Sam już nie wiem co jest większym wydarzeniem ostatnich dni. Jedni mówią, że premiera Kinecta, inni twierdzą, że Call of Duty: Black Ops. Nieważne. Grunt, że w trzy godziny (jak twierdzi pan na wideo) po europejskiej premierze „kontrolera” Microsoftu dzielni pecetowcy już rozgryźli maszynę i pojawiły się sterowniki open source dzięki którym Kinect działa na zwykłym PC. Nie wierzycie? To obejrzyjcie poniższy materiał wideo. Sterowniki, jeśli tylko macie taki kaprys możecie pobrać pod tym adresem.

Nad implementacją Kinecta dla komputerów PC pracuje też społeczność z NUI Group, która ma już na swoim koncie między innymi w 100 procentach działające pod kontrolą Windows PS3 Eye. Nui Group zapowiedziało, że już wkrótce upubliczni zestaw narzędzi (SDK) do Kinecta dla programistów. Po co to wszystko zapytacie? Wyobraźcie sobie te tony interaktywnych programów, niezależnych gier* i tak dalej. To wszystko w zasięgu ręki.

Dzięki zdolnym bestiom jak ten pan z poniższego wideo. Czapki z głów.

* O na przykład taki Strip Pokerek!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Cos takeigo jak Kinect robilo sie na PC juz ponad 10 lat temu przy uzyciu zwyklej kamerki. Jest dosc duzo softu ktory rozpoznaje ruch. Po prostu to rozwiazanie okazalo malo sensowne, wiec nikt sie tym nie zainteresowal. Zreszta sa gry na PC ktore uzywaja zwyklej kamerki internetowej do poruszania sie w wirtualnym swiecie.

  2. @boro666Rozpoznawanie ruchu za pomocą zwykłej kamery — tak, ale w 2D. Kinect ma dwie kamery — jedną do 2-wymiarowego obrazu, drugą do głębi. Czy naprawdę tak trudno to zrozumieć? Ja wiem, że dissowanie tego rodzaju wynalazków to już niemal świecka tradycja w Internecie, ale naprawdę wypadałoby chociaż robić to z głową, bo jak czytam po raz n-ty porównania Kinecta do „zwykłej kamerki internetowej za 20 złotych” to dostaję wrzodów. Nawet mimo faktu, że ponad 6 stów za ten sprzęt to zdecydowanie za dużo. To prawda, że Microsoft za cholerę nie potrafi sprzedać tej technologii i prezentuje ją tak, że ludzie wyglądają jak przed EyeToyem, machając łapami na wszystkie strony, ale to nie znaczy, że na tym się jej możliwości kończą. Nawet mimo kastracji z 80% możliwości oferowanych początkowo przez Natal (wliczając w to kamerkę IR o bodaj dwukrotnie większej rozdzielczości i znacznie mniejszy lag niż w modelu końcowym).

  3. kamerki kamerkami. trackIR5+clip kosztuje uwaga:720 zł. :)fakt nie jest to kasualowy sprzęt nie wszystkie gry obsługują trackir i odwrotnie. Arma/Arma2/Symulatory lotnicze i samochodowe. Chyba też jakieś X fajtery. Mam sam trakIR3 który kilka lat temu zmienił moje granie w symulatorach zupełnie. Kto wie ten zakuma pewnie. Gdybym miał na Kineteca wywalić 600 zł i żeby to i w konsoli i w pc działało. . . no to już robi sie ciekawie. chociaż jak już mam 6 lat trackira to mam kineteca w pupie

  4. Kinekt dla PC to moim zdaniem bardzo duży błąd. Odbierze to pewnego rodzaju elitarności i wyłączności Xboxowi co zmniejszy zapewne jego sprzedaż bo gry na PC są zazwyczaj tańsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here