Jak zarządzać odebranymi mailami na gmailu

Skrzynka pocztowa Gmail to jedna z najczęściej używanych platform do wysyłania i odbierania wiadomości. Zarówno prywatni użytkownicy, jak i biznesowi mogą cieszyć się ogromną gamą możliwości proponowaną przez Google. Niestety podczas przepływu dużej ilości emaili można stracić coś ważnego, dlatego warto odpowiednio zarządzać zawartością otrzymaną na Gmail.

Przydatne funkcje Gmail

Przeglądając wiadomości w zakładce gmail odebrane możemy się natknąć na dużą ilość korespondencji, którą nie chcemy w danej chwili przeglądać. Po kliknięciu wiadomości prawym przyciskiem myszy możemy użyć funkcji Odłóż, dzięki której zaplanujemy ponowne przypomnienie o wiadomości. Zostanie ona przeniesiona z folderu Odebrane do Odłożone. Rozwiązanie to pozwoli przypomnieć nam o zapłacie rachunków lub ważnym spotkaniu.

Kolejną przydatną funkcją Gmail, dzięki której możemy zarządzać odebranymi wiadomościami, jest Zaawansowane wyszukiwanie”. Z jej pomocą wyszukamy email z konkretnego okresu lub załączniki w nim zawarte na przykład powyżej 4 MB. Rozwiązanie to jest doskonałą opcją, ponieważ możemy zaoszczędzić czas i przyśpieszyć naszą pracę.

W zakładce Gmail odebrane możemy pogrupować wiadomości poprzez zastosowanie funkcji Etykietowanie”. Według własnego klucza odróżnimy mniej ważne wiadomości od tych istotnych, grupując je na kategorie. Co więcej, wartą uwagi opcją poczty jest Filtrowanie. Jeżeli skonfigurujemy ją zgodnie z naszymi potrzebami, w Gmail odebrane znajdą się tylko te wiadomości, które są dla nas istotne.

Więcej niż jedno konto email

Platforma Gmail daje nam również możliwość wysyłania poczty z innych adresów email oraz czytania i wysyłania wiadomości w naszym imieniu poprzez przekazanie dostępu do konta osobom trzecim.

Wiadomości Gmail odebrane możemy przeglądać również w trybie offline. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do ważnych danych bez potrzeby łączenia się z siecią. Możemy to zrobić za pomocą ustawień, zaznaczając funkcję Włącz pocztę offline”.

Jeżeli pisanie email idzie nam wolno, możemy skorzystać ze wbudowanej funkcji Inteligentne tworzenie wiadomości”. Gmail na podstawie systemu uczące się Google będzie sugerował nam wyrazu lub całe zdania, które powinny się znaleźć w wiadomości.

Poczta Gmail to bez wątpienia jedno z bogato wyposażonych narzędzi do odbierania i wysyłania ważnych emaili. Osoby prowadzące firmę dzięki korzystaniu z platformy mogą w łatwy sposób zarządzać zasobami ludzkimi oraz optymalizować koszty działalności. Jeżeli odpowiednio skonfigurujemy skrzynkę email, to żadna z odebranych wiadomości nie umknie naszej uwadze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here