Zdjęcia otaczają nas zewsząd. W formie plakatów czy broszur informacyjnych prezentują wydarzenia czy oferowane usługi, stanowiąc jeden z kluczowych aspektów reklamy. Przewijają się w telewizji, w sklepach, pełnią rolę informacyjną w placówkach naukowych. Niektóre jednak mają szczególne znaczenie sentymentalne. Mowa o tych fotografiach, które zdobią nasze mieszkania, wiszą na ścianach, zapełniają stare, zakurzone skrzynie, zdobią regały i biurka. Wszystkie one mają tę istotną wartość, że przedstawiają ważne dla nas wydarzenia, ludzi lub miejsca, będąc jednocześnie jedyną pamiątką w pełni oddającą nastrój danej chwili z przeszłości.

Ze względu na znaczenie zdjęć, szkoda by było nie wykorzystać ich do stworzenia wyjątkowego, spersonalizowanego wnętrza. I rzeczywiście, na regałach naszych babć i dziadków znaleźć można zwykle całą wystawkę zdjęć oprawionych w różne ramki. Taki sposób prezentacji fotografii niestety nie zawsze pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń, cieszących się obecnie ogromnym uznaniem projektantów oraz zwykłych domowników. Nowa moda pociąga za sobą potrzebę dopasowania do niej ozdób i dodatków wnętrzarskich, a idealnym na to sposobem jest wprowadzenie do wnętrza fotopaneli.

Czym są fotopanele

Współczesna technologia (wraz ze szczyptą wyobraźni i pomysłowości) pozwala na tworzenie ze zdjęć niezwykłych przedmiotów. Wśród nich ciekawym rozwiązaniem są fotopanele. Jest to minimalistyczna i niezwykle ciekawa wizualnie wersja zdjęć stawianych w ramce na biurku. W przeciwieństwie jednak do tradycyjnego odpowiednika, tutaj fotografia jest bezpośrednio nadrukowana na płytkę pełniącą rolę podkładki. Taki panel nie posiada ramki, a więc zdjęcie jest widoczne dla obserwatora w całej swej okazałości. Bez tego elementu ozdobnego stanowi skromny, minimalistyczny i bardzo nowoczesny akcent wnętrza w stylu industrialnym, loft czy innym o charakterze modernistycznym.

Jak wykorzystać fotopanel

Fotopanele, tak jak małe zdjęcia w ramkach, mają na celu wprowadzenie do wnętrza przyjemnego, ciepłego nastroju związanego z życiem i historią domowników. To też świetny dodatek na biurko w pracy, który pozwoli w trakcie każdej przerwy od obowiązków przenieść się myślami do bliskich nam osób lub ważnych pod kątem sentymentalnym miejsc. Mimo że to rozwiązanie raczej nowoczesne, empikfoto.pl proponuje dwie wersje fotopaneli, wpasowujące się do niemal każdego wnętrza. Jedna to skrajnie modernistyczna propozycja fotografii nadrukowanej na błyszczącej bądź matowej aluminiowej płytce z podstawką. Taka fotografia będzie świetnie komponować się w przestronnych, jasnych i nowoczesnych pomieszczeniach. Z kolei druga możliwość jest bardziej elegancka i zawiera w sobie nutkę tradycji. Tutaj bowiem zdjęcie wywołane jest na cienkiej drewnianej płytce z płyty pilśniowej. Ten nastrojowy dodatek będzie idealny zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i bardziej zbliżonych do tradycyjnych.

Panele ze zdjęciami to nie tylko wyjątkowy akcent dekoracyjny, ale też wartościowy prezent dla bliskiej osoby. Zdjęcie ukochanych twarzy członków rodziny czy przedstawiające pamiętny wyjazd wakacyjny to sposób na wzbudzenie radości i wywołanie miłych wspomnień za każdym razem, gdy obdarowana fotografią osoba na nią zerknie.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here