Na konferencji w Lipsku firma Sony zapowiedziała, że już w ten piątek na europejskim rynku pojawi się tak zwany „Core Pack”. Będzie to konsola w wersji z 80 gigabajtowym dyskiem twardym i joypadem DualShock zamiast Sixaxis. Zestaw ten ma zastąpić popularny model 40GB. Oficjalna cena? Niestety bez zmian – 399 Euro. Sony ma jednak ciekawszą propozycję, która chyba jest odpowiedzią na 60 gigabajtowy model Xboksa 360. Będzie to model z 160 gigabajtowym dyskiem twardym, kontrolerem DualShock, grą Uncharted: Drake's Fortune i voucherem na „kontent” do ściągnięcia z Playstation Network o wartości 70 Euro. To jedyna różnica w stosunku do wersji amerykańskiej – w USA do ściągnięcia z PSN będzie gra Pain. Sony wyceniło nowy zestaw na 449 Euro (Wersja w Stanach 499 USD). Konsola pojawi się na europejskim rynku już 31 października.

To nie koniec ofensywy Sony. Zaprezentowano także bezprzewodową klawiaturę, którą będzie można zamontować w DualShocku. Klawiatur będzie aż osiem modeli w zależności od regionu w którym będą sprzedawane. Co ciekawe główny klawisz będzie jednocześnie wygodnym touchpadem. Ciekawe jak to wszystko będzie działać w przysłowiowym praniu? Ten ciekawy gadżet możecie obejrzeć tutaj i tutaj.

Co jeszcze? Ofensywa Playstation Portable. Nowy model (PSP 3000) wyglądać ma tak jak wersja poprzednia. Posiadać będzie natomiast lepszej jakości (kontrast) ekran LCD, wbudowany mikrofon do komfortowej obsługi Skype'a. Najnowszy model PSP pojawi się w Europie 15 października. Cena to 199 Euro. Na rynek trafić ma 8 zestawów w których oprócz aplikacji Go!Messenger ujrzymy między innymi gry: Buzz i Harry Potter. Cena? 199 Euro. Starszy model stanieje do 169 Euro za sztukę.

Sony ma też prawdziwą gratkę dla fanów muzyki. Będzie to VidZone – serwis zostanie udostępniony w Europie już w przyszłym roku. Usługa zaoferuje szeroką gamę darmowych teledysków oraz same piosenki i dzwonki do telefonów – jak obiecuje Sony za „niewielką opłatą”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

 1. Nie jestem wredny choć sporo mi się w działaniach Sony nie podoba to powiem szczerze tak Sony do jasnej ciasnej tym razem zarządził jak diabli. Jakby takie ciosy strzelał konkurencji z bani rok temu to by sytuacja na rynku pewnie była zupełnie inna.

 2. majorzupa czy ty sobie kpisz:) sony chyba nie czuje marketingu bo w ogóle nie chodzi o dodanie czegoś tam do konsoli i utrzymanie ceny konsoli, a wręcz przeciwnie np wycięcie czegoś z zestawu i obniżenie ceny to jest metoda na gołda:) taka metoda stosuje M$ i dobrze na tym wychodzi ARCADE rządzi

  • nie wiem o ps3 80 juz słyszeliśmy no może ta klawiatura ciekawe rozwiązaniereszta taka mało konkretna. . . .

   taka metoda stosuje M$ i dobrze na tym wychodzi ARCADE rządzi

   hmm teraz to ty sobie kpisz może i jest to dobra technika ale ms zwłaszcza w „ARCADE” się za bardzo zagalopował i nie dołączył dysku dzięki czemu instalacja gier nie może byc wymuszana na użytkowniku więc gry się będą zacinac i nic tego nie zmieni na wieki wieków amen!ja na moim klcuszku instaluje gry zawsze jak się da ale jestem pewnie że gdyby gry nie musiały by być przystosowywane do działania bez instalacji ich jakoś by się znacząco zmieniła chyba nie trzeba dodawać że na lepsze

 3. wiadomo że ruchy sony są po to żeby wydębić od nas kasę, jednak dobrze że już teraz widać i czuć że tych ruchów będzie dużo więcej i co najważniejsze będą dużo ciekawsze niż na xsa. Niech wyciągają tą kasę bo im więcej będzie możliwości tym lepiej bo na razie ten ps network to szału nie robi

 4. Kolejna kpina Sony. Nie dość, że nadal nie pojęli, iż PSP to jednak konsola do grania (przynajmniej z takim zamiarem ją kupiłem), to jeszcze nowa wersja praktycznie niczym nie różni się od Slima. Kolejna porażka na całej linii.

  • Nie dość, że nadal nie pojęli, iż PSP to jednak konsola do grania (przynajmniej z takim zamiarem ją kupiłem), to jeszcze nowa wersja praktycznie niczym nie różni się od Slima. Kolejna porażka na całej linii.

   Własnie sony chce pokazać ,że nie konicznie ich sprzet musi służyć do grania. Też mam psp slim kupione z myślą o graniu, a teraz służy mi do ogladania filmów lub słuchania mpetrójeczek;) a pod tym wzgledem nintendo ds to zadna konkurencja dla psp

 5. Na temat poruszony powyżej można by rozprawiać naprawdę bardzo długo, także nie będę dorzucał swoich 5gr, po prostu skupie się na skomentowaniu newsa. Moim zdaniem widzimy to, co zapowiadało wielu – SONY rozkręca się na dobre i nie zatrzymuje się ani na chwilę. Ani spojrzymy, jak konkurencja zostanie w tyle. Tak uznana marka jaką jest PLAYSTATION na pewno zrobi na rynku swoje. I tego życzę SONY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here