Do niektórych gier mam stosunek lekko obsesyjny. Nie dość, że nie mogę się od nich odkleić, to jeszcze staram się dowiedzieć jak najwięcej o tym, co dany tytuł przedstawia. Pierwszą grą, która zadziałała na mnie narkotycznie, była Cywilizacja. Wzdłuż i wszerz zapoznałem się z Civilopedią, która zawierała historię świata w pigułce. Lekki fetysz na sprawy geopolityczne pozostał mi do dziś, a poza tym koniec końców pisałem maturę z historii i skończyłem na socjologii. Inżynierowie z rodziny nie byli pocieszeni.

Swojego czasu wciągnął mnie również Gunship 2000 – symulator kilku helikopterów bojowych. Ta gra też miała na mnie wpływ, bo spowodowała, że zaczęło mnie interesować wojsko i różnego rodzaju maszyneria, która przy odpowiednim użyciu robi „bum”. Dość powiedzieć, że po socjologii wylądowałem w akademii wojskowej, której jakoś nie chce mi się za bardzo od dłuższego czasu ukończyć.

Było wreszcie nieśmiertelne Gran Turismo – tytuł tak inspirujący, że zdołał moją nabytą obojętność wobec motoryzacji przekuć w gorącą pasję, która w końcu wysłała mnie na 90 dniową wycieczkę samochodową niemal po samą Afrykę. Co prawda nauczyłem się jedynie wymieniać koła i dokonywać doraźnych napraw silnika, bo samo grzebanie w bebechach samochodu nie jest pociągające, ale za to zdobyłem również tonę doświadczenia przy prowadzeniu samochodu w różnych egzotycznych miejscach.

Teraz wciągnął mnie Flight Simulator. Uparłem się, że nauczę się latać samolotem „jak należy”. Biegam po mieście z podręcznikami nawigacji, ćwiczę lądowania, zaczytuję się we wspomnieniach pilotów. Moje doświadczenia póki co możecie poznać w dwóch tekstach, które opublikowaliśmy na Valhalli. To jedna z tych gier, które zmieniają!

Z wieści innych, szykujemy kilka fajnych zmian, gotujemy się z ważnym announcementem, a do tego otrzymaliśmy do testów nowy, zgrabniutki telefonik z sieci P4. Więcej za niedługo!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Skoro Gry mają na Ciebie aż tak silny wpływ, to powinieneś koniecznie zaliczyć serie Metal Gear Solid. Ta to potrafi całkowicie zmienić światopogląd. . .

  2. ja mialem pare takich gier w swoim zyciu. . . ale narazie czekam na cos nowego co przykuje moja uwage na nowo, moze to bedzie age oc conan, albo TD:U

  3. Już wiem!! Po całych tygodniach zastanawiania się czego mi tu brakuje na Valhalli w końcu udało mi sie zlokalizować brakujący element (nie, nie jest to forum:) ). Chodzi mi o to, że nie wyświetla mi się ten cały V-nawigator czy jak to tam sie nazywa. Mam najnowszego flash playera itd. Za system robi Vista a za przeglądarke IE7. PS. Pisze tutaj bo zabardzo nie wiem gdzie, mam tylko nadzieje, że ktoś tu zagląda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here