Przede wszystkim – nie będziemy czekać ze zmianami na wersje 2.0. Obserwując ogromy wzrost waszej aktywności w komentarzach i recenzjach, głupotą byłoby trzymanie nas wszystkich kolejne miesiące w napięciu i oczekiwaniu na to, aż pojawią się podstawowe funkcjonalności, które być może powinny pojawić się już w wersji 1.0. Dlatego postanowiłem systematycznie dodawać kolejne elementy serwisu, co oznacza, że w wersję 2.0 wejdziemy dosyć „płynnie”. Uświadomiłem sobie także ogromną zaletę takiego rozwiązania – każdy będzie miał możliwość systematycznego zaznajamiania się z rozbudowanym systemem Valhalli.

Powiem szczerze – jakoś ciężko mi się dzisiaj myśli, a tym bardziej pisze. Może to przez ten, jeden z pierwszych, tegorocznych upałów. Dlatego pozwolicie, że nie będę Was zanudzał oficjalnym bełkotem, a przejdę do konkretów.

Co nowego na Valhalli? Piszę to, bo nie daj Boże, jeszcze przegapicie naszą pracę.

1. Fonty – zmieniliśmy wygląd czcionki używanej w wizualizacji treści – czyli np. artykuł lub news. Dostawałem sporo zastrzeżeń, czyli – nie podobała się wielu osobom. Teraz jest Arial, a więc mało kontrowersyjna i bardzo czytelna czcionka. Prawdopodobnie będę dalej eksperymentował i szukał czegoś bardziej oryginalnego, a zarazem czytelnego.

2. System „Polecania” – coś, co w rdzeniu silnika Valhalli jest od początku. Do ostatniej wersji 1.5 w zasadzie nie wykorzystane. Teraz sukcesywnie zaczynamy wdrażać ten system, który będzie miał swoje powiązanie z promocją dobrej treści oraz z omawianą kiedyś „Valutą”. Dodaliśmy możliwość oceniania treści bez konieczności jej skomentowania. W tekście znajdziecie element słowno-wizualny „Poleć to!”, co jest w zasadzie standardem w serwisach społecznościowych. U nas wygląda podobnie, ale systemowo działa jednak inaczej – co szczególnie będzie widoczne w przyszłych wersjach Valhalli.

3. MiniSonda – to o ile mi wiadomo nowość. Miałem już ten pomysł w czasach GamePubu, ale nigdy nie udało mi się go wdrożyć. Dzisiaj ma swoją premierę na Valhalli, z czego bardzo się cieszę. Każda wiadomość na Valhalli ma możliwość podpięcia kontekstowego zapytania do czytelników. Zawsze odpowiadamy tylko na trzy opcje – TAK, NIE, NIE MAM ZDANIA. Proste, szybkie, i mam nadzieję – ciekawe. Pomysł zweryfikuje się, jak zwykle – sam.

4. System „Komentarzy” – tu dosyć dużo zmian, szczególnie od strony systemu. Poprawiliśmy czytelność, dodaliśmy możliwość promocji dobrych komentarzy, czyli ocenianie. Pojawiło się także kilka opcji edycyjnych: cytowanie, linkowanie, pogrubianie, oraz italik. Teraz nasze komentarze mogą mieć więcej ekspresji. Zwróćcie jeszcze uwagę na możliwość cytowania poprzez kliknięcie w numer posta. Zapomniałbym o najważniejszym – od dzisiaj możecie sortować komentarze, zarówno po dacie, jak i po ocenie. Menu pozwalające wybrać opcje sortowania znajduje się tuż nad pierwszym komentarzem. I to wszystko w internetowym HITECH – czyli bez przeładowywania strony!

5. V18+ – zajawka. Już dzisiaj chcę poznać Waszą reakcję na „nowość”. Nic więcej nie powiem, bo się wstydzę 😉

Podsumowując – update dosyć kompletny. Wiem, że wiele osób czekało na powyższe zmiany. Same komentarze ewoluują dzięki Wam, bo ja osobiście nie chciałem ich zmieniać graficznie. Ale suma summarum – wyglądają lepiej.

Serdecznie zachęcam do aktywności i używania nowych funkcjonalności. Przede wszystkim oceniajcie artykuły, newsy, komentarze. Żebym mógł wdrożyć kolejny z tym związany pomysł – musi powstać spora baza ocenionych materiałów. Chcę promować dobre komentarze – powstanie do tego specjalny dział. Odszukajcie starsze komentarze, które wg Was zasługują na przeczytanie i je oceńcie. Potem system sam wyciągnie te treści na wierzch i każdy będzie się mógł zapoznać z wartościowym wpisem. Jeżeli jakiś wpis otrzyma wartość minus 10 – zniknie. Sami możecie w ten sposób usuwać komentarze, których nie chcecie widzieć na Valhalli.

To na razie tyle – czekam, jak zwykle, na wasze uwagi i pomysły. Ja muszę odpocząć od komputera. Będę zaglądał parę razy dziennie, co by nie przegapić żadnego komentarza.

Dodam jeszcze tylko info, że w nowej wersji 1.7 znajdzie się duży update głównej strony oraz zmiana działu „wiadomości”. Reszta w ramach tzw. niespodzianki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

598 KOMENTARZE

 1. To ja będę pierwszy. Dużo zmian i mi się to podoba, bo systematyczne dążenie do rozwoju, ale rozwoju w oparciu o odczucia, rady i „wytknięcia” to oznaka „ucywilizowania” i to przez duże „U”. Wielu, jak nie wszyscy z nas regularnie goszczących na Valhalli i nie tylko, uznają jak i ja, że współpraca redakcji z czytelnikami to najlepsza forma symbiozy:). My zyskamy dzięki wam, wy dzięki nam. Ot cała filozofia:)

  • To ja będę pierwszy. Dużo zmian i mi się to podoba, bo systematyczne dążenie do rozwoju, ale rozwoju w oparciu o odczucia, rady i „wytknięcia” to oznaka „ucywilizowania” i to przez duże „U”. Wielu, jak nie wszyscy z nas regularnie goszczących na Valhalli i nie tylko, uznają jak i ja, że współpraca redakcji z czytelnikami to najlepsza forma symbiozy:). My zyskamy dzięki wam, wy dzięki nam. Ot cała filozofia:)

   Dziękuję – naprawdę miło to słyszeć. Taka jest właśnie moja strategia. Zdaje sobie sprawę z tego, że krytyka będzie zawsze. Naszym celem jest spokojna analiza takiej krytyki i zastanowienie się, czy można zlikwidować jej źródło. Oczywiście nie zawsze da się to zrobić, ale w większości przypadków jest tak, że jeżeli serwis ma wielu wrogów, to coś na rzeczy być musi. Z drugiej strony ktoś mądry powiedział, że ilość wrogów jest wprost proporcjonalna do sukcesu ;)W każdym razie – teraz kolej na zmianę głównej. Tam trzeba sporo posprzątać. Pewnie zauważyliście zmianę zakładek. Tak – nie będzie „głównej” w takiej postaci, jak teraz. Tzn. będzie dział który łączy zalety głównej i informacje z działu „wiadomości”. Słuchając waszych uwag i konfrontując to z dokładnymi statystykami przemieszczania się czytelników po Valhalli, stwierdziłem, że trzeba to połączyć. Tak więc od wersji 1. 7 strona główna będzie pełniła rolę działu wiadomości. Mówiąc krótko – to będzie dział w którym sprawdzicie, „co dzisiaj nowego na Valhalli”. Podsumowując – nawet nie wyobrażacie sobie, jaki to power czytać takie komentarze! Warto to wszystko robić chociażby dla tego. A „reszta” pewnie z czasem przyjdzie sama.

   • O kurcze. Mam się odnieść do 69 postów? Zaczynamy:

    . . . Oczywiście nie zawsze da się to zrobić, ale w większości przypadków jest tak, że jeżeli serwis ma wielu wrogów, to coś na rzeczy być musi. Z drugiej strony ktoś mądry powiedział, że ilość wrogów jest wprost proporcjonalna do sukcesu ;). . .

    Adam. O kim mówisz? Czyżby nawet w środowisku „portalowym” panowała niezdrowa konkurencja? Mam nadzieję, że coś parafrazujesz – chyba nie macie jakichś kłopotów?I. Na razie bardziej zaawansowane edytory nie są potrzebne. Pobawmy się troszkę tym co dostaliśmy od „V” – najwyżej zmieni się coś następnym razem. Ja bardzo rzadko korzystam z innych opcji postowania niż te, które są dostępne teraz. II. Za małe okno edycji postów! Teraz nagle wszystko stało się małe. Mamy więcej opcji, więcej treści – troszkę takie „naćkane” w postach. Wiem, że nie będzie to wyglądało może super estetycznie ale może poszerzylibyście cały blok komentarzy do końca w prawo? Wtedy będzie mniej w pionie a więcej w poziomie. Co będzie jeżeli wpadnie 300 komentarzy? Musicie się z tym liczyć, że tak kiedyś będzie. III. Forum – wiem, że nie jest to waszym zamiarem ale nadal widzę potrzebę istnienia forum. Jeżeli mamy być społecznością pozwólcie nam się wzajemnie poznać. To forum nie musi od razu dotyczyć gier – po prostu pogaduchy. Może czat? Nie wiem. Proszę przemyślcie to jeszcze raz!IV. System ocen komentarzy. Czasem człowiek napisze coś głupiego ale równie zabawnego (vide xbyczoj z posta 68). Wiadomo, że nie będzie miał postowego plusa ale szkoda by było, żeby to wyleciało. Chyba nie musimy być tacy poważni? Jeżeli narzędzie będzie dobrze (mądrze) wykorzystywane to ok. Robicie dobrą robotę. Trafiliście w gusta innej części internetowej braci, która także kocha gry ale oczekuje troszkę więcej powagi od pozostałych rozmówców. Wiadomo, że od razu Rzymu nie zbudowano więc trzymam kciuki. Na pewno będzie jeszcze lepiej.

    • Adam. O kim mówisz? Czyżby nawet w środowisku „portalowym” panowała niezdrowa konkurencja? Mam nadzieję, że coś parafrazujesz – chyba nie macie jakichś kłopotów?

     Nie, szczerze mówiąc, poza jakimiś zupełnie normalnymi aktami konkurencyjności nie spotkałem się z czymś nieprzyjemnym. Ja pisałem bardziej o pewnym typie userów, którzy skutecznie potrafią torpedować inicjatywy – z zasady. Tacy wiecznie marudzący malkontenci. Ciekawe jest to, że w tej chwili np. na Valhalli zupełnie ich nie widać. Ktoś mógłby pomyśleć, że pewnie niewygodne posty usuwam – ale słowo daję, że nic nie usuwam. Nie ma, póki co, żadnych aktów wandalizmu na Valhalli, a to jest naprawdę bardzo ciekawe.

 2. Podobają mnie się zmiany w komentarzach. Muszę przyznać, że byłem sceptycznie nastawiony do oddzielania komentarzy, nie wyobrażałem sobie jak to może wyglądać. Ale jest bardzo dobrze. KUTGW!

  • Podobają mnie się zmiany w komentarzach. [. . . ]

   Tak, są praktyczniejsze – lecz nie pasują do wyglądu Valhalli. Może w 1. 7 będzie lepiej. . . Jak widzę, niektóre elementy strony są na AJAXie, może tak by zrobić cały serwis? :>

   • Tak, są praktyczniejsze – lecz nie pasują do wyglądu Valhalli. Może w 1. 7 będzie lepiej. . . Jak widzę, niektóre elementy strony są na AJAXie, może tak by zrobić cały serwis? :>

    Ajax jest bardzo miłym dodatkiem, myślę jednak, że nie warto popadać w skrajność, wszystko z umiarem. Co do wyglądu komentarzy, to dodałem na próbę trochę „grunge”. Oto efekt: Komentarze +Mam kilka sugestii, np. dodawanie komentarzy jest nieczytelne z tym całym BBcode, może warto pomyśleć nad prymitywnym WYSIWYG lub zaimplementować Textile? Fajną sprawą byłoby oddanie w ręce „społeczeństwa” bardziej zaawansowanego automatu do dodawania np. recenzji – z formatowaniem bloków, wstawianiem obrazków, ale pewnie już o tym myślisz Adamie ;)Zmiany ogólnie bardzo bardzo pozytywne!

    • Mam kilka sugestii, np. dodawanie komentarzy jest nieczytelne z tym całym BBcode, może warto pomyśleć nad prymitywnym WYSIWYG lub zaimplementować Textile? !

     Zdecydowany sprzeciw. Edytory WYSIWYG w takich polach wpisywania tylko przeszkadzają.

