Każdy kto działa w dziedzinie kryptowalut zastanawia się nad sposobem ich przechowywania. Oczywiście najważniejsze jest tutaj kwestia bezpieczeństwa. Najlepszym zatem sposobem będzie przechowywanie kryptowalut w trybie offline. Daje nam to bezpieczeństwo polegające na tym, że nikt nie włamie się na nasze konto. Taką możliwość oferuje nam urządzenie jakim jest portfel Ledger Nano S.

Samo urządzenie przypomina swoim wyglądem pendrive. Pełni ono jednak oczywiście zupełnie inną funkcję. Dzięki niemu można bezpiecznie przechowywać klucze do swoich kryptowalut. Zaletą tego urządzenia jest także to, że obsługuje wiele walut.

Portfel Ledger Nano S posiada przede wszystkim dwie zalety. Pierwszą z nich jest oczywiście możliwość przechowywania kluczy prywatnych kryptowalut. Drugą zaletą jest sposób podpisywania transakcji. Aby dokonać przelewu waluty należy w pierwszej kolejności podłączyć urządzenie do komputera. W tym celu korzystamy z kabla USB dołączonego do zestawu. Co ważne, wszelkie transakcje akceptujemy nie na komputerze, ale na urządzeniu. W tym celu posługujemy się dwoma przyciskami. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo. Nawet w przypadku włamania na nasz komputer dane zapisane na urządzeniu będą bezpieczne.

Najbezpieczniejsza metoda przechowywania BTC

Urządzenie Ledger Nano S najlepiej jest kupić na stronie internetowej producenta. Wystarczy wypełnić formularz zakupowy i dokonać płatności. Urządzenie w przeciągu dwóch dni trafi pod wskazany adres. Oczywiście pojawia się pytanie jaka jest cena portfela Ledger Nano S? Koszt zakupu urządzenia wynosi ok. 100 euro. Jeśli posiadamy dużo kryptowalut zakup ten będzie się nam opłacał. Jest to niezwykle praktyczne urządzenie i co ważne bardzo przydatne.

Samo uruchomienie urządzenia jest bardzo proste. Po podłączeniu do komputera za pomocą kabla USB należy ustawić czterocyfrowy kod PIN. Następnym krokiem jest wykonanie kopii zapasowej. Na koniec należy zainstalować w swojej przeglądarce aplikację Ledger. I to już wszystko. Teraz swobodnie można korzystać z portfela Ledger Nano S.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here