To kiedyś musiało nastąpić. Grand Theft Auto IV zostało zmiecione z pierwszej pozycji listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Takie odane podają analitycy z ChartTrack. Ale chyba nikt się nie spodziewał, że pogromcą Niko Bellica będzie Lego Indiana Jones. Jak widać machina marketingowa w postaci filmu Stevena Spielberga i producenta najsłynniejszych klocków świata stojącą za grą potrafi przemielić nawet Rockstara. GTA IV królował na Wyspach przez sześć tygodni.Ciekawe jak długo utrzyma się Indy? Najwięcej Indy-maniaków jest wśród posiadaczy konsoli Wii. 27 procent sprzedaży tego tytułu przypada właśnie na konsolę Nintendo. Nieco mniejszy zapał do przygód Jonesa czują fani Xboksa 360, którzy mają 22 procentowy udział w sukcesie tego tytułu. Najmniej sprzedanych pudełek z Lego Indiana Jones przypadło konsolom od Sony (odpowiednio 20 i 17 procent dla PS2 i PS3). Na drugiej pozycji Grand Theft Auto IV. Tuż za nim Race Driver: GRID. W połowie stawki Wii Play. Na szóstym miejscu zadebiutował Ninja Gaiden II. Ciekawe czy Ryu Hayabusa znajdzie się w pierwszej trójce? Pierwszą dziesiątkę zamyka Call of Duty 4: Modern Warfare i FIFA 08.

Poniżej pełne zestawienie wyników sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii z ostatniego tygodnia według badań analityków ChartTrack:

1. Lego Indiana Jones – LucasArts
2. GTA IV – Rockstar
3. Race Driver: GRID – Codemasters
4. Mario & Sonic At The Olympic Games – Sega
5. Wii Play – Nintendo
6. Ninja Gaiden II – Microsoft
7. Mario Kart Wii – Nintendo
8. Pro Evolution Soccer 2008 – Konami
9. Call Of Duty 4: Modern Warfare – Activision
10. FIFA 08 – EA

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. po pitfalu nie było fajnej platformówki na pc (ok – nie natrafiłem) widzę że nareszczie będzie w co pograć z siostrzeńcem 6l 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here