     • Zdecydowany sprzeciw. Edytory WYSIWYG w takich polach wpisywania tylko przeszkadzają.

      Napisałem o prymitywnym WYSIWYG lub (moim zdaniem bardziej czytelnym od bbcode) Textile. Prymitywny WYSIWYG miałby dokładnie tą samą funkcjonalność co obecne pole dodawania komentarzy z tym, że zamiast tagów BBcode – CYTAT, URL czy B tekst od razu jest pochylony, pogrubiony lub jest odnośnikiem. Jestem pewny, że coś takiego nie przeszkadza. Takie jest moje zdanieDzięki V18+ zrobiło się gamePUBowo 😉 Super sprawa. Przypomniałem sobie parę rzeczy, o których zapomniałem napisać, a brak edita zmusza mnie do spamowania %). 1. Wyróżnienie komentarzy napisanych przez członków ekipy – np. tak jak tu [url= http://riddle. jogger.pl/2007/04/02/prima-aprilis/#post-comments]URL – wpisy 10, 17, 22. [/url]2. Po odwiedzeniu serwisu mała notka w stylu. „Od twojej ostatniej wizyty dodano 12 artykułów, 30 newsów oraz 8 recenzji. Zobacz te materiały (tutaj link do jakiegoś rodzaju listy)”. Można też coś takiego dodać przy pojawieniu się komentarzy w obserwowanym wątku. 3. Friendlisty – dodawanie zaprzyjaźnionych osób do swojego profilu i ew. informowanie o nowych dodanych przez nich recenzjach/komentarzach.

     • 1. Wyróżnienie komentarzy napisanych przez członków ekipy – np. tak jak tu [url= http://riddle. jogger.pl/2007/04/02/prima-aprilis/#post-comments]URL – wpisy 10, 17, 22. [/url]

      Nie uważam, żebyśmy musieli się „wyróżniać” spośród użytkowników. Wyróżniać ma się dobra treść, niezależnie czy napisana przez redaktora, czy przez czytelnika. Po to wprowadzane sukcesywnie oceny i inne rozwiązania, bardziej oryginalne, które wdrożę w następnych wersjach.

      2. Po odwiedzeniu serwisu mała notka w stylu. „Od twojej ostatniej wizyty dodano 12 artykułów, 30 newsów oraz 8 recenzji. Zobacz te materiały (tutaj link do jakiegoś rodzaju listy)”. Można też coś takiego dodać przy pojawieniu się komentarzy w obserwowanym wątku.

      To będę chciał zrobić. Do tego system informowania o nowych odpowiedziach na forum, mailingi, etc.

      3. Friendlisty – dodawanie zaprzyjaźnionych osób do swojego profilu i ew. informowanie o nowych dodanych przez nich recenzjach/komentarzach.

      To podstawa w serwisie społecznościowym. Jest w trakcie realizacji.

 3. No zmiany fajne. Moim zdaniem komentarze są teraz świetnie rozwiązane, wszystko jest ładne zgrabne i czytelne. Nie chciałbym żądać za dużo ale milej by było jakby jakieś avatary były.

 4. Drakkar płynie w dobrym kierunku chociaż mam jedno małe „ale”. Mianowicie czcionka jest trochę za mała 😉 Poprzednia była lepsza i oczy się tak bardzo nie męczyły. Czekamy na V18+!

 5. No to jedziem z ocena updateu do wersji 1. 6 :)1. Komentarze – yatta! Swietnie, ze jest sa od siebie oddzielone i ze jest kilka opcji formatowania tekstu oraz, NARESZCIE, mozliwosc cytowania 🙂 Ocenianie komentarzy tez jest swietnym pomyslem, ale moim zdaniem kazdy powinien dodawac do tego jakies slowne uzsadnienie, ktore wyswietlalo by sie pod poleconym/odradzonym komentarzem, zeby nie dzialo sie w przyszlosci tak, ze jeden user nie lubi drugiego to mu daje minusy przy tekstach, a inny po znajomosci poleca jego komentarze. 2. V 18+ – Adam, chcesz poznac nasze zdanie na ten temat, ale nie podales w zasadzie zadnych szczegolow. Troche to dziwne, nie prawdaz? ;] Pomysl wiec ocenie jak bedzie wiadomo cos wiecej, niz to, ze bedzie sie skupial na erotyce. Narazie jednak moge powiedziec, ze grafika go promujaca jest. . . cudowna :)3. MiniSonda – pomysl wedlug mnie bardzo dobry, ale pytanie do ankiety powinno sie bardziej wyrozniac od reszty tekstu, bo w ten sposob latwo je przeoczyc :)PS. Adam, jest juz jakas wstepna data startu VStore i plan tego, co mozna bedzie tam kupic? 🙂 No i kiedy szykuje sie update 1. 7? 🙂

  • 1. Komentarze – yatta! Swietnie, ze jest sa od siebie oddzielone i ze jest kilka opcji formatowania tekstu oraz, NARESZCIE, mozliwosc cytowania. Ocenianie komentarzy tez jest swietnym pomyslem, ale moim zdaniem kazdy powinien dodawac do tego jakies slowne uzsadnienie, ktore wyswietlalo by sie pod poleconym/odradzonym komentarzem, zeby nie dzialo sie w przyszlosci tak, ze jeden user nie lubi drugiego to mu daje minusy przy tekstach, a inny po znajomosci poleca jego komentarze.

   To trzeba zrobić – ale może nie za plusy, ale za minusy. Zrobimy tak, że będzie można zobaczyć, kto polecał dany wpis, ale za „minus” trzeba dodatkowo jeszcze podać powód. Oczywiście minuśników też będzie można zobaczyć. Dobry pomysł!

   2. V 18+ – Adam, chcesz poznac nasze zdanie na ten temat, ale nie podales w zasadzie zadnych szczegolow. Troche to dziwne, nie prawdaz? ;] Pomysl wiec ocenie jak bedzie wiadomo cos wiecej, niz to, ze bedzie sie skupial na erotyce. Narazie jednak moge powiedziec, ze grafika go promujaca jest. . . cudowna :

   A dziękuję – grafikę z pasji na V robie osobiście. Co do zawartości – to w pewnym sensie eksperyment, jak cała V zresztą. Na razie wrzuciłem to po to, żeby zobaczyć wasze odczucia. Ciekawy jestem, czy w ogóle jesteśmy w stanie sobie wyobrazić coś, czego jeszcze nie ma? Zobaczymy, jakie są stereotypy i czy już na tym etapie będę miał najazd Unii anty „pornograficznej”

   3. MiniSonda – pomysl wedlug mnie bardzo dobry, ale pytanie do ankiety powinno sie bardziej wyrozniac od reszty tekstu, bo w ten sposob latwo je przeoczyc 🙂

   Zapisane.

   PS. Adam, jest juz jakas wstepna data startu VStore i plan tego, co mozna bedzie tam kupic? No i kiedy szykuje sie update 1. 7? 🙂

   Trochę boję się tych komercyjnych ruchów. Spora to inwestycja, a i ryzyko konkretne. Dlatego najpierw chcę wyprowadzić na prostą sprawy merytoryczno-wizualno-technologiczne odnośnie całej Valhalli. Wersja 1. 7 – asap. Szybciej niż nam się wydaje.

   • A dziękuję – grafikę z pasji na V robie osobiście. Co do zawartości – to w pewnym sensie eksperyment, jak cała V zresztą. Na razie wrzuciłem to po to, żeby zobaczyć wasze odczucia. Ciekawy jestem, czy w ogóle jesteśmy w stanie sobie wyobrazić coś, czego jeszcze nie ma? Zobaczymy, jakie są stereotypy i czy już na tym etapie będę miał najazd Unii anty „pornograficznej” 😉

    u nas liberalizm panuje, jesli chodzi o poglady :)grafika swietna. ponawiam apel. czy logo V18+ mogloby byc pobane jako tapeta?:> bo jest poprostu piekne. jestem pod wielkim wrazeniem. Vallhalla sie zmienia i wszystkie zmiany ida w dobrym kierunku. (narazie ,przynajmniej 😛 )

    • grafika swietna. ponawiam apel. czy logo V18+ mogloby byc pobane jako tapeta?:> bo jest poprostu piekne.

     Ok – zrobię z tego tapety. W jakich wielkościach? 800×600, 1024×768, 1280×1024, 1600×1200, no i dla mnie 1920×1200. Jakiś wymiar dodatkowo?

 6. Tak, są praktyczniejsze – lecz nie pasują do wyglądu Valhalli. Może w 1. 7 będzie lepiej. . . Jak widzę, niektóre elementy strony są na AJAXie, może tak by zrobić cały serwis? :>

  Taki jest pomysł – tzn. tam gdzie AJAX jest przydatny, tam zaczynamy go używać. Chcemy, żeby Valhalla także od strony technologicznej stanowiła w pewnym sensie rewolucję. Robimy system od zera, więc możemy sobie pozwolić na wszystko – także na wizjonerstwo.

 7. rozdzielczosci idealne :)jeszcze jedna kwestia. przydaloby sie avatary obok nicka w komentarzach, ale nie chodzi mi o wielkie typu 100×100 (ktore by utrudnialy czytanie) ale o jakies male obrazki , ktore by nie zniszczyly struktury komentarzy.

  • jeszcze jedna kwestia. przydaloby sie avatary obok nicka w komentarzach, ale nie chodzi mi o wielkie typu 100×100 (ktore by utrudnialy czytanie) ale o jakies male obrazki , ktore by nie zniszczyly struktury komentarzy.

   Avatary będą, jak ruszy lokalna waluta na Valhalli.

  • Tez chce tapetkeee!

   Myślisz, mówisz, masz. . . mistrzu!Właśnie, trzeba zrobić dział twórców Valhalli, bo pewnie nie każdy wie, że to właśnie Regisowi zawdzięczamy cuda technologiczne w silniku Valhalli!!!

 8. O właśnie, widzę, że nie ma podkreślania linków w komentarzach, koniecznie trzeba to wyróżnić. W poprzednim moim wpisie linkiem są: KOMENTATRZE + i TEXTILE.

  • O właśnie, widzę, że nie ma podkreślania linków w komentarzach, koniecznie trzeba to wyróżnić. W poprzednim moim wpisie linkiem są: KOMENTATRZE + i TEXTILE.

   Racja. Gdyby nie ten komentarz to nawet bym nie zauważył tych linków i straciłbym 15 sekund na interpretację zdania:

   Co do wyglądu komentarzy, to dodałem na próbę trochę „grunge”. Oto efekt: Komentarze +

   Po czym zapewne przeszedłbym do następnego.

  • O właśnie, widzę, że nie ma podkreślania linków w komentarzach, koniecznie trzeba to wyróżnić. W poprzednim moim wpisie linkiem są: KOMENTATRZE + i TEXTILE.

   Systemy zaawansowanych edytorów – nie. Textile – podoba mi się. Pomyślimy nad tym. To wszystko ma być proste, lekkie, szybkie. Te wszystkie bajery są przyjemne dla startujących, ale jak zaczynasz używać na codzień, to się irytujesz. Valhalla nastawia się na codziennych userów -stałych, którzy potrafią poradzić sobie z prostymi komendami. Mówię to z premedytacją, bo wiem, że każde utrudnienie redukuję ilość „dzieciaków” chcących napisać – fuck you. Co do GRUNGE – mi się podoba, bo sam tak zrobiłem pierwotnie. Ale idziemy w upraszczanie. Generowanie kolejnych backgroundów w tabelach powoduje kolejne skomplikowanie już skomplikowanej strony. Dlatego kierunek jest odwrotny. Ale oczywiście bez przesady. Zawsze będzie miało to swój klimat. Nad zmianą stylu linków pracujemy. Tak samo w treści artykułów linki nie są wyróżniane, a to bardzo źle. Zespół programistyczny już to wie. Możliwość umieszczania treści przez użtywkoników – tak – wiem to. Czekaj na wersje Valhalla 2. 0, która nie przypadkowo kojarzy się nazwą z Web 2. 0. A w zasadzie to będzie Web 3. 0 🙂 Nie klonuję istniejących rozwiązań z internetu. Był etap – 1. 0, czyli treść wrzucana przez autorów stron na podobnych zasadach, jak to się dzieje w gazecie. Zero interakcji, zero komentowania. Potem przyszedł Web 2. 0 i wszyscy oddali narzędzia dla ludzi. Czyli serwisy typu Wykop, etc. Zero kontroli, śmietnik, zero redakcji, zero autorytetów. Dla mnie przyszłość serwisów jest w:Web 3. 0, a tak naprawdę to nazewnictwo jest kretyńskie – po prostu prawdziwy, interaktywny internet łączący zalety wszystkich dzisiejszych rozwiązań. Miks pracy redakcyjnej, komentarzy, blogów, treści tworzonej przez pasjonatów, przez wolontariuszy, etc. A wszystko w zunifikowanym systemie – w którym tkwi recepta na sukces.

