Jak dbać o drogi sprzęt elektroniczny?

Urządzenia takie jak laptopy czy smartfony to dla większości osób duży wydatek. Żeby uniknąć ich uszkodzenia czy kradzieży, warto zainwestować trochę pieniędzy w odpowiednie akcesoria ochronne oraz stosować kilka zasad, które pomogą zabezpieczyć je przed kradzieżą. Zapoznaj się z poniższymi poradami, a dzięki nim być może unikniesz nieprzyjemnego i kosztownego wydatku.

Zabezpieczenia dla laptopów

Laptop zdecydowanie należy do kosztownych urządzeń, a jego wartość znacznie rośnie w naszych oczach, gdy przechowujemy na nim cenne dokumenty tj. pracę magisterską lub jest on nam niezbędny do wykonywania pracy zawodowej. Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać, jeżeli chcesz uniknąć utraty ważnych danych w konsekwencji kradzieży czy uszkodzenia sprzętu, jest zgranie ich na dysk zewnętrzny lub skopiowanie do chmury. Dzięki temu, będziesz mógł z nich korzystać nawet po stracie laptopa. Poza tym, dobrze jest zakupić etui na laptopa oraz torbę na laptopa z systemem antykradzieżowym. Dobrej jakości etui całkiem skutecznie chroni urządzenie przed zarysowaniami oraz pęknięciami, które mogą powstać podczas przenoszenia go w torbie z innymi przedmiotami lub mało delikatnego użytkowania. Poza tym, etui na laptopa ochroni nasz sprzęt przed zalaniem, jeżeli zdarza nam się przechowywać go na stoliku czy biurku, przy którym często pijamy kawę. Z kolei, specjalna antykradzieżowa torba utrudni złodziejowi jej otworzenie lub przecięcie materiału w celu niezauważonego wyjęcia urządzenia.

Ochrona dla smartfona

Telefon komórkowy użytkujemy zazwyczaj dużo intensywniej niż laptop. Wszędzie zabieramy go ze sobą i nierzadko korzystamy z niego spacerując lub poruszając się komunikacją miejską. Z tych powodów, jest on znacznie bardziej narażony na upadek czy kradzież. Jednym z popularnych zabezpieczeń smartfona przed uszkodzeniem jest zastosowanie specjalnego szkła ochronnego, które najlepiej przykleić do ekranu od razu po jego zakupie. Dzięki niemu, wyświetlacz nie potłucze się tak łatwo w wyniku upadku, trudniej będzie również zarysować go, jeżeli mamy nawyk przechowywania telefonu w kieszeni z kluczami lub w torbie pełnej rozmaitych gadżetów. Dodatkowym zabezpieczeniem może być skórzane lub plastikowe etui, które jednocześnie może pełnić funkcję ozdobną. W celu ochrony smartfona przed kradzieżą i uszkodzeniem w podróży, dobrze będzie wykorzystać materiałowy woreczek przymocowany do paska spodni. Takie rozwiązanie pozwoli mieć sprzęt cały czas na widoku, a jednocześnie nie wypadnie on z właściwie zawiązanego woreczka, co mogłoby mieć miejsce podczas przechowywania go w kieszeni spodni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here