W tej chwili to jedyny europejski kraj, w który bez problemu kupimy tę pozycję. Rząd tego kraju postanowił nie zajmować się jakimikolwiek sprawami związanymi z kontrowersyjnym dziełem Rockstar. Gra bez żadnych problemów trafi więc tam do sklepów. Przed oblicze Temidy trafić mogą jedynie sprzedawcy, którzy pozwolą nabyć ten tytuł graczom mającym mniej niż szesnaście lat.

Na koniec zostawimy was z cytatem, który dla nas niestety wciąż brzmi jak czyste science-fiction. Sytuację związaną z Manhunt 2 w Holandii komentował Minister Pracy Ernst Hirsch Ballin: „Nasze obecne prawo opiera się na założeniu, że każdy dorosły człowiek uważany jest za osobę, która może sama decydować o tym w jakie gry zagra, chyba że zawarte są w nich nielegalne treści”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Wygląda na to, że na ważnych stanowiskach tylko w Holandii pracują normalni ludzie. Tam gdzie chcą zakazywać takich tytułów chyba nie zdają sobie sprawy, że ograniczają prawa człowieka. Jeżeli ktoś spełnia wymagany wiek do danej produkcji to, czemu ma w nią nie zagrać? Przecież to cofanie się w rozwoju dla takich krajów. A to wszystko pewnie przez kolejne doniesienia, że: „Zabił X osób a w jego domu znaleziono GTA! Najnowsze doniesienia mówią, że grał w nią bardzo namiętnie a jego ulubioną zabawą było mordowanie ludzi na ulicy. „. Tylko powstaje pytanie, czy politycy starają się zakazywać takie produkcje ze względu na (rzekome) zabójstwa przez grę, czy może raczej szukają nowych wyborców? Mi się wydaje, że to drugie jest bardziej prawdopodobne.

  2. No to trzeba jechać do Holandii po ten tytuł, bo w Polsce to się on raczej niestety nie ukaże. . . Mam Manhunta jedynkę na PC, a dwójkę z chęcią zamówiłbym sobie na PSP ;]

  3. Post na górze to typowy przykład obywatela naszego cudownego państwa. 😀 Jest zawsze przekonany, że wszystko, co najgorsze musi być też u nas. Tak się dziwnie złożyło, że w naszym kraju nie jest tak źle, jeżeli chodzi o cenzurę sprzedawanych gier. Dużo gorzej wypadają pod tym względem nasi zachodni sąsiedzi.

  4. Ernst Hirsch ma racje , my decydujemy w co gramy . Chodz i co z tego że w innych krajach ta gra będzie zakazana ? Piractwo to klucz do drzwi chętnych tej gry ;]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here