Wiele osób nie wyobraża sobie dziś funkcjonowania bez komputera. Na szczęście dostępność takich urządzeń jest bardzo duża, więc bez problemu można znaleźć produkt odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb. Jaki laptop będzie właściwy na co dzień? Na co zwrócić uwagę?

Do czego będziemy używać takiego sprzętu?

Poszukując idealnego urządzenia, należy zadać sobie pytanie, do jakich celów będzie nam potrzebny komputer? Z reguły zadania takiego produktu ograniczają się do korzystania z internetu. Dlatego też najlepszym wyjściem może być netbook, który doskonale się do tego nadaje. Przykładem jest tani i wydajny Aspire One od firmy Acer, czyli poręczny netbook w dobrej cenie.

Nie ma wątpliwości, że wielu osobom zależy na tym, aby produkt taki był lekki i nie zajmował zbyt dużo miejsca. Około jeden kilogram wagi to niewielki ciężar, który nie będzie aż tak uciążliwy, nawet jeśli mamy zamiar się dużo przemieszczać. Z kolei przekątna ekranu około dziesięciu cali sprawia, że takie urządzenie możemy nawet zmieścić w torebce i zabrać ze sobą wszędzie. Spokojnie odtworzymy na nim filmik, posłuchamy muzyki i poserfujemy po internecie.

Warto zwrócić uwagę na matrycę

Wiadomo, że gdy nie kupujemy specjalistycznego sprzętu, który ma służyć do bardzo wymagających prac, to nie chcemy przepłacać. Z tego względu najczęściej szukamy czegoś w przystępnej cenie. Natomiast nawet wtedy mamy całkiem spory wybór tego typu produktów. Na pewno warto zdecydować się na matowy ekran. Dlaczego? Z pewnością zdarzy nam się korzystać z netbooka także poza domem. Wtedy też obraz, na który pada światło, jest bardziej czytelny. Dobrze jest szukać matrycy z jak największą rozdzielczością. Najlepiej opcji Full HD, choć nie jest ona dostępna w każdym małym podręcznym laptopie.

Co z podzespołami?

Nie można nie wspomnieć o zastosowanych podzespołach. W końcu to od nich zależy, jakie możliwości będzie miał komputer i czy jego użytkowanie okaże się komfortowe. W przypadku takiego sprzętu na co dzień nie są wymagane niesamowicie dobre osiągi, niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, co znajduje się w środku netbooka.

Gdy chodzi o procesor, to przydać może się Intel Core i3 lub i5, czyli opcja bardzo bezpieczna. Następną sprawą jest pamięć RAM, od jakiej zależy również to, czy takie urządzenie będzie sprawnie wykonywać wszystkie operacje. Tutaj dobrze jest poszukać 4 GB, czyli dość popularnej pojemności. Jeszcze jedną kwestią jest wybór dysku wewnętrznego, gdzie mamy opcję tańszą i wolniejszą, czyli HDD oraz szybszą, czyli SSD.

Zakup odpowiedniego sprzętu może wydawać się trudnym zadaniem, jednak kiedy zawęzimy kryteria, to będzie nam łatwiej znaleźć coś właściwego. Trzeba także pamiętać o tym, że nie ma sensu kupować urządzenia o bardzo słabych parametrach, tylko dlatego, że nie będzie nam służyło do ambitnych zadań. Warto trochę dopłacić i zakupić netbooka, który będzie się dobrze sprawował. Lepiej oszczędzić sobie codziennych frustracji, związanych z wolnym i zacinającym się komputerem.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here