   • Web 3. 0, a tak naprawdę to nazewnictwo jest kretyńskie – po prostu prawdziwy, interaktywny internet łączący zalety wszystkich dzisiejszych rozwiązań. Miks pracy redakcyjnej, komentarzy, blogów, treści tworzonej przez pasjonatów, przez wolontariuszy, etc. A wszystko w zunifikowanym systemie – w którym tkwi recepta na sukces.

    Widzę, że myślimy tak samo. Swojego czasu chciałem coś takiego zrobić – bo naprawdę brakowało takiego rozwiązania, ale widzę, że Ty już jesteś w bardzo zaawansowanej fazie, więc nie będę Ci przeszkadzał. Valhalla staje się serwisem, o którym marzyłem 🙂 Jestem bardziej niż szczęśliwy, czytając ten wpis!

 9. FontyJa byłem przeciwnikiem zmiany czcionek na Valhalli. Tamte jakoś kojarzyły mi sie akurat z tym serwisem i nadawały mu klimatu. Jak już kiedyś wspominałem, mimo, że były dosyć niestandardowe to jakoś bardziej pasowały. Nie oznacza to, że wyglądają źle. Wręcz przeciwnie-bardziej pasują do tego nowego systemu komentarzy. Lifting „zakładek” jakoś mi sie nie widzi bo napisy są dziwnie sprasowane, a na komputerach, które nie mają włączonego filtra czcionek nie wygląda to zbyt estetycznie. Wiem bo wyłączałem przed chwilą z mało istotnych powodów. V+18No cóż. . . na razie się nie wypowiadam bo jeśli będzie to się poniekąd opierało na dacie urodzenia podanej w profilu to nawet tam nie wejdę 😉 Muszę cię jedynie Adamie pochwalić za te intro czy jak to tam inaczej można nazwać. SystemJestem zachwycony ta funkcjonalnością. Ulepszony system komentarzy prezentuje sie świetnie, choć ten estetyczny styl trochę gryzie się z „brudnym” tłem. Nie wiem jakby to wyglądało, ale może zróbcie jakiś efekt przejścia, albo nieznacznie zmieńcie przezroczystość. System polecania jest na prawdę trafiony tylko wystarczy poczekać aż userzy się do niego przyzwyczają, a zer będzie o wiele mniej. Przy okazji: Chwała temu kto zajmuje się stroną graficzną Valhalli czyli chyba tobie Adamie ;). Niby nie jest tych zmian w tym updacie aż tak dużo, ale zakochałem się w tym różowiutkim kolorku przy ocenie komentarzy. Ogólnie barwy, choć nieznacznie zmienione, są fenomenalne ;). Mimo kilku słów krytycyzmu, które pojawiły się w mojej wypowiedzi jestem jak najbardziej zadowolony ze zmian i z entuzjazmem czekam na kolejne ;).

 10. Wersja 1. 7 przyszła sporo szybciej niż się spodziewałem. Widać, że to wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Zresztą wystarczy spojrzeć na minisondę. 🙂 Co prawda poprzednia czcionka była lepsza, ale skoro większość chce taką to niech zostanie (co nie znaczy, że ta jest zła ;). I właśnie to mi się podoba. Jeżeli użytkownikom się coś nie spodoba to jest to zmieniane. Za to należą się brawa!Zastanawia mnie natomiast czy po tym jak wyjdzie V 2. 0 będzie kontynuowana praca nad rozwojem strony? Nie chodzi mi tutaj tylko o usuwanie drobnych błędów, ale o poważniejsze zmiany takie jak teraz.

  • Zastanawia mnie natomiast czy po tym jak wyjdzie V 2. 0 będzie kontynuowana praca nad rozwojem strony? Nie chodzi mi tutaj tylko o usuwanie drobnych błędów, ale o poważniejsze zmiany takie jak teraz.

   Zdecydowanie tak. Każda premiera nowej rzeczy rodzi nowe pomysły. Ja z Valhalli czerpię największą satysfakcję wtedy, kiedy wdrażam coś nowego. To mój żywioł. Chyba nie sądzisz, że mógłbym zabrać sobie taką frajdę?

  • Wersja 1. 7 przyszła sporo szybciej niż się spodziewałem.

   Z całym szacunkiem – wersja 1. 7 jeszcze nie przyszła. To 1. 6 😉

 11. mawek @ 2007-04-28, 17:06A dziękuję. Dla większości serwisów Web 2. 0 taka metamorfoza będzie trudna. Dla start-upów tym bardziej. Chodzi o koszty i możliwości logistyczne „posiadania” rozbudowanej redakcji. My to już mamy, teraz czas na kolejne kroki. Dlatego w zasadzie to już nie jest kwestia tego, czy się „da”, a tylko „kiedy” skończymy. Mimo, że jestem optymistą, to i tak mam świadomość tego, że zbudowanie takiego portalu w nowej „technologii” zajmie min. rok. Tyle wszyscy będziemy się docierać i uczyć nowej platformy. Ale nagle po takim roku spojrzymy na to i stwierdzimy, że zbudowaliśmy potwora. Komplementarny portal zawierający wszystko, od opinii redaktorów, przez opinie ekspertów (tacy się sami wytworzą), po opinie niedzielnych graczy. A wszystko przeplecione systemem społecznego linkowania (social bookmarking), co dodatkowo z V zrobi mega katalog treści o „danej grze” znajdującej się w internecie. To ma też stać się platformą do promowania dobrych treści, które pojawiają się w internecie na mniejszych stronach – co wcale nie znaczy, gorszych merytorycznie. Jak to mówił Gierek – z Waszą pomocą damy radę ;)A kiedy omawiana V 2. 0? Po długim weekendzie zrobimy naradę i zmienimy roadmap dla Valhalli po to, żeby można było wersję beta odpalić znacznie wcześniej. Mam nadzieję, że najpóźniej już po wakacjach. Coś czuję, że tu trzeba przyjąć metodę – kuj żelazo, póki gorące.

 12. Właśnie z takich powodów przydała by się opcja edycji. Nie wiem jak to się stało, że tak napisałem. 😛 Jak czytałem

  głupotą byłoby trzymanie nas wszystkich kolejne miesiące w napięciu i oczekiwaniu na to, aż pojawią się podstawowe funkcjonalności

  myślałem, że będzie edycja. 😉

  • Te kropeczki które chyba teraz dodałeś pod ikonkami edycji komentarza nie wyglądają najlepiej. :/

   Jakie kropeczki? A przy okazji-usuńcie opcję „Polecam wiadomość” z pod okienka do komentowania skoro ten aspekt został rozwiązany w inny sposób.

 13. Serwis prezentuje sie coraz lepiej, i o ile będziecie dalej podążać tą drogą którą obraliście to naturalną rzeczą ewolucji będziecie piąć się coraz wyżej. Co do V18 to zobaczymy co tam będzie, można to podpiąć pod jakiś eksperyment społeczny z ankietą jaka była twoja pierwsza myśl o treści tego działu :). Można tam wsadzić naprawdę dużo, recenzje gier które są i powinny być od 18, screeny z takich gier, zdjęcia z hostessami z różnych imprez, konkursy na najbardziej seksowne wirtualne kobity itp. itd. Co do wyróżnienia postów to fakt można by tu spróbować dać jaką śprzezroczystość albo jakoś to bardziej dopasować do tła, które naprawdę prezentuje się fajnie. No i tak jak wielu już od dawna wspomina teraz najważniejszą funkcjonalnością społecznościową nad którą powinniście popracować to edycja, tak żeby można było edytować swoje posty przez jakąś godzinkę od napisania go.

 14. A właśnie ponieważ chce jak najlepiej dla was będę pedantyczny i nie będę litościwy. Znalazłem parę ortów(sam jestem dyslektykiem więc staram się z tym walczyć wszędzie i zawsze). W MiniSonda jest czytalników powinno być czytelników, w V18+ jest sumarum powinno być summarum. To nie są istotne błędy ale czytając fora na których wypowiadają się dzieci neostrady to nie dziwota, że coraz więcej z nas popełnia coraz więcej byków.

  • A właśnie ponieważ chce jak najlepiej dla was będę pedantyczny i nie będę litościwy. Znalazłem parę ortów(sam jestem dyslektykiem więc staram się z tym walczyć wszędzie i zawsze). W MiniSonda jest czytalników powinno być czytelników, w V18+ jest sumarum powinno być summarum. To nie są istotne błędy ale czytając fora na których wypowiadają się dzieci neostrady to nie dziwota, że coraz więcej z nas popełnia coraz więcej byków.

   Dzięki Psilon – już poprawiam.

 15. Zmiany oczywiście odbieram bardzo pozytywnie. Poza całą wymienianą tu przez wszystkich funkcjonalnością zwrócę uwagę na estetykę – bardzo to wszystko ładnie wygląda – choć może nie powinienem chwalić jako człowiek związany z redakcją? :DNo to wytknę coś – nicki przy postach podpisują się pod postem – o ile wygląda to ładnie to jest nieco niefunkcjonalne głównie przy długich postach – po prostu muszę przewijać całego posta żeby zobaczyć kogo odpowiedź właśnie czytam. Niby detal, ale na takie też warto zwrócić uwagę. A teraz zmykam w przestworza nad Zjednoczonym Królestwem bo Herman Goring się niecierpliwi, a my obiecaliśmy Wam szczegółową relację z moich zmagań 🙂

  • No to wytknę coś – nicki przy postach podpisują się pod postem – o ile wygląda to ładnie to jest nieco niefunkcjonalne głównie przy długich postach – po prostu muszę przewijać całego posta żeby zobaczyć kogo odpowiedź właśnie czytam. Niby detal, ale na takie też warto zwrócić uwagę.

   Masz rację, zauważyłem tę niedogodność zaraz po odpaleniu nowego systemu. Często post zaczyna się od cytatu przy którym znajduję się nazwa autora cytowanej treści. Można mylnie odnieść wrażenie, że to jest także autor posta. Przeniosę autora postu na samą gorę. Ocenianie zostanie tam gdzie jest, bo to jest niezłe miejsce.

 16. O wlasnie – wyswietlanie nickow, wiedzialem, ze o czyms zapomnialem 🙂 Faktycznie kiedy sa na dole, to przy dlugich postach oraz wypowiedziach zawierajacyh cytaty prezentuje sie troche niewygodnie, wiec moja porpozycja jest taka, by poszerzyc troche okienko z numerem posta i zaraz po kropce zeby pojawial sie nick autora – wtedy odrazu bedzie wiadomo kto dana wiadomosc wyslal 🙂

 17. Wszystkie zmiany idą w moim odczuciu w dobrym kierunku. Na razie nie podoba mi się „spis treści” z lewej strony. (czcionka mało widoczna i ogólnie za dużo tam jest tego czegoś takie coś „Fuj” 😛 )Tzn. te kropeczki, śmieszne trójkąciki a także cyferki od 1 do 4 w kółeczkach. Sugerowałbym zastosowanie zakładek podobnych do tych „na szczycie” :D. A odnośnie działu 18+, wydaje mi się on zbędny. Osobiście nie odczuwam braku takiego działu na stronie Valhalli. Zdjęcia hostess z jakichś targów, czy bohaterki gier pff, są inne stronki o podobnej tematyce. Może zadedykować tą (18+) zakładkę dla „nas”. Dla kreatywnych młodych ludzi. Wystarczyło by przeprowadzić ankietę co może tam się znaleźć. Skoro „mamy” się rozwijać jako społeczność to decydujmy razem, aby rozwój był płynny i nikt nie miał złych wrażeń. jakiś rym mi wskoczył :P.

 18. Szkoda, ze nie ma opcji edycji wciaz, bo zamiast dopisac cos do poprzedniego posta musze kolejna sugestie napisac w tym :PTak wiec, irtyujace jest to, ze z poziomu swojego profilu nie moge dodawac zadnych gier do wishlist, obecnie granych, czy posiadanych, tylko to musze to robic z poziomu profilu gry, ktora pragne „wyroznic”. Nie dalo by sie tego rozwiazac nieco bardziej, ze tak powiem, porecznie?

