Witryna słynnego magazynu Variety donosi, że Universal Pictures podpisał umowę z Take–Two i uzyskał prawa do ekranizacji Bioshock’a, jednego z największych hitów ubiegłego roku. Prezes T-T Strauss Zelnick znany z niechęci do do branży filmowej (od lat odmawia sprzedania licencji na kinową adaptację Grand Theft Auto) osobiście negocjował warunki umowy. Zelnick zapewnił sobie kontrolę nad całym projektem. Reżyserem będzie Gore Verbinski. Słynny filmowiec jest bardzo podekscytowany wizją stworzenia kinowego Bioshocka. Według Variety już odbyły się pierwsze konsultacje między reżyserem a twórcą gry Kenem Levine.

Autorem scenariusza będzie John Logan, który ma na swoim koncie między innymi Gladiatora, Ostatniego Samuraja, a ostatnio jego pracę mogliśmy podziwiać w filmie Tima Burtona Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street.

Ciekawe czy Gore Verbinski stworzy dzieło, którego gracze nie będą musieli się wstydzić? Poniżej ciekawostka – fragment filmu Undersea Kingdom z 1936 roku. Poczekajcie do mniej więcej ósmej minuty. To chyba protoplaści Big Daddy’ego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Koleś, który zrobił z disnejowskiego parku tematycznego coś takiego jak Piraci z Karaibów ma duże szanse na przełamanie złej passy adaptacji z cyklu gra>film. Trzymam kciuki.

  2. Jak sami twórcy gry powiedzieli, musieli „zidiocić” fabułę gry. Więc sądzę że film, jako dojrzalsze medium, będzie mógł to nadrobić. I z taką ekipą realizatorską na pewno mu się to uda. W każdym razie pójdę na to do kina. Choćby dla klimatu, który na pewno zostanie odwzorowany. ; ]

  3. Jak sami twórcy gry powiedzieli, musieli „zidiocić” fabułę gry. Więc sądzę że film, jako dojrzalsze medium, będzie mógł to nadrobić. I z taką ekipą realizatorską na pewno mu się to uda.

    W filmach to raczej jeszcze większe zidiocenie niż w grach panuje. Ja się tam na nic fajnego nie nastawiam.

  4. Czyżby zaczęto wyciskać wszystko z Bioshocka? Najpierw o tym MMO (akcja rok przez oryginalnym Bioshockiem) a teraz film. . . ciekawe co jeszcze wymyślą.

  5. Jeśli nie zniszczą wspaniałego klimatu, może to być klasyk ale sądząc po obecnej jakości filmów z H pewnie będzie kolejna sieka tyle że pod wodą :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here