Na początku była książka Neila Gaimana, którą często porównywana do Alicji w Krainie Czarów. Brytyjski pisarz za swoją powieść został obsypany nagrodami – Coraline zdobyła między innymi nagrodę Hugo i Nebula. Już 13 marca na ekrany polskich kin trafi filmowa adaptacja dzieła. Szykuje się też gra wideo na platformy Nintendo DS, Wii oraz Sony Playstation 2. Tytuł ten będący przygodówką z elementami gier logicznych (plus nieodzowne mini-gry) ma czerpać przede wszystkim z kinowego obrazu – ujrzymy podobną do kinowej stylistykę.

Koralina to historia dziewczynki, która po przeprowadzce do nowego domu odkrywa przejście do tajemniczego świata zamieszkałego przez alternatywne wersje jej rodziców i sąsiadów. Przewodnikiem naszej bohaterki w dziwacznym uniwersum jest bezimienny kot. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun gry Coraline (wersja na PS2). Trzeba przyznać, że gra wygląda całkiem interesująco i aż dziw bierze, że nie ujrzymy tego ciekawego tytułu na PC, Xboksie 360 lub Playstation 3.

Gra Coraline pojawić się ma w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych już pod koniec stycznia. Europejską premierę przewidziano na marzec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here