 19. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale. . . Logo! Nie wiem czemu takie, może tylko mnie się nie podoba, ale jest szpetne. W ogóle nie kojarzy się z serwisem. Przydałoby się nad nim popracować. Pozdrawiam

  • Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale. . . Logo! Nie wiem czemu takie, może tylko mnie się nie podoba, ale jest szpetne. W ogóle nie kojarzy się z serwisem. Przydałoby się nad nim popracować.

   Nad logiem będziemy pracować. Myślę, że będzie zupełnie nowe logo, ale na to trzeba czasu. Prawdopodobnie dopiero w v. 2. 0.

 20. Boje sie rowniez, ze osoby, ktore pisza krotkie posty zostana zniechecone. Poniewaz taka wiadomosc, w gaszczu dlugich komentarzy, moze zostac zminusowana. Mnie by to wkurzalo. Jak wyglada weryfikacja minusow? Czy redakcja znajdzie na to czas czy po prostu bedzie to taka formalnosc, na ktora nikt nie zwroci uwagi?

 21. Nie czytałem powyższych komentarzy. . . Jest jedna rzecz dotycząca newsy na stronie głównej Valhalli. W tej ramce z newsami nie wyświetlają się 2/3/4 ostatnie wiadomości. Niby drobiazg, ale trzeba więcej razy klikać.

 22. TO ja jeszcze zwrócę uwagę na jeden mały błąd związany z oceną komentarzy. Zrobiłem szybki test i spróbowałem ocenić na plus własny komentarz. I udało mi się. Tak raczej być nie powinno.

  • łaaaaaaaa darmowe porno na valhalli 😀

   Grzesiu Porno a Erotyka mają mało ze sobą wspólnego 🙂 Erotyka to można powiedzieć sztuka ukazania piękna ludzkiego ciała, a porno ma na celu pobudzenie widza. . . . . ;]

  • łaaaaaaaa darmowe porno na valhalli 😀

   A kto powiedział, że porno ma być darmowe. . . LOL 😉

   Ja mam jeszcze sugestię dotyczącą przeglądania galerii, może w wersji 1. 7 zostanie uwzględniona. Gdy teraz przeglądam galerię od środka i lecę do końca, nie mogę z ostatniego screena wrócić do pierwszego, opcja „następny” jest niedostępna. Jest to trochę męczące, zwłaszcza że często galerie podzielone są na różne zestawy i nie można od razu obejrzeć całości.

   Zapisałem, będzie nowa galeria w wersji 1,7. Zintegruje też komentarze w galeriach z jednym tytułem, bo teraz jakoś to się rozłazi. Trzeba zrobić wspólne komentarze – po prostu do galerii danej gry, a nie do każdego update.

   • A kto powiedział, że porno ma być darmowe. . . LOL ;)Zapisałem, będzie nowa galeria w wersji 1,7. Zintegruje też komentarze w galeriach z jednym tytułem, bo teraz jakoś to się rozłazi. Trzeba zrobić wspólne komentarze – po prostu do galerii danej gry, a nie do każdego update.

    Jak to, będzie trzeba płacić ? Nie. . . .

    Wymyśliłem sobie nową zabawe związaną z plusami i minusami. Kiedy post dostał jednego plusa daje mu minus, a kiedy jednego minusa to daje plus. Wszystko w celu uzyskania cyferki zero :0

    No i widzisz czego się dorobiłeś. . .

    W ten sposób została by wyrzucona duża część plagiatów przez użytkowników V.

    Pamietam jak byłem na imro ( był ktoś z V tam ? ) to też można było wsadzać recki użytkowników , efekt – co miesiąc plagiat, albo ktoś był cfaniakiem i wziął sobie reckę z ign przetłumaczył inglisz translatorem xD

 23. Ja mam jeszcze sugestię dotyczącą przeglądania galerii, może w wersji 1. 7 zostanie uwzględniona. Gdy teraz przeglądam galerię od środka i lecę do końca, nie mogę z ostatniego screena wrócić do pierwszego, opcja „następny” jest niedostępna. Jest to trochę męczące, zwłaszcza że często galerie podzielone są na różne zestawy i nie można od razu obejrzeć całości.

 24. Proponuję w galeriach (nowo otwartych oknach) zrobić nad zdjęciami odnośniki w formie miniaturek – coś na wzór [url= http://www.gamespot. com]gamespotu[/url]. Dobrze byłoby też otworzyć dział z filmami i plikami (z odnośnikami niekoniecznie do Waszych serwerów). Co się stało z działem Hi-Tech? I kiedy nastąpi premiera wersji 1. 7?? ;]

 25. Hmm o co biega z tym podliczaniem % w sondzie, bo jak bym nie liczył to mi te wyniki nie wychodzą, czy biorcą 58 osób za wszystkich glosujących czy biorąc ich za 94%. Chyba że głosy różnych użytkowników mają różną wartość.

 26. zdecydownie zmiany w odpowiednim kierunku. . 3mam kciuki i mam nadzieje, ze wszyscy razem (zespol valhalli i userzy) stworzymy the best portal o grach 🙂

 27. Na nowej czcionce tego: ^^ 😉 😛 typu buźki wyglądają dziwnie. Wiem, że czepiam się szczegółów, ale zawsze tak mam kiedy mi się nudzi 🙂

 28. Zmiany jak najbardzej na lepsze. Drodzy „szefowie”- niech valhalla rozwija się w kierunku narzuconym przez was. Jeżeli coś będzie nie tak- nie martwcie się- użytkownicy wam doradzą:)!

 29. Narazie podoba mi się kierunek rozwoju Valhalli ale jednak z ochami i achami wolałbym poczekac do finału, kiedy juz wspólnie przebrniemy przez wszelkie błędy i zachcianki :PPlusem przedewszystkim jest to że rozwój przebiega „za radą” czytelników, a nie tylko suchym planem kierownictwa. Niewiem czy się nie mylę ale to jest bodaj jedyny taki serwis, na który wpływ mamy my wszyscy.

 30. Ale to przecież jedna z naszych największych zalet. Dzięki temu łączy nas siła, dzięki której budujemy coś niezapomnianego i coś z pewnością wielkiego lecz nie do końca ukończonego. Valhalla już teraz nam się podoba-strach pomyśleć co będzie dalej:)!

 31. Trzymajcie tak dalej zmiany oczywiście bardzo mi sie podobają i dobrze, że w końcu widać jakieś rezultaty. Trzymam kciuki za was. . .

 32. To już naprawde fajnie wygląda, strach pomyśleć co będzie jak dostaniemy Valhalla ver. 2. 0 :). To co mi sie podoba to fakt, że każdy pomysł użytkowników jest rozpatrywany przez szefostwo. Z niecierpliwością czekam na nową wersje Valhalli, bo teraz to może być tylko lepiej. Troche mniej podoba mi się nowa czcionka, ale to mało istotny szczegół no i przejście pomiędzy tłem komentarza a resztą powinien być łagodniejszy.

 33. Jeszcze jedną rzecz zauważyłem. Gdy zaloguję się na stronie głównej, przejdę np. do artykułów i następnie chcę wrócić do „dzisiaj na valhalli” nie widać tam że jestem zalogowany. I żeby nie było że wytykam same błędy, to trzymać tak dalej, serwis pierwsza klasa 🙂

 34. Wymyśliłem sobie nową zabawe związaną z plusami i minusami. Kiedy post dostał jednego plusa daje mu minus, a kiedy jednego minusa to daje plus. Wszystko w celu uzyskania cyferki zero :0PS. prosze o wyrozumiałość dla tego posta

 35. Mnie podoba się dążenie do zrobienia z Valhalli serwisu, jak to się teraz mówi „społecznościowego”. Dobrze, że nic na siłę, ale takie dodatki jak możliwość oceniania artykułów, komentarzy itd. naprawdę scalają ludzi którzy śledzą rozwój serwisu, oraz są jakąś wytyczną dla autorów. Widać jak na dłoni co się podoba, co mniej, co należy zmienić, jakiemu autorowi podziękować. Z obecnie wprowadzonych zmian najbardziej cieszą mnie zmiany w komentarzach. Edycja, cytowanie i proste możliwości formatowania – nie lubicie emotków (na całe szczęście) i mam nadzieję, że nie wpadniecie na pomysł żeby je wprowadzić. Widząc ilość i kierunek zmian pomiędzy 1. 5 i 1. 6, aż boję się co to będzie w 2. 0 :)Trzymam thumbsy i życzę miłego, długiego weekendu.

 36. Można by było chyba wprowadzić też ocenianie recenzji graczy przez jej czytelników. Jeżeli dużej ilości osób nie podobałaby się to dostała by sporo minusów, a za takie coś mogłaby być automatycznie usunięta. W ten sposób została by wyrzucona duża część plagiatów przez użytkowników V.

  • Można by było chyba wprowadzić też ocenianie recenzji graczy przez jej czytelników. Jeżeli dużej ilości osób nie podobałaby się to dostała by sporo minusów, a za takie coś mogłaby być automatycznie usunięta. W ten sposób została by wyrzucona duża część plagiatów przez użytkowników V.

   Szczerze mówiąc, dział recenzji userów jest dopiero w powijakach. To co teraz widać, to tylko prowizorka. Nie chcemy tego chwilowo rozwijać, bo tak jak zapowiadałem, pracujemy nad całym modułem pozwalającym użytkownikom współtworzyć treść Valhalli. Recenzje są jego częścią, więc po prostu nie ma sensu tracić energię na coś, co i tak będzie wywalone.

 37. Podsumowuj?c – nawet nie wyobra?acie sobie, jaki to power czyta?akie komentarze! Warto to wszystko robi?hocia?by dla tego. A „reszta” pewnie z czasem przyjdzie sama. Adam – dziękować nie musisz bo ja w 100% – póki co i mam nadzieje, ze bedzie tak dalej – popieram waszą filozofię, także powinieneś dziękować yyy. . . sobie i całej redakcji za pomysłowość no i waszą strategię, bo to dzięki temu własnie pojawiają się pozytywne komentarze:) Co do pomysłu dbossa, zgadzam się w zupełności, choć póki co nie znalazłem recenzji, która zasługiwałaby na usuniecie:)

 38. Nie wiem jak u innych, ale u mnie popsuł się wygląd strony z zapowiedzią Mass Effect. Nie wiem, czemu prawe menu pojawiło się na dole. Używam Opery 9. 0 jednak sprawdzałem na Mozilli i jest to samo. Screen –> [url= http://img131. imageshack. us/img131/1610/beztytuubk9. jpg][/url]

  • Nie wiem jak u innych, ale u mnie popsuł się wygląd strony z zapowiedzią Mass Effect. Nie wiem, czemu prawe menu pojawiło się na dole. Używam Opery 9. 0 jednak sprawdzałem na Mozilli i jest to samo. Screen –> [url= http://img131. imageshack. us/img131/1610/beztytuubk9. jpg][/url]

   U mnie jest ok (firefox na linuxie), ale podobne błedy miałem po wprowadzeniu Valhalli 1. 5 i pomogło wyczyszczenie cache przeglądarki itd.

  • Nie wiem jak u innych, ale u mnie popsuł się wygląd strony z zapowiedzią Mass Effect. Nie wiem, czemu prawe menu pojawiło się na dole. Używam Opery 9. 0 jednak sprawdzałem na Mozilli i jest to samo. Screen –> [url= http://img131. imageshack. us/img131/1610/beztytuubk9. jpg][/url]

   Mogl byc jakis blad, bo zgloszono mi go i faktycznie sie pojawil. Ale zanim zdarzylem zareagowac juz go nie bylo, wiec nie wiem co sie dzialo :)W wiekszosci wypadkow pomaga odswiezenie cache przegladarki, bo po wprowadzaniu jakis zmian w CSS moze sie cos zle wyswietlac. W mozilli „super refresh” ctrl+shift+r.

 39. dboss – powiedzialem ze ja nie widzialem jesli tak jest to. . . delete:) Ja osobiscie nie czytalem tego plagiatu, moze czas to sprawdzic?:) Co do zapowiedzi mass efect u mnie w porzadku, mozilla na win xp, a moze to poprostu byl chwilowy blad na stronie? Tak czy siak wracając do tematu, nikt chyba nie powie, ze nie poszlo na lepsze? No chyba, ze bylby to wesoly Romek:)

 40. A można by przy następnym upgradzie Valhalli uwzględnić coś takiego jak przycisk „zgłoś do moderatora”? Chodzi o to by nie doprowadzić do zaśmiecenia serwisu przez niektórych userów takimi kwiatkami jak choćby recka cs 1. 6 (linkor) czy jakimiś obraźliwymi komentarzami. post zmieniony przez moderatora 2007-05-01 02:24

  • A można by przy następnym upgradzie Valhalli uwzględnić coś takiego jak przycisk „zgłoś do moderatora”? Chodzi o to by nie doprowadzić do zaśmiecenia serwisu przez niektórych userów takimi kwiatkami jak choćby recka cs 1. 6 (linkor) czy jakimiś obraźliwymi komentarzami. post zmieniony przez moderatora 2007-05-01 02:24

   Myślę, że system ocen automatyczny załatwi sprawę. Minus dziesięć ocen i zniknie od ręki. Można taki przycisk dać do użytku tylko w przypadkach wyjątkowych, które wymagają natychmiastowej reakcji, np. coś niezgodnego z polskim prawem.

