Program Folding@home, dzięki któremu Uniwersytet w Stanford może przeprowadzać szybciej obliczenia, służące opracowaniu leku na Alzheimera i raka połączył już 250.000 użytkowników konsoli SONY. Dzięki temu uniwersytet dysponuje w dowolnym momencie mocą 700 teraflopów, z których aż 400 zawdzięcza się posiadaczom PlayStation 3. Ponadto dzięki kampanii SONY wzrosła świadomość na temat programu, dzięki czemu zanotowano 20% wzrost udziału w badań komputerów PC.

Pomysłodawca projektu, Vijay Pande, przyznaje, że odzew ze strony graczy przerósł najśmielsze nadzieje twórców. „Dzięki PlayStation 3 wykonaliśmy w kilka tygodni tyle symulacji ile normalnie w rok” – przyznaje Pande. W sieci można już zassać kolejną wersję programu, tym razem z dopiskiem 1.1. Dzięki niej jeszcze zwiększy się przepustowość i szybkość wykonywania obliczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. CPU xboxa jest znacznie słabsze w tego typu obliczeniach, ale to raczej nie jest najważniejszy powód(mniejsza moc, ale większa baza użytkowników). Po prostu pod szlachetną ideą Folding@home kryje się znacznie mniej szlachetny marketing.

  2. „Lub M$ chciał brać pieniądze od uniwersytetu w Stanford za udostępnienie X360. . . „Dokladnie. . . M$ lubi pieniazki”Po prostu pod szlachetną ideą Folding@home kryje się znacznie mniej szlachetny marketing”tyle ludzi dobrowolnie uzywa Folding@home podciagajac rachunki za prad. . . wiec przestan pie@#$&*lic

  3. robotrop–> to dlaczego mogą z tego korzystac tylko posiadacze PS3, a nie PS3 i X360, bo przecież w trzech rdzeniach też drzemie sporo mocy? Przecież te dwie konsole pracujące nad jednym projektem by się nie pogryzly.

  4. czytalem gdzies, ze xboxowy cpu owszem podolalby tym obliczeniom, ale powaznie mogloby ociazyc prace konsoli i powaznie uprzykrzyc zabawe graczom.

  5. „to dlaczego mogą z tego korzystac tylko posiadacze PS3, a nie PS3 i X360, bo przecież w trzech rdzeniach też drzemie sporo mocy? Przecież te dwie konsole pracujące nad jednym projektem by się nie pogryzly”F@H wymaga pracy procesora bez zakłóceń, a jak powszechnie się uważa konsola MS „czasami” lubi sobie zaświecić na czerwono. Nie jestem pewien ale to jest podstawowy problem przy wykorzystaniu X360 do tego typu obliczeń. Druga sprawa to temperatura jaka uzyskuje procesor podczas pracy w pełnym wymiarze, co ma miejsce podczas obliczeń F@H, a powszechnie sie uważa że X360 nie ma najlepiej rozwiązanej funkcji chłodzenia procesora. Btw. powinni wtedy dodawać zatyczki do uszu, bo jak powszechnie się słyszy „chlebak” jest trochę cichszy od „traktora” 😉

  6. @ robtropxbyczoj ma racje. Wielkie instytucje nie bez pardonu wspierają akcje charytatywne – wzrasta uznanie do takowych i człowiek kieruje się myśleniem „oni są wporzo, więc kupię ich produkt”. Nie mówię, że to jest złe – to jest jedna z najlepszych rzeczy współczesnej demokracji. Żałuję, że M$ czegoś takiego nie ma – chętnie bym się przyłączył. Jednak myślenie, że Sony kieruje się czystym altruizmem jest trochę naiwne. A ja uważam, że takie zwroty na tym forum powinny być banowane. To nie to miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here