O tym, że Peter Jackson został producentem ekranizacji Halo, serii gier znanej najlepiej posiadaczom Xbox’ów, wiadomo już od roku. Filmowcy dbają jednak, by co i raz przypominać masom o swojej produkcji podgrzewając atmosferę wśród fanów.

Tym razem słynny producent zdradził przede wszystkim nazwisko reżysera filmu Halo. Został nim Neill Blomkamp, reżyser filmów krótkometrażowych z Afryki Południowej (!). Nowina wywołała sporo szumu, czy wybór był napewno trafny. Bo czy ktoś zna w ogóle Blomkampa?

Jackson jednak ostro stanął do obrony swojego wybranka stwierdzając, że „To nie Ridley Scott, to nie James Cameron, to coś nowego i świeżego”. Jednym z kryteriów wyboru była też miłość reżysera do gry.

Zdradzono też, że scenariusz Halo przechodzi fazę poprawek. Producent zapewnił, że „Film nie pojawi się przed kamerami, dopóki nie będziemy mieli świetnego scenariusza”.

Na koniec pojawiła się informacja dotycząca oznakowania filmu – najprawdopodobniej dostanie ocenę PG 13, co oznacza, że zostanie dopuszczony dla młodzieży. Nie nastawiajcie się więc na bardzo ostre sceny.

Film Halo zapowiadany jest na rok 2008.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. strasznie lubie petera, a najbardziej jego image :)a jeśli chodzi o film to chyba trzeba poczekać conajmniej na trailer, albo jakieś spoilery scenariusza (którego jeszcze nie ma o0!?)póki co mam starszna ochotę zagrać w to halo 😀

  2. By sie Peter zabral za druga Martwice Mozgu a nie ekranizacje sredniej(IMHO)gierkiSwoja droga w dzisiejszej Gazecie jest nawet niezly artykul o ekranizacjach gier komputerowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here