 41. Mam jeszcze jeden pomysl-sugestie:) Moznaby, takze wprowadzić cos w rodzaju wykazu, kto glosowal, np w pytaniach pod artykulami za tak, nie czy tez nie wiem oczywiscie po kliknieciu w link pod pytaniem co by nie zasmiecac wygladu sondy i samego artykulu, a takze tych ktorzy dali plusy a ktorzy minusy za komentarze.

  • a takze tych ktorzy dali plusy a ktorzy minusy za komentarze.

   To by moglo prowadzic do rozlewu krwi – jakbym wiedzial kto mi tego minusa dal to. . . 🙂

   • To by moglo prowadzic do rozlewu krwi – jakbym wiedzial kto mi tego minusa dal to. . . 🙂

    Jawne „głosy” powodują w dłuższej perspektywie stabilizację i porządek. Trzeba zrobić tak, że jak ktoś daje minus, to musi go uzasadnić. To powinno wykluczyć żartownisiów. Plusów nie ma co oceniać, bo wiadomo o co chodzi. Aktywność każdej osoby będziemy i tak rejestrować, więc można zrobić opcję wyświetlenia takiej historii przy danym wpisie. Będziemy oceniać globalnie tych, którzy dostają oceny, ale także i tych, którzy rozsądnie dają takie oceny. To przełoży się oczywiście na zarobki w Valucie.

 42. Wyżej wspomniany kwiatek . Zrobiłem mały błędzik bbcode w poprzednim commencie, a ta recka jest tak dobitnym argumentem że trzeba zobaczyć.

 43. Adam – Brawa, Valhalla coraz bardziej zyskuje w moich oczach. Przyznam, że sceptycznie do Was podchodziłem, pomimo że za dawnych czasów i ostatniego rednacza był to i mój „dom”. Co do nowości, cieszę się, że zmieniłeś czcionkę na ariala. Ze swojej strony poprosiłbym byś go minimalnie powiększył. Używam panoramicznego monitora z dużą rozdziałką i taki tekst sprawia problemy w czytaniu. PS. Skoro mowa o modyfikacji strony głównej, to nie uważasz, że flash z zajawkami jest za wysoki? User z 1024x po wejściu na V. nie widzi nawet 3/4 jego powierzchni. Wiele osób sygnalizowało mi, że jest to dla nich dużym problemem. Przemyśl to proszę.

 44. Jesli chodzi o logo to mi sie podoba i to bardzo, no ale skoro ma byc lepsze to tez nie bede wybrzydzal. A i podziwiam Cie Adam, milo widziec, ze jest ktos kto nie tylko stara sie odpisac wszytkim, a to naprawde jest dosc czasochlonne i moze byc troche nudne:) Zgadzam sie co do sugestii przeniesienia autora komentarza na gore postu i co do systemu powiadamiania.

 45. Jeszcze raz co do pomyslu dbossa o systemie oceniania recek. Fakt to jest bardzo potrzebne, jesli moge zasugerowac cos, to wydaje mi sie, ze byloby dobrze gdyby recenzje gracza wysylane byly do redakcji Valhalli tam sprawdzane i oceniane i ewentualnie zamieszczane na portalu lub gdyby byly male niedogodnosci oddane do poprawki autorowi tekstu:) Plagiaty i kompletne dno mogloby byc poprostu odrzucane.

 46. hskone—> wydaje mi się że idziemy w kierunku że wszystko samo działa, a w przypadku który proponujesz właściwie musiałaby być jedna osoba, która nieprzerwanie walczyłaby z recenzjami graczy – wydaje mi się to niewykonalne. Najlepszy wydaje mi się system w którym to sami czytelnicy są w stanie zweryfikować recenzję – czyli jeśli ileś tam osób wystawi negatywną ocenę tekstowi to ten podobnie jak to jest w komentarzach znika. W ten sposób nie ma dodatkowego obciążania redakcji, która i tak ma pełne ręce roboty 🙂

 47. Adam – ciesze się, że na razie w tym „katolickim” kraju jeszcze nikomu nie podpadliście. 3mam kciuki. Na pewno nie możemy przeginać z liczbą punktów, ocen, „mechanizmów” bo jeszcze trochę i każdy user będzie musiał być matematykiem internetowym. Pomyślcie też o nowych ludziach, którzy tutaj trafią za rok czy dwa. Wpadnie taki jeden i pomyśli:”o kurna ale szajs”. Tyle będzie guzików i przycisków, że trudno będzie to komuś „nowemu” ogarnąć. Tymczasem prostota. . . Wiem, że idę na łatwiznę ale bardzo mi się podoba sposób tworzenia interfejsu przez Google w ichniej poczcie, programach (np. Picasa) itp. Funkcjonalnie i zarazem bardzo przejrzyście. Jest z kogo brać przykład. P. S. Przyznaję, że „V” zaczyna mnie wciągać. . .

  • Wpadnie taki jeden i pomyśli:”o kurna ale szajs”.

   Wątpię żeby ktokolwiek tak pomyślał. Taka nowa osoba raczej będzie najpierw czytać newsy a potem stopniowo zaczynać pisać komentarze, oceniać itd. Jak będzie gdzieś instrukcja użytkowania „V” to na pewno się nie pogubi. xD

 48. jolo – masz troche racji, gorzej jak bedzie grupa ludzi takich, ktorzy na sile beda walic plusy wszytkiemu bo jak adam powiedzial z tego nie bedzie sie trzeba tlumaczyc. Albo ktos kto wrzuci sobie recke zrobi 15 kont walnie 15 plusow i recka nie poleci. . .

 49. cherub—> wszak weekend majowy – słońce świeci, ludzie wypoczywają, ładują baterie, spotykają się z rodziną etc. 🙂 Wbrew pozorom, redaktor też człowiek :Dhskone—> jak się tacy pojawią to się podejmie odpowiednie środki zaradcze 🙂 Zauważ, że serwis jak na razie skupia w większości ludzi poważnych, chcących merytorycznie pogadać etc. Nie ma tu miejsca żeby wykrzyczeć „kocham Jolkę”, „coś tam sucks”, „coś tam rulzzz”, „mam na imię Zdzisiek” etc. – toteż w dużej mierze takich potencjalnych ludzi o których piszesz po prostu ten serwis nudzi, zniechęca, bo nie mają podwórka na którym mogliby sobie pokrzyczeć swoje standardowe teksty. Dlatego też można przypuszczać, że grupa tego typu wandali będzie stosunkowo niewielka, a my wierzymy że społeczność skupiona wokół V sama takich odsieje – wszak ostracyzm to wciąż bardzo skuteczne narzędzie we wszystkich społecznościach 🙂 A jakby się coś działo wyjątkowo dramatycznego to przecież jednak redakcja ma oko na to co się dzieje na V – środki zaradcze zawsze się znajdą.

 50. Jolo wierze w to rownie mocno co Ty:) i masz racje poki co widze, tylko konrketne wypowiedzi konkretnych ludzi, jednak wraz z pojawianiem sie nowych zarejestrowanych uzytkownikow, zaczalem spotykac sie z „wystrzalami” typu wlasnie „rlzzz” a;bp „fanobye laczcie sie”. . . naszczescie takie komentarze sa szybko gnebione:). adam – powiedz mi jeszcze bo jak dobrze pamietam, z tego co czytalem wynikalo, ze przy 10 minusach wpis bedzie kasowany, widzialem wczoraj z 11 minusami i egzystowal sobie jak gdyby nigdy nic?:| Czy taki system ma byc dopiuero wprowadzony, czy moze to zwykle przeoczenie?

  • z tego co czytalem wynikalo, ze przy 10 minusach wpis bedzie kasowany, widzialem wczoraj z 11 minusami i egzystowal sobie jak gdyby nigdy nic?:|

   Adam z tego, co pamiętam mówił, że taka możliwość będzie w przyszłości.

 51. a w morde. . . przeciez Wy macie dlugi weekend! Ja zupelnie zapomnialem, no w takim wypadku to calkowicie usprawiedliwiona posucha 🙂 Milego wypoczynkuu. . no juz, marsz nad jezioro 😉

 52. Przydaloby sie zrobic informowanie (indicator) o wywolaniach ajaksowych. Wiekszosc ludzi bedzie klikac, i nie bedzie wiedziala o co kaman. iesze sie, ze w Safari bardzo ladnie strona sie prezentuje. Zero zgrzytow. Ciesze sie, ze zespol przyklada sie do detali. Chlopaki, trzymam kciuki! Rosnie nam potega ;]

 53. Proponuję zmienić czcionkę w artykułach na jakąś szeryfową (choćby Times New Roman) – przyjemniej się czyta.

 54. Adam: powiedz tak szczerze jak bardzo wzorowaliscie sie z „Polec to” na C&VG? :PNie mowie, ze bardzo podobnie to wyglada – wedlug mnie czerpanie z wzorcow tak swietnych jak C&VG jest godne pochwaly. Zwlaszcza gdy przerabia sie to i wyglada to jeszcze lepiej. Tak mi sie po prostu rzucilo w oczy 😉

 55. Jeśli chodzi o zastosowania AJAXowe – dobrze by było gdyby podczas realizacji requestu w tle wyświetlała się jakaś ikonka w stylu klepsydry (albo coś na wzór vistowego kółka) – przy wolnym połączeniu trochę trzeba jednak czekać na pojawienie się treści, no i nie wiadomo właściwie wtedy czy coś się dzieje, czy nie. . Generalnie wszystko idzie w dobrą stronę.

 56. Jeszcze jedno: na YouTubie wprowadzili system identyfikacji rodzaju linka -> link zwykły jest wyświetlany standardowo, natomiast taki, który wywołuje request AJAXowy ma pokreślenie przerywane. I to jest generalnie bardzo wygodne.

 57. Adam—> jedna istotna rzecz, a chyba do zmiany dość prosta. W przypadku recenzji graczy dobrze by było żeby przy tekście takowej (czytanej z poziomu forum, nie strony) pojawiał się nick autora owej recenzji, bo niestety teraz tego nie ma (trzeba się cofnąć do głównej strony forum żeby zobaczyć kto jest autorem wątku). Wprowadza to spory chaos, bo kiedy już czytamy tekst to nie ma jak sprawdzić kto go napisał bez wychodzenia ze strony z tekstem.

 58. cherub – jak widzisz bezlitosna „gora” zagonila nas jednak do roboty, ale obiecali jakies premie wiec nie ma tego zlego hehehe

  • cherub – jak widzisz bezlitosna „gora” zagonila nas jednak do roboty, ale obiecali jakies premie wiec nie ma tego zlego hehehe

   katmay – ja bym uważał na słowa, słyszalem (bo nie jest to pewne), ze „górą” rządzi mafia i bracia. . . ups chyba za duzo juz powiedzialem.

 59. ten komentarz pisze z telefonu z operą mini muszę przyznać że valhalla wygląda całkiem zgrabnie 🙂

  • jest super 🙂 system komentarzy jest swietny teraz

   Nie przesadzajmy bo tworcy wpadna w samouwielbienie ;). Jest przecietny 🙂

  • hskone – uwazaj co piszesz w dzisiejszych czasach to i klawiature masz pewnie na podsluchu 🙂

   Ale hskone specjalnie cicho uderza w klawisze i nic nie słychać 😀

   • Ale hskone specjalnie cicho uderza w klawisze i nic nie s?ycha?D

    Moja klawiatura jest przekierowywana na 14 roznych krajow:P a wy katmay i jolo nie boicie sie, ze jestescie szpiegowani? Teraz jest valhalla 1. 5 a potem bedzie. . . kaczory 2:)

    • Moja klawiatura jest przekierowywana na 14 roznych krajow:P a wy katmay i jolo nie boicie sie, ze jestescie szpiegowani? Teraz jest valhalla 1. 5 a potem bedzie. . . kaczory 2:)

     Nie, bo wiemy kto nas szpieguje. Ja Katmaya, a on mnie 😀

     • Nie, bo wiemy kto nas szpieguje. Ja Katmaya, a on mnie 😀

      I tu sie mylisz mam nagrania z twoich ostatnich rozmow z gg miedzy innymi z dziewczyna:) ciekawe rzeczy to ja sie dowiaduje:P

      Ciekawe co na to Adam ;). Pewnie powie, ze tak maja wszystkie serwisy i on chce inaczej 🙂

      krypton- mysle ze Adam, chce zeby wszystko bylo jak najlepsze moze czasem fakt aby bylo tez inne, ale jesli nie znajdzie lepszej innowacji to rzaczej przychyli sie chlopak do takiej koncepcji:p

     • I tu sie mylisz mam nagrania z twoich ostatnich rozmow z gg miedzy innymi z dziewczyna:) ciekawe rzeczy to ja sie dowiaduje:P

      A to ciekawostka, ciekawe co na to moja żona? :PCo do avatarów i nicków – z tego co pamiętam, Adam mówił że przerzuci nick na górę komenta żeby było widoczne od razu kto jest autorem danego komentarza. Co do avatarów to na razie nic chyba nie ustalono 🙂

 60. Moje sugestie odklejcie temat 1. 5 , dajcie system dodawania komentów w odzielnym oknie ( by łatwiej cytować)dodajcie listę gier : OczekiwanychPosiadanych itp.

