Peter Jackson wydał oficjalne oświadczenie, w którym stwierdza, że nie będzie on reżyserem filmu The Hobbit.

Wytwórnie MGM i UIP od dłuższego czasu przygotowywały się do realizacji filmu, zaś prognozy zakładały, że ukaże się on około 2008 lub 2009 roku. Jackson był głównym kandydatem do wyreżyserowania filmu, ale konflikt o pieniądze za trylogię Władcy Pierścieni spowodowały, że reżyser wycofał się z udziału w projekcie.

Jackson pracuje obecnie nad ekranizacją filmu The Lovely Bones – historią zamordowanej 14-letniej dziewczynki, która z zaświatów śledzi losy swojej rodziny, oraz nową wersję filmu wojennego z 1954 roku The Dam Busters.

Znany reżyser założył również własne studio developerskie Wingnut Interactive, które współpracuje z Microsoftem nad trzema nowymi grami.

The Hobbit nie był do tej pory ekranizowany. W 1977 roku powstał serial animowany na podstawie książki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. W sumie to szkoda, ekranizacja Władcy bardzo mi sie podobała, Powrót Króla to coś cudownego. rybisiu –> Był był :), widziałem kiedyś nawet urywki tego serialu.

  2. To nie do końca tak. W chwili obecnej wiemy, że Jackson faktycznie zastrzegł, że nie ma zamiaru brać się za Hobbita, jeśli nie dostanie więcej za Władcę Pierścieni. Wytwórnia na to, że więcej nie da, ale ma nadzieję, że PJ wróci. Jest nadzieja, że wytwórnie jednak dojdą do porozumienia z Pidżejem, bo w ich stronę poleciały już setki tysięcy listów od tych, którym się wizja Jacksona podobała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here