Zdaniem pracującego dla Macquarie Securities Davida Gibsona, wystawione przez SONY konsole pracowały nierównomiernie oraz przegrzewały się, w wyniku czego trzeba było je często restartować. „Nie wiemy czym była spowodowana taka sytuacja, lecz najprawdopodobniej konsole przegrzewały się na skutek wysokich temperatur panujących na wystawie”, dodał Gibson. „Biorąc pod uwagę fakt, że niebawem rusza produkcja konsol, zaistniała sytuacja jest niepokojąca – szczególnie dla SONY”.

Japoński gigant nie omieszkał szybko skomentować wypowiedzi pana Gibsona: „W warunkach panujących na Tokio Game Show każdy sprzęt elektroniczny poddawany jest ciężkiej próbie. Wystawione przez nas konsole nie posiadały sfinalizowanego oprogramowania, dlatego po zamknięciu ich na stanowiskach, które nie posiadały wentylacji, na dodatek otoczone przez tak wiele ludzi obecnych na wystawie, mogły wystąpić problemy. Jeśli faktycznie zdarzały się egzemplarze, które wymagały ponownego uruchomienia, to było to spowodowane jedynie trudnymi warunkami panującymi na hali a nie problemami z samymi konsolami”.

Na pewno obie strony mają trochę racji. Do premiery PlayStation 3 pozostało jeszcze trochę ponad miesiąc (w czasie trwania TGS 2006 około dwóch miesięcy) więc konsole miały prawo płatać figle. Z drugiej strony, Microsoft zaczął produkować Xboxy 360 już na trzy miesiące przed premierą, więc albo SONY nie mówi nam całej prawdy, albo ma zamiar zająć się produkcją konsol na dniach.

Problemy z wieszającymi się konsolami nie są obce również Microsoftowi, o czym mogłem się osobiście przekonać podczas tegorocznego Games Convention w Lipsku. Xboxy 360 wieszały się dosyć często, a jak wiemy w zaciszu domowym sytuacja ta zdarza się raczej sporadycznie. Czasem jednak lepiej dmuchać na zimne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzoty z Two Worlds
Następny artykułUntold Legends szturmuje PS3

8 KOMENTARZE

  1. Nic to . . . pożyjemy i przekonamy się na własnej skórze w przyszłym roku . . . to znaczy ci bogaci 🙂 bo ja nieprędko walne sobie PS3 , ale zanim PS3 stanieje to może w sumie rozkręcający się nowy X-klocek będzie niezłym zamiennikiem ??? Kto wie . . .

  2. Tjaaaaa, a jak będziemy mieli prawie czterdziesto stopniowe upały, to taka PS3 również będzie się wieszać, nawet w warunkach domowych, tyle że wtedy ‚trudne warunki’ nikogo nie usprawiedliwią.

  3. wiadomo, ze pierwsze partie beda sie wieszac i miec problemy – tak bylo praktycznie z kazda nowa konsola (no tutaj przyznam nie wiem kompletnie jak wyglada sprawa z Nintendo) – sam mialem klopoty z X’em 360, wlasnie tydzien temy wymienili na nowego (i tu musze pochwalic M$ bo support spisal sie na 5+ – wszystko trwalo 5dni od daty wyslania do czasu jak nowa konsola zapukala do drzwi (no dobra. . kurier zapukal ;))

  4. @ zx – ja tam w dni kiedy sa 40-stopniowe upały to śpię – bo nic innego nei chce mi sie robić, a gram w nocy :)a z oceną co do tej przegrzewalności ps3 chyba trzeba poczekać do premiery . . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here