  • Moje sugestie odklejcie temat 1. 5

   Ten temat jest „polecany” przez użytkowników Valhalli. Redakcja go nie podwiesiła, tylko gracze.

 61. Wyjezdza człowiek na tydzień na majówkę odpocząć, a tu po powrocie taaakie zmiany! oczywiscie super! Wszystko bomba. Choć czepne się – coś się rozjechała lekko strona w przegladarce IE, przy kompentarzu 30 oraz 93. I na koniec, przepraszam za niezorientowanie, ale czy sa gdzies dostepne te tapetki co to je Adam obiecywał – z tą extra graficzką z V18+ ? 🙂 Też bym sobie jedną tapetkę ciapnął 🙂

 62. Fajnie by bylo, gdyby komentarze byly opatrzone avatarem usera, a nasz wlasny nick byl jakos wyrozniony. Tak jak teraz jest, delikatnie mowiac, nieczytelnie 🙂

  • najlepiej po lewo by to wszystko było. . .

   Ciekawe co na to Adam ;). Pewnie powie, ze tak maja wszystkie serwisy i on chce inaczej 🙂

 63. Pomarudze przez moment – od chyba 2 czy 3 tygodni byla mowa o tym, zeby niusy byly najwazniejsze na glownej i co ? Jajco :> Nadal blogi sie bardziej rzucaja w oczy. Chyba, ze jak chcę niusow to mam isc na strone od niusow, jak chce nowe artykuly to w Artykuly, a nie oczekjwac ich na glownej. . . Tylko ze imo wlasnie po to glowna jest, zeby moc dotrzec szybko do najnowszych tresci z roznych dzialow i to chyba powinien byc priorytet w poprawkach. Zupelnie nie rozumiem czemu jest tak jak teraz.

  • Chyba, ze jak chcę niusow to mam isc na strone od niusow, jak chce nowe artykuly to w Artykuly, a nie oczekjwac ich na glownej. . . Tylko ze imo wlasnie po to glowna jest, zeby moc dotrzec szybko do najnowszych tresci z roznych dzialow i to chyba powinien byc priorytet w poprawkach. Zupelnie nie rozumiem czemu jest tak jak teraz.

   OK, tu sie pomylilem, bo przeciez nowe artykuly na glownej sa :>

 64. Z Valhalla jestem od początku pojawienia się „drugiej odsłony”. Muszę przyznać, że Valhalla jest innowacyjna. Jest to pierwszy portal o grach który mnie tak bardzo zadziwił. Odrazu widać, że redakcja Valhalli to osoby naprawdę znające się na rynku gier. Z Każdą wersja wprowadzane są kolejne ciekawe udogodnienia dla użytkowników. Oby tak dalej!

  • O matko, a może by tak stronnicowanie tych komentarzy bo mi przeglądarka zamula 😀

   To by też się przydało. . .

  • Polecam wiadomość

   O matko, a mo?e by tak stronnicowanie tych komentarzy bo mi przegl?darka zamula 😀

   A ja będę przeciw – imho jest to dużo wygodniejsze, jak sobie suwaczkiem zjade szybko w dol, niz bym musial skakac po stronach. . .

 65. No wlasnie – na glownej stronie pojawiac powinny sie wiadomosci, a na boku (tam gdzie sa teraz wiadomosci – blogi). Jakbym wszedl na Valhalle i zobaczyl takie blogi to bym odpuscil ;). ALe za bardzo polubilem serwis. Ale mowie, ze jak ktos nie wie co i jak to moze sie zniechecic.

 66. mikel – ale to można rozwiązać dużo wygodniej za pomocą AJAX-a. Strona zostaje ta sama jedynie płynnie zmieniają się komentarze.

 67. Jeszcze co można zrobić to żeby nie pokazywało wszystkich komentarzy jeśli się już je czytało. Np. Wchodzę pierwszy raz a tam ze 100 wiadomości. Wchodzę następnym razem – wyświetla się 10 najnowszych z tych juz przeczytanych + nowo dodane wiadomosci, a gdy chcę przeczytać starsze to jakiś link „Pokaż starsze” i wyświetla pozostałe. (ofkoz wsio na ajaksie ;))

 68. Ajax – brzmi jak cos do prania. . . ;-)Ale z tego co czytam, to Panie cuda to to robi ;-)A poważniej, to dobry pomysl. Nie jestem ja Wam programistą, to sie nie znam, natomiast moge tylko o uzytecznosci sie wypowiedziec 😉

 69. Gdzieś na półce kurzy mi się KS Ekspert w którym opisany jest Ajax, to bardzo fajne narzędzie. Większość usług Google na niej się opiera np. Google Earth albo Spreadschet. Fajna sprawa 🙂

  • A mi bardziej pasowala poprzednia czcionka. Valhalla to kraina mityczna a nie matematyczna :/

   Lepiej żeby czcionka była czytelna niż piękna 😉 choć może w trakcie wdrążania kolejnych zmian na Valhalli będą do wyboru skiny, kto wie. . . .

   • Lepiej żeby czcionka była czytelna niż piękna 😉 choć może w trakcie wdrążania kolejnych zmian na Valhalli będą do wyboru skiny, kto wie. . . .

    dla mnie poprzednia byla czytelna. . i zdecydowanie ladniejsza 🙂

 70. Pracujemy nad wersją 1. 7 – więc nie bardzo mam czas odpowiadać na wszystkie zawarte w tym wątku pytania. W tej chwili napiszę tylko, że EDIT pojawił się na prośbę naprawdę dużej części użytkowników. Od razu mówię, że nie jest to typowy EDIT – tzn. działa, ale tylko 15 min po umieszczeniu komentarza. Jego funkcja jest jasna – służy nie do zmiany treści, ale do poprawienia ew. błędów. Voila. . .

  • Od razu mówię, że nie jest to typowy EDIT – tzn. działa, ale tylko 15 min po umieszczeniu komentarza.

   To jakim cudem ja zedytowałem komentarz 146. który dodałem 2 dni wcześniej?

 71. Linki powinny sie wyrozniac – doda sie w komentarzu jednego i w ogole go nie widac :/. W newsach tez kiepsko. . .

 72. Nie ma mozliwosci komentowania ankiet. . . A to tez ciekawe pole do wymiany opinii. . . Wiec Adam – do roboty 😉

 73. A może opcja mini-ankiety w komentarzach? Zakładam ankietę i po akcepcie ze strony moderatora pojawia się ona pod artykułem?

 74. Dostep do czegos takiego maja redaktorzy podczas pisania newsow, nie wydaje mi sie by byla potrzeba dodawania wieksze ilosci ankiet 🙂

 75. Tak jak napisał wcześniej krypton przydałoby się wyróźnić linki w tekstach- bardzo łatwo je w obecnym stanie przeoczyć. . .

 76. Mam pytanie . . . czy jest jakaś opcja aby polecić jakiemuś moderatorowi link, który warto umieścić na Valhalli?Np trailer do Killzone 2 na PS3 uważam, że po prostu miażdży a nie mam tym się kim podzielić 🙂

  • Mam pytanie . . . czy jest jakaś opcja aby polecić jakiemuś moderatorowi link, który warto umieścić na Valhalli?Np trailer do Killzone 2 na PS3 uważam, że po prostu miażdży a nie mam tym się kim podzielić 🙂

   Także uważam, że ten trailer wymiata całą konkurencję. Jak chcesz sie podzielić wrażeniami to możesz ze mną. Jest tak wypasiony, że władowałem go na swoją konsolkę PSP, żeby moim kolegom (PC-towym chłopcom, bez urazy dla innych), którzy lubią jeździć po konsolach troche zaprezentować kilka procent mocy PS3. POZDRO ALL!!!

 77. ups 🙂 . . co nie zmienia faktu, że jest rewelacyjny ;)sorry za zaśmiecanie wątku w takim bądź razie. Pozdrawiam,Grzesiek

  • Polecam wiadomość

   ups 🙂 . . co nie zmienia faktu, ?e jest rewelacyjny ;)sorry za za?miecanie w?tku w takim b?d? razie. Pozdrawiam,Grzesiek

   A ja uważam że inicjatywa godna poparcia

 78. To ja mam jeszcze jedną drobną uwagę techniczną. Używam FFksa i Wasze piekne logo chowa się pod panelem gdzie jest nr1 – Wiadomości. Pstrykam wiadomości i trafiam w logo – ląduję na pierwszej stronie – a chciałem na „Wiadomościach”. Widać jak logo przesuwa się pod panel czasem i tam zostaje. Możecie to sprawdzić? Jak coś to mogę podesłać skrina.

 79. Jeszcze mam takie smiale pytanie z innej beczki – czy zamierzacie sladem paru innych polskich serwisow zrobic dzial telewizyjny z videorecenzjami ?

 80. Będzie VTV. . . , ale nie śladem polskich serwisów. Nie interesuje mnie wrzucanie kolejnych trailerów do serwisu.

  • Będzie VTV. . . , ale nie śladem polskich serwisów. Nie interesuje mnie wrzucanie kolejnych trailerów do serwisu.

   To ciekawe, o ilę pamiętam na HS radio są fajnie zrobione videorecenzje. Relacje też maja niczego sobie. Ale Valhalla nie pojdzie na schematy i na pewno dostaniemy coś dużo orginalszego.

 81. Dzisiaj odpaliliśmy małe zmiany na stronie newsowej i w komentarzach. Jest to co prawda kawałek wersji 1. 7, ale premiera jej trochę się przesunie, więc nie ma co czekać. 1. Osoby polecające danego newsa,2. Nowy sposób prezentacji artykułów powiązanych, zmiana nie tylko graficzna – ale i systemowa (nowy core). Znacznie lepiej teraz system sugeruje podobne wiadomości. Zaawansowanie tego featuresa wskazuje na prawdziwe AI ;)3. Małe zmiany w komentarzach – nowy wygląd cytatu oraz inne rozłożenie elementów (autor na górze). 4. inne mniejsze zmiany. W wersji 1. 7 dojdzie:1. nowa główna,2. zmiany w recenzjach userów, szczególnie od strony forum,3. zmiany w systemie komentowania – dosyć istotne, jak myślę + promocja dobrych komentarzy w części redakcyjnej,4. zmiany mające na celu uporządkowanie działu forum,5. nowy dział – redakcja (lista płac) oraz opis Valhalli,6. alerty o odpowiedziach – czyli tzw. subskrybcje (mail + pw)7. inne, o których jeszcze nie chcę mówić.

  • Teraz sobie przypomniałem, że chyba też czytałem o wprowadzeniu 1. 7 drobnymi zmianami, ale czytając ten post (sprzed kilku miesięcy):

   W wersji 1. 7 dojdzie:1. nowa główna,2. zmiany w recenzjach userów, szczególnie od strony forum,3. zmiany w systemie komentowania – dosyć istotne, jak myślę + promocja dobrych komentarzy w części redakcyjnej,4. zmiany mające na celu uporządkowanie działu forum,5. nowy dział – redakcja (lista płac) oraz opis Valhalli,6. alerty o odpowiedziach – czyli tzw. subskrybcje (mail + pw)7. inne, o których jeszcze nie chcę mówić.

   można dojść do wniosku, że albo zostało zmienione to, co ma się pojawić w 1. 7, albo jeszcze nie ma tej wersji. 🙂 Z tego, co w tym poście jest napisane wynika, że ewentualnie mógł być wprowadzony tylko punkt nr. 7. 😛

 82. tak swoja droga to te ‚polecane tematy’ moglyby byc troche zreformowane, bo co z tego ze tutaj jest te 176 odpowiedzi, jak temat nieco nieaktualny :>

 83. Tak – będą domyślnie np. z ostatniego miesiąca. Do wyboru będzie selekcja: Dzisiaj, 7 dni, 14 dni, miesiąc, 3 miesiące, total top.

