Tym razem nie mają one zbyt wiele wspólnego z realizmem. W FUEL, którego nadejście zapowiadaliśmy kilka dni temu zasiądziemy za kierownicą mocno zmodyfikowanych samochodów. Przerabianie ich stało się koniecznością ponieważ nowe dzieło Mistrzów Kodu przenosi nas w realia, w których nasza planeta nie wygląda jak dziś. Żerowanie na jej zasobach naturalnych doprowadziło do katastrofy i globalnej zapaści ekonomicznej. Najcenniejszym surowcem stała się ropa, o którą walczą kierowcy wspomnianych przed chwilą maszyn. W jednego z nich wcieli się gracz.

FUEL ma zachwycić fanów elektronicznej rozrywki autorskim silnikiem studia Asobo, które odpowiada za tę produkcję. Po czterech latach dłubania w jego kodzie potrafi on wyświetlić mapy wielkości czternastu tysięcy kilometrów kwadratowych. Do tego dodać należy zmienne warunki atmosferyczne (zobaczymy tornada, burze piaskowe czy zamiecie śnieżne), w pełni odwzorowany cykl dzień/noc i kilka innych atrakcji, o których zapewne przeczytamy w niedalekiej przyszłości.

Dziś możemy jeszcze napisać, że w tytuł ten w przyszłym roku zagrają posiadacze Playstation 3, Xboxów 360 i pecetów. W grze znajdzie się również tryb multiplayer, w którym jednocześnie zmierzy się nawet szesnastu graczy. I to już w zasadzie wszystko co wiemy. Zostawiamy was z pierwszym materiałem filmowym z tej produkcji. Mamy nadzieję, że się wam spodoba.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. omg, zapowiada sie świetnie!:) Nie mogę sie juz doczekać. Swoją drogą jeśli to gra codemasters, to zla byc nie może:) CZEKAMY!:)

  2. NonoNO ciekawie sie zapowiada nowa gra Mistrzów Kodu. . . hehe fajnie mówi ten gościu na trailerze, co to za akcent? Tak trochę jak z jamajki xD Zachęcił mnie niesamowicie, choć w takich grach nie gustuję 😉

  3. Zapowiada się fajnie, coś jak Trackmania i Motorstorm, tylko, że. . . Już mnie męczą te odmiany jednej gry na polepszanym silniku. GRID, DIRT, FUEL (nawet nazwy trochę podobne).

  4. Up – Czyli jednak ludziom nigdy nie dogodzi ;pMam nadzieję, że zrobią ładne błotko, coś na kształt tego z Motorstorma tylko lepsze. Szykuje się świetna giera =)

  5. Oby tylko model jazdy był do przyjęcia, bo w DIRT i GRID po pierwszej jeździe czułem się bardzo zniechęcony, a pada/kierownicy nie będę specjalnie kupował ;pMuszę jednak przyznać, że FUEL zapowiada się dość obiecująco, global warming, taki postapokaliptyczny świat, trochę RAGE-owato, ale wciąż fajnie. . . tylko te trąby powietrzene wyglądają jakby wielka trąba słonia wwąchiwała piasek, taka mało rozproszona :}

  6. Taki silnik wspaniale nadałby się do kolejnej części Half-Life. . . Co do samej gry to ciekawy pomysł, ale czy oby niezbyt mocno przekombinowany?PS: Fajna muzyczka ;D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here