Wraz z premierą drugiego dodatku do Half-Life 2, Valve postanowiło wypuścić na rynek dwa wydania gry: „Orange Box”, w którego skład miały wchodzić: Portal, Team Fortress 2, Half-Life 2, Half-Life 2: Episode oraz One, Half-Life 2: Episode Two oraz „Black Box” – wydanie zawierające jedynie Portal, Team Fortress i Episode Two. Przedstawicielstwo Valve jednak zmieniło zdanie i na rynku ukaże się jedynie wersja pomarańczowa. Powód zmiany decyzji nie jest znany, samo Valve natomiast radzi dzielić się z innymi – jeśli zatem graliśmy już na przykład w Epizod pierwszy, zawsze możemy oddać kod do gry komuś, kto tej przyjemności nie uświadczył. Ciekawe kto wpadł na ten pomysł…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

13 KOMENTARZE

 1. Ktoś się orientuje jaka będzie cena tej pomarańczowej edycji? Przydałoby się w końcu zagrać w te wszystkie dodatkowe epizody, a i TF2 prezentuje się zachęcająco.

 2. rozumiem że to żart ? analogią byłoby sprzedawanie bagażnika na dach samochodu tylko w wersji z całym samochodem. . . czyli wykreślam z listy zakupów ep: two . . . 🙁

 3. Dla mnie to obojętnie prawdziwy fan albo osoba, której się spodobał Half-Life 2 kupi i w pomarańczowym opakowaniu. Soviet moje przypuszczające obliczenia ceny pomarańczowego opakowania. 79. 90 zł Half-Life 254. 90 zł Half-Life 2 Episode One70. 90 zł Half-Life 2 Episode Two35. 90 zł Portal I Team Fortress 2Razem 241. 60 zł oczywiście gdybyśmy kupowali oddzielnie te gry. Valve wyda edycję w Pomarańczowym opakowaniu tak pewnie za około 150 zł. Ceny pierwszych dwóch gier brałem ze sklepu reszta to moje przypuszczenia. Oczywiście mogę się mylić.

 4. Tylko że HL2 E2 i tak miałbyć w pakiecie z Portal i Team Fortress 2. Moim zdaniem trochę dziwna zagrywka. Zwłaszcza dla kogoś kto ma już HL2 i E1, miejmy nadzieje że to był dobry żart.

 5. Nie zapominajmy że każdy tytuł oddzielnie będzie dostępny na Steamie. Na najważniejszych rynkach dla tej gry każdy sobie po porostu zapłaci i ściągnie z netu interesujący go element pakietu. Problem zaczyna sie na takich rynkach jak nasz bo nam się nie opłaca kupować gier przez Steam. Decyzja Valve na pewno nie była przypadkowa. Pewnie doszli do wniosku że nie byłoby wielu chętnych na tą pudełkową wersje gry poza takimi rynkami jak nasz. Zabieg ma na celu z pewnością sprzedanie jak największej liczby egzemplarzy Epizode 2 przez sieć Steam.

  • nam się nie opłaca kupować gier przez Steam.

   Przeważnie tak. Takiego ROOST nie opłaca się kupować przez steam ($20 vs 25 zł), ale czasem można trafić na jakąś promocję. Przykład? Niedawno można było kupić HL2+ HL2:LC za niecałe $10. @pafunW pudełku jest po prostu kupon na gry HL2:ep1, Portal i TF2. Możesz je nazwać black box, blue box, czy pink box, ale wciąż będą to po prostu trzy gry 🙂

 6. kurcze, kiepsko kiepsko! Jeśli będzie kosztować po wyżej stówy to będe musiał się nad tym poważnie zastanowić. Jeśli E2 będzie trwał tyle samo co E1 lub nieco dłużej to szkoda zachodu. Jeśli ma ten epizod kosztować 100 to powinien być długi jak H-L2 lub mieć coś co będzie warte wydanych pieniędzy. Dla tych co nie mają jeszcze HL2 i Hl2 E1 mogą spokojnie zainwestować w ten pakiet. Jedno co ciągnie mnie do tego boxa to prócz Episode Two jest Team Fortess.

 7. Valve jest chyba tak pewne sukcesu TF2 i Portalu, że pozwala sobie na taki chwyt. Może fatycznie gry sa takie cudowne, że wszyscy i tak kupią pomarańczowe pudełko 🙂

 8. No i teraz tak zwiedzając różne strony WWW natknąłem się na info, że karta graf. HIS HD 2900XT w wersji BOX ma dodawany do pudełka kupon do Steam’a na Black Box’a. Zważywszy, że karta jest już w sprzedaży i jak się można przekonać czytając fora ludzie piszę że jest tam ten kupon to o co chodzi, że Black Box został skasowany? Może chodzi tu o to, że wersja pudełkowa Black Box’a nie będzie dostępna. Będzie ją można ściągnąć tylko przez Steam’a.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here