 84. Tak przy okazji, powiedzcie nam – co chcecie widzieć na stronie swojego profilu? Co chcecie wiedzieć o innych userach?

  • Tak przy okazji, powiedzcie nam – co chcecie widzieć na stronie swojego profilu? Co chcecie wiedzieć o innych userach?

   Na pewno lista gier posiadanych/oczekiwanych/”Teraz Gram”. Informacje kontaktowe, kilka zdań o sobie. . . I to by było na tyle. Chyba, że coś ściśle związanego z ValhallaPoints, np. informacja o ostatnich „zakupach”.

 85. Co do profilu to nie wiem, ale dajcie moze userom mozliwosc prowadzenia wlasnych blogow – te moga byc ciekawe, a rubryki w Profilu ciekawej raczej nei wymyslimy 🙂

 86. W ramach ewentualnych zmian w profilu przydalby sie notatnik widoczny tylko dla posiadacza danego profilu. Wbrew pozorom bardzo uzyteczna rzecz, bo kiedy potrzebuje miec jakis link na kilku roznych komputerach, to po prostu zapisuje go sobie do notatnika forumowego, dostepnego z kazdego zakatka swiata, w ktorym zamontowano internet i voila :)Poza tym – blogi userow to swietny pomysl 🙂

 87. Profil mógłby zyskać lepszy wygląd, jak cała reszta serwisu a nie takie jakby „na odwal się” co jest teraz (tyczy się też edycji czy prywatnych wiadomości. . ) 😛 Może lista przyjaciół? Konfig kompa? Blogi? Komentarze do usera?

 88. Nowy profil i wszystko co jest z nim powiązane pojawi się w wersji 1. 8. Blogi i wszystko co wiąże się z ludzką twórczością pojawi się dopiero w 2. 0 – niby przypadkiem ;)Mogę tylko nadmienić, że w wersji 2. 0 profil będzie czymś, co roboczo nazywam „Home Page” – osobistą platformą informacyjno-komiunikacyjno-ekshibicjonistyczną. Każdy taki profil będzie też miał swoje newsy – czy tam blog, jak niektórzy nazywają. W przyszłości profile będzie można customizować, dołączać różny content (pliki), etc. Oj dużo tego jest generalnie, tylko rąk do pracy mało.

  • W przyszłości profile będzie można customizować, dołączać różny content (pliki), etc. Oj dużo tego jest generalnie, tylko rąk do pracy mało.

   A co by trzeba konkretnie znac, zeby ew. pomoc ?

 89. Świetnie W przyszłości profile będzie można customizować, dołączać różny content (pliki), etc. Kiedy ta przyszłość nadejdzie mniej więcej

 90. A moze stworzycie dzial Tapety ? Tzn. nie chodzi mi o te, ktore wypuszczaja wydawcy gier, tylko wasze wlasne. Przy okazji tego obrazka V18 ludzie chcieli go dostac w wersji na desktop, mysle ze wiele innych fajnych mogli byscie zaoferowac, w koncu grafika to mocna strona Valhalli:)Btw. znalazlem bledzik maly przy sortowaniu komentarzy – jak sie wybierze najlepszy tu na gorze, to kazdy ma: Kto odradza (1)

 91. Można by było wprowadzić kilku dniowe bany i inne kary w postaci zabrania punktów, gdy użytkownik napisze 3-4 komentarze, które zostaną usunięte przez użytkowników. Powinno to skutecznie eliminować takie osoby.

 92. Można coś wymyślić. Ale z zasady wiem, że na takich delikwentów to nic nie działa. Pozakładają X kont. Lepiej będzie, jak zacznie działać Valuta – to będą solidne kary finansowe. Na wszystkich nie zadziała, ale na jakąś część na pewno. Póki co, na V jest tylko jeden osobnik noszący znamiona Trolla, albo Grooru.

 93. dboss —-> z tego co wiem system jest rozwojowy i będzie skutecznie zniechęcał niepożądane osoby :)A przynajmniej je mocno ograniczał. Tak jak mówi Adam wyżej 🙂

 94. na V jest tylko jeden osobnik noszący znamiona Trolla, albo Grooru. To zapewnie ja he he dzięki adamie. Pomysł jest dobry tylko na mnie tego nie testujce z tą Valutą.

 95. Coś czuję że nie będzie trzeba testować 🙂 Zagapisz się trochę i już będziesz miał troche waluty w plecy. ^^

 96. Mała prośba:Podczas pisania recenzji przez urzytkowników przydałaby się możliwość dodawania screenów oraz edytowania i „dobajerowania” tekstów- tak jak to ma miejsce przy recenzjach np. redaktorów. Wbrew pozorom to bardzo ważne i mogłoby podnieść poziom „zwykłych” recenzji. . .

 97. O, tez sie zgodze, sam tekst jest zwyczajnie nudny – mam w sobie ciagle cos z dziecka, ktore domagalo sie ksiazek z obrazkami 😛

  • Od dzisiaj będę komentował tematy, które bardzo dobrze znam i zadbam o spójność specjalnie dla was:D

   Jak widać system oceniania komentarzy przynosi efekty. Teraz nie widziałem w Twoim wykonaniu spamu, więc jest widać poprawę. Tak trzymaj!PS. 200 komentarz. 🙂

 98. Nie wiem czy ktoś już o tym wspomniał(a czytanie prawie 200 postów mi się nie uśmiecha), ale zauważyłem skandaliczny błąd na Valhalli. Chodzi mi o to, że w słowniku nie ma słowa: VALHALLA i podkreśla to jako błąd.

 99. dboss—>Ty spamerze, przyznaj się, że napisałeś tylko dlatego żeby zaliczyć „200-tkę” 😛Raphael—> i w tym kierunku powinny iść Twoje działania. To w końcu od nas zależy czy będzie nam się tu fajnie i ciekawie dyskutowało czy będziemy scrollować 200 komentów a la onet „ale czad” „full wypas” „coś tam rulzz” etc. Im więcej sami włożymy tym więcej się nam zwróci (w postaci ciekawej dyskusji). Ja przynajmniej w to wierzę. . .

 100. Na V pojawia się coraz więcej spamerów. Sam system oceniania może nie wystarczyć. :/ Powinno funkcjonować coś jeszcze odstraszające takich ludzi. Chociażby kilku dniowe bany, gdy w pewnym obrębie czasu (np. tydzień) zostanie usunięta pewna ilość wypowiedzi (np. 3). Myślę, że po kilku krótko terminowych banach taki użytkownik więcej się nie pokaże na tym forum (które trzyma duży poziom i dobrze byłoby gdyby tak zostało), lub zacznie starać się pisać sensowniej.

 101. Niech się uporamy z 1. 7. System odstraszania i oceny ludzi cały czas będzie ewoluował. Nakaże też redakcji pilniejsze śledzenie debilnych postów i ich usuwanie. Sam od dzisiaj też będę takie posty usuwał – żeby zniechęcić potencjalnych spamerów.

 102. A czemu nie pozostac tylko przy tym,ze to spolecznosc kasuje ?IMO to powinno dzialac na zasadzie, ze ci ktorzy nie spodobali grupie traca glos, a nie ci, ktorzy nie zadowolili moderatorow – to juz pachnie opresja :PWlasnie taki przyklad raphaela – niby sie chlopak zmienia, a to wlasnie przez to, ze cala grupa go ‚gnebila’. Gdyby to byli moderatorzy, to chyba mogloby wzbudzic inne odczucia 😛

  • A czemu nie pozostac tylko przy tym,ze to spolecznosc kasuje ?IMO to powinno dzialac na zasadzie, ze ci ktorzy nie spodobali grupie traca glos, a nie ci, ktorzy nie zadowolili moderatorow – to juz pachnie opresja :PWlasnie taki przyklad raphaela – niby sie chlopak zmienia, a to wlasnie przez to, ze cala grupa go ‚gnebila’. Gdyby to byli moderatorzy, to chyba mogloby wzbudzic inne odczucia 😛

   tez mi sie zdaje ze spolecznosc sama powinna zajmowac sie problemem spammerow. . . narazie wychodzi to nam doskonale. . . wiec po co to zmieniac?

 103. OK – dla mnie rewelacja. Tylko żebyście naprawdę tego pilnowali – tzn. żebyśmy wszyscy tego pilnowali i poczuwali się do obowiązku – zarówno „karania”, jak i nagradzania.

 104. Ok teraz trochę po spamuje na początek przytaczając moją wypowiedź z innego wątku, ale z tego co widzę źle umieszczonego bo tu już jest dyskusja na ten temat. Starajmy się sie utrzymać poziom, Valhalli, system minusów został stworzony do odsiewania tak zwanych trolli i dzieci neostrady. Wszystkich tych, którzy swoimi wypowiedziami ani nie wnoszą nic do dyskusji ani nie reprezentują nawet swojego punktu widzenia na dany temat. Używajmy minusów z rozwagą i nie używajmy ich do oceniania wypowiedzi, z którymi sie nie zgadzamy, bo po pewnym pułapie ujemnych punktów one znikną niezasłużenie. Mimo, że z daną wypowiedzią sie nie zgadzamy autor ma prawo do własnego punktu widzenia i o ile nie obraża swoją wypowiedzią innych graczy grających w tą grę nie powinniśmy stawiać negatywów. Możemy jak najbardziej udzielić riposty w naszym własnym poście a ci, którzy z nami sie zgadzają poprą nas plusami. Przykład jest parę postów wyżej gdzie poslo negatywnie ocenił post adama. Możesz mi powiedzieć gdzie jego wypowiedz cię uraziła, o ile zamiarem negatywów nie jest to, że dajemy minusy zamiast komentować naszym postem czyjąś wypowiedz z która sie nie zgadzamy. Jako czytelnicy Valhalli, którzy chcą dla niej jak najlepiej i jako, że w większości popieramy wizje jej twórców starajmy się sie zachować poziom i nie poddajmy sie emocją szybkiego i negatywnego oceniania wypowiedzi innych. Co do forum, przydała by sie opcja śledzenia interesujących nas tematów, można by lekko rozbudować już istniejący system wyświetlający tematy w których pisałem, do którego niestety mogę wchodzić jedynie klikając na mój nick w użytkownikach zalogowanych(o ile jest inny sposób to jestem zbyt ślepy żeby go znaleźć).

  • Ok teraz trochę po spamuje na początek przytaczając moją wypowiedź z innego wątku, ale z tego co widzę źle umieszczonego bo tu już jest dyskusja na ten temat. Starajmy się sie utrzymać poziom, Valhalli, system minusów został stworzony do odsiewania tak zwanych trolli i dzieci neostrady. Wszystkich tych, którzy swoimi wypowiedziami ani nie wnoszą nic do dyskusji ani nie reprezentują nawet swojego punktu widzenia na dany temat. Używajmy minusów z rozwagą i nie używajmy ich do oceniania wypowiedzi, z którymi sie nie zgadzamy, bo po pewnym pułapie ujemnych punktów one znikną niezasłużenie. Mimo, że z daną wypowiedzią sie nie zgadzamy autor ma prawo do własnego punktu widzenia i o ile nie obraża swoją wypowiedzią innych graczy grających w tą grę nie powinniśmy stawiać negatywów. Możemy jak najbardziej udzielić riposty w naszym własnym poście a ci, którzy z nami sie zgadzają poprą nas plusami. Przykład jest parę postów wyżej gdzie poslo negatywnie ocenił post adama. Możesz mi powiedzieć gdzie jego wypowiedz cię uraziła, o ile zamiarem negatywów nie jest to, że dajemy minusy zamiast komentować naszym postem czyjąś wypowiedz z która sie nie zgadzamy. Jako czytelnicy Valhalli, którzy chcą dla niej jak najlepiej i jako, że w większości popieramy wizje jej twórców starajmy się sie zachować poziom i nie poddajmy sie emocją szybkiego i negatywnego oceniania wypowiedzi innych. Co do forum, przydała by sie opcja śledzenia interesujących nas tematów, można by lekko rozbudować już istniejący system wyświetlający tematy w których pisałem, do którego niestety mogę wchodzić jedynie klikając na mój nick w użytkownikach zalogowanych(o ile jest inny sposób to jestem zbyt ślepy żeby go znaleźć).

