drugi pecetowy w tym roku tytuł (po Starcraft II), który wdarł się na pierwsze miejsce listy przebojów. Drugą najchętniej kupowaną grą w pierwszych dniach tego miesiąca była FIFA 11. Na trzeciej pozycji Fable III. W połowie stawki Professor Layton. Pierwszą dziesiątkę zamyka druga odsłona The Force Unleashed oraz trzecie Simsy.

Jako ciekawostkę warto podać, że Enslaved o którym pisaliśmy, że sprzedaje się gorzej niż źle nadal walczy – w obecnym zestawieniu znajduje się na miejscu 30 (skok o 3 oczka do góry). Na ostatnim, 40 miejscu listy Chart-Track znajdziemy natomiast Castlevanię. Jak widać Brytyjczycy nie lubią przygód Belmonta.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii za tydzień kończący się 6 listopada.

1. Football Manager 2011 (SEGA)

2. FIFA 11 (EA)

3. Fable III (Microsoft)

4. Just Dance 2 (Ubisoft)

5. Professor Layton and the Lost Future (Nintendo)

6. New Super Mario Bros. Wii (Nintendo)

7. Fallout: New Vegas (Bethesda Softworks)

8. Medal of Honor (EA)

9. Star Wars: The Force Unleashed II (LucasArts)

10. The Sims 3 (EA)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. FM ma dużą bazę starszych, zagorzałych fanów którzy nie ściągają gry z Torentów tylko kupują w sklepach więc wdarcie się na 1 miejsce listy przebojów było dla tej gry very easy.

  2. Co roku sobie obiecuję że nie zakupię więcej upgradów od Sigames i co roku łamię obietnicę :/. W sumie dzięki temu zona nie ma problemu co mi kupić w prezencie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here