Jaką konsolę do gier dla nastolatka kupić?

Gry komputerowe są niemal nieodłączną częścią życia współczesnych nastolatków. Choć raczej tego nie pochwalamy, młodzi ludzie potrafią spędzić wiele godzin grając na konsoli lub komputerze. Jeśli mamy w domu dorastającego gracza, dobrym pomysłem na prezent urodzinowy lub gwiazdkowy będzie zakup konsoli. Jaką jednak warto wybrać?

PlayStation 4

PlayStation 4 jest bez wątpienia najpopularniejszą konsolą w Polsce. Uznanie w oczach graczy zdobyła serca graczy nie tylko świetnymi parametrami technicznymi, ale przede wszystkim dużą liczbą dostępnych tytułów, w tym niektórych na wyłączność. Dzięki temu na PlayStation 4 możemy zagrać w wyścigi, gry familijne, sportowe, symulacyjne, strategiczne, zręcznościowe czy przeznaczone dla starszych graczy strzelanki.

Xbox One

Posiadacze konsoli PlayStation mogą ponadto skorzystać z subskrypcji PlayStation Plus. To doskonała propozycja dla naprawdę zapalonych graczy, którzy lubią poznawać nowe tytuły i chcą stale poszerzać swoją kolekcję. PlayStation Plus zapewnia dostęp do dodatkowych gier, ciekawych usług czy trybu multiplayer. Więcej informacji na temat subskrypcji PlayStation Plus znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-playstation-plus-co-to-jest-i-jak-wykupic-abonament-.bhtml.

Xbox One

Alternatywą dla PlayStation 4 jest konsola Xbox One, produkowana przez firmę Microsoft. Wiele osób określa konsole PlayStation 4 i Xbox One jako odwiecznych rywali, stąd w sieci można znaleźć bardzo wiele artykułów rozpatrujących zalety i wady obu urządzeń. Jak jednak łatwo wywnioskować, każde z nich ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

A może komputer

Do atutów Xbox One z pewnością należy zaliczyć dostępną na wyłączność szalenie popularną serię gier wyścigowych – Forza Horizon i Forza Motorsport, które mają oddanych fanów w najróżniejszych zakątkach globu. Co więcej, także użytkownicy Xbox One mogą dołączyć do programu abonamentowego, w ramach którego można wykupić dostęp do szerokiego katalogu bardzo ciekawych tytułów.

A może komputer?

Niektórzy nastolatkowie jednak zamiast gry na konsoli zdecydowanie wybierają rozgrywkę na komputerze. W takiej sytuacji też nie powinniśmy kupować pierwszego lepszego sprzętu, zwłaszcza jeśli mamy w domu wyborowego gracza, który nie omija wymagających tytułów.

Wśród graczy wciąż dużą popularnością cieszą się komputery stacjonarne, ale jeżeli zależy nam na laptopie, również nie będziemy narzekać na niedobór ofert. W sklepach z tego typu urządzeniami dostępne są modele gamingowe, wyróżniające się specjalnymi parametrami i spełniające wymagania graczy.

Decydując się na laptop, warto także zainwestować w sprawdzoną myszkę i dobry zestaw słuchawkowy. Niektórzy dokupują też oddzielną klawiaturę do gier wideo, czyli klawiaturę mechaniczną z wyraźnym sprężeniem zwrotnym.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here