   Dobrze ze napisałeś tzw. dzieci neostrady, niemniej jednak chciałbym sie dowiedzieć kim są te tzw. DZIECI NEOSTRADY, ponieważ nie wiem do końca czy to nie jest dyskryminacja, czy pewnego rodzaju rasizm. Jednakże mam nadzieje , iż miałeś dobre intencje i pokojowe nastawienie, dlatego też poprę twój post. Tak poza tym w pełni zgadzam sie z twoim ostatnim postem psilon 😉

 105. Nie chce mi się czytać całego topicu, z wiadomych względów. :PMam małe zastrzeżenie do systemu oceniania komentarzy, niby wszystko ok – ale przed momentem zdarzyło mi się zamiast na minus kliknąć na plus. I amen. Nie można cofnąć, a po wybraniu ponownie minusa nic sie nie zmienia. Mój nick dalej widnieje przy tym „brzydkim” poście. ;)Nie chodzi o to, abym płakał z tego powodu – lecz można było by dopracować ten element. 😉

 106. b4rtaz—> IMO nie ma co dopracowywać, po prostu trzeba uważnie klikać 🙂 A od jednego plusa (nawet wiem przy którym poście) nic się nie stanie. I tak widnieją tam poza tym chyba już 3 minusy 🙂

 107. psilon @ 2007-05-24, 15:21Nie będę odpowiadał długo na twój post. Zgadzam się w 100%. Docelowo trzeba będzie sporządzić regulamin. Trzeba pilnować tego, aby punkty nie stały się bronią w personalnych walkach.

 108. Proponuję dodanie opcji odnajdywania komentarzy- np. w tym miejscu znajduje się 211 postów i troche niewygodnie jest wśród tych 211 znaleźć własny:). Proszę o możliwość przechodzenia do swoich komentarzy!

 109. Przeciez wystarczy wklepac „Ctrl + F” na klawiaturze i wpisac swoj nick i wszystko zostanie znalezione. Nie wydaje mi sie, by taki bajer mial sie do czegos przydac.

 110. Swoją drogą przydał by się taki przycisk w artykule „idź na dół” czy coś takiego 🙂 Bo jak na komórce przewijałem ten temat to straciłem spokojnie 15 minut żeby dostać się na sam dół i napisać komentarz.

 111. Ludzie zaczynają pisać bardzo krótkie recenzje i temu teraz jak najszybciej powinna V zaradzić. Można chyba to zrobić bardzo prosto. Określić minimalną ilość znaków. Trudne do wykonania to raczej nie jest a usunęłoby dużo czegoś, co niby jest recenzją. . .

  • Ludzie zaczynają pisać bardzo krótkie recenzje i temu teraz jak najszybciej powinna V zaradzić. Można chyba to zrobić bardzo prosto. Określić minimalną ilość znaków. Trudne do wykonania to raczej nie jest a usunęłoby dużo czegoś, co niby jest recenzją. . .

   I tych świetnych dyskusji o tym która recenzja jest plagiatem 😛 Poważnie robi się konkretny bałagan. I to nie robi się zabawne.

 112. Móglby ktoś w końcu usunąc te cholerne plagiaty? Chociażby ta receznja stalkera, od kilku tygodni wiadomo, że jest to plagiat. I co? I nic, recenzja dalej nie została usunięta. Teraz doszły jeszcze recenzja Star Wars: Jedi Power Battles i solucja do Księcia Persii, które też są plagiatami. One też nie zostaną usunięte?

 113. Spokojnie Kuki – redkacja Valhalli dziala od poniedzialku do piatku, w weekendy Drakkar ma „postój” ;] Zapewniam, ze odpowiednio uprawnione osoby usuna rzeczone plagaity, gdy tylko beda w redakcji 🙂

 114. Zostaną usunięte – spokojnie. Okazuje się, że w wirze pracy nad nowymi rzeczami nie zdążyliśmy zrobić opcji usuwania recenzji userów. 🙂 Dobre, co? Ale tak to już bywa z autorskimi systemami. Cierpliwości drodzy Valhallowicze. Mamy ograniczone moce, nie jesteśmy korporacją z 200 programistami. Wszystko musimy zrobić we własnym zakresie, a moce rozkładamy między nowymi rzeczami, a poprawianiem istniejących. Recenzje userów są – mówiąc kolokwialnie – prowizorką, co zapewne sami widzicie. Ten moduł robiony jest przez nas od początku, więc szkoda nam angażować siły w coś, co i tak pewnie idzie do kosza. Co do pracy Valhalli w weekendy, sukcesywnie będzie się to zmieniać. Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli. Odpocznijcie od komputerów.

 115. Nie wiem czy, już ktoś zwracał wam na to uwagę, ale na forum, w ostatnio komentowane jak temat zajmuje 2 wiersze to sie nie mieści w wydzielonej przestrzeni. Wyśrodkujcie tematy 2 wierszowe w pionie i powinno być cacy.

 116. Kiedyś, usłyszałem dobry tekst, nie wdawaj sie w dyskusje z trollem, bo najpierw sprowadzi cię do własnego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. Po przeczytaniu wypowiedzi w paru kolejnych tematach, i po tym jak widzę, do czego ludzie wykorzystują minusy, przechodzę do ironicznej opozycji. Aby albo zmienić ten system żeby duża ilość minusów nie kasowała postów oraz nie były one aż tak szkodliwe dla użytkowników albo w ogóle skasować system oceniania wypowiedzi. Ludzie zaczynają coraz bardziej używać ich w celu dokopania komuś, z kim sie nie zgadzamy, a do tego zaczynają w uzasadnieniu pisać argumenty, które powinny pojawić się sie w poście poniżej, a chyba nie do tego stworzono ten system przynajmniej pierwotnie. Pisze to tu nie wiedząc gdzie mam wyrażać swój sprzeciw, wiedząc, że tu już chyba nikt nie zagląda z kadry zarządzającej.

 117. jednak chciałbym sie dowiedzieć kim są te tzw. DZIECI NEOSTRADY,

  Jak sobie życzysz http://dziecineo. prv.pl/ oczytaj się ;] Google nie gryzie. Poza tym fajną sprawą jest możliwość edytowania postów, żeby nie pisać jeden pod drugim, sprawdź ją nie pożałujesz ;]

 118. Tylko prosze mnie tu nie opisywac jako kogos, kto caly czas uzywa minusow w ten sposob, bo zdazylo mi sie to wlasnie ten jeden raz, z reszta po chwili sie poprawilem i napisalem normalny koment, a ze skasowac minuisa nie moglem to zostalo jak jest. Poza tym jest tu troche dziwnie – bo plusa dajemy postom interesujacym, czyli maja je za merytoryke i trafne ujecie tematu (chyba nikt nie poleca postow z ktorymi sie nie zgadza?), a minusa ze wzgledow z grubsza technicznych. . . W kazdym razie jesli kogos zniesmaczylem przepraszam i obiecuje poprawe :)A dzieci neo to cos jak dzieciaki ktore maja radoche z tego, ze wydzwaniaja do ludzi zeby powiedziec przez sluchawke „dupa”. . . . To taki skrot od znudzony rozwydrzony gowniarz ze wsi podpiety do internetu 😛

  • chyba nikt nie poleca postow z ktorymi sie nie zgadza?

   I tu się mylisz. Mi się zdarza całkiem często taki post zaplusować. Jeśli jest wartościowy pod względem zawartości/merytoryki, to pomimo że mam inne zdanie, dlaczego mam go nie nagrodzić? Przecież właśnie o to w tym systemie chodzi. PROMOWAć JAKOść a nie tworzyć grupy poklepujących się kolesi, którzy zgadzają się ze swoimi opiniami. . . Minusy natomiast mają służyć usuwaniu/ganieniu postów/użytkowników, które nic nie wnoszą poza spamem – czego doskonałym przykładem jest (stwierdzam z przykrością) ostatnio God_of_War z nadużywaniem wykrzykników, capsów, pyskówkami i pisaniem 5 postów jeden po drugim. . . Sorry, ale po prostu ręce opadają (chyba już zmęczony jestem pracą i poziom tolerancji mi spadł).

 119. (chyba nikt nie poleca postow z ktorymi sie nie zgadza?)

  Ja tak czasem robie. Jesli post jest interesujacy i wnosi cos do dyskusji, to polecam go – niezaleznie od tego, czy zgadzam sie z nim czy nie. Oczywiscie nie robie tak zawsze, a tylko, gdy uznam iz post ow jest naprawde godny uwagi 🙂

 120. Propozycja . . przy każdym tytule gry o jakiej pojawia się news powinno być jakieś menu po prawej stronie z dodaniem gry do listy życzeń, obserwowanych itp – bo w chwili obecnej trzeba szukać tytułu i dopiero przy opisie konkretnej gry pojawia się to menu. Było by wygodniej i nie trzeba by bylo wychodzić z newsów. Chyba, że ten moduł idzie do kasacji ;)Chyba, że ja czegoś nie widzę?Pozdrawiam,

 121. Sorki chłopaki. Jestem tu nowy i nie umiem edytować postów. Nie specjalizuje sie w felietonach, ani forach. Za to dobry jestem (przynajmniej sie staram) w innych rzeczach. Chciałem sie was czegoś spytać, czy poradzić, po to żeby sie czegoś nauczyć, a tu każdy na mnie z minusami leci! A przecież jak to wy mówicie ,,one nie służą do zabawy” a sami ich nadużywacie. Zawsze mówili: ,, kto pyta nie błądzi”, ale tutaj najwyraźniej karcą za pytania. Czy tu tak nie jest? Odpowiedzcie sobie na to pytanie. Starajcie sie poprawić poziom tego forum. Może przeczuleni jesteście na te dzici neo. Pozdrawiam Wszystkich!

 122. God_of_war —-> zwróć uwagę za co dostajesz minusy. Poczytaj trochę uzasadnienia. W 90% za spam i nadużywanie wykrzykników, capsów etc. Naprawdę nie widziałem żadnej Twojej wypowiedzi w której byś o coś pytał, a ktoś by Ci za to walnął minusa – a uwierz mi, forum przeglądam prawie non stop i czytam wszystko. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś na V siedzą w większości ludzie, którzy lubią pogadać o grach i mają coś na ich temat do powiedzenia. Stronimy od wypowiedzi w stylu onetu, jednolinijkowych manifestacji swojego uwielbienia bądź nienawiści do jakiegoś tytułu w stylu „ten tytuł naprawdę jest wyczesany”. Taka wypowiedź, absolutnie nic nie wnosi. Czasem po prostu warto ograniczyć się do przeczytania wątku, a nie koniecznie od razu pisania w nim czegokolwiek tylko żeby zaznaczyć swoją obecność. Ja wiele wątków śledzę na bieżąco ale w nich nie piszę, bo po prostu nie mam nic do powiedzenia co wnosiłoby coś do dyskusji. Oczywiście, teraz jesteś na trudnej pozycji, bo już nosisz niejako piętno „tego co spamuje”, ale gwarantuje Ci, że jeśli Twoje wypowiedzi będą sensowne, dłuższe i wartościowe to nikt Ci tutaj minusa nie postawi. A nawet jak postawi to znajdzie się 5 innych którzy dadzą Ci za to plusa (w tym ja). A edytować posty możesz przez 15 minut od jego napisania – w prawym górnym rogu okienka Twojej wypowiedzi obok „cytuj” masz wtedy aktywną opcję „edytuj” – polecam 🙂

 123. Wqrwia mnie to że na V redaktorzy deklarują swoją homoprzychylność np. z wyolbrzymianiem że dostanie się 10 lat za gejostwo . . . Po kiego mieszać portal o grach do polityki ? Przecież sam adam mówił że chce mądry sajt tylko i wyłącznie o grach a nie o „wszystkim” . . . jeżeli ktoś nie chce żeby usuwać/modyfikować takie newsy/ankiety to proszę o oddzielny temat dla tego

  • na V redaktorzy deklarują swoją homoprzychylność np. z wyolbrzymianiem że dostanie się 10 lat za gejostwo . . . Po kiego mieszać portal o grach do polityki ?

   m461k—> nie przesadzajmy i nie dramatyzujmy, nikt tu z V nie chce robić strony o polityce czy tym bardziej afiszu deklaracji „homoprzychylności”. Ba! Powiedziałbym, że nawet po prostu tej polityki nie ma na V. Ale z drugiej strony redaktorzy to też ludzie, którzy żyją w pewnych realiach i czasem po prostu ich coś ruszy. Trudno udawać obojętnego i nie pozwolić sobie na jakiś komentarz (choć wciąż nie mam pojęcia gdzie ta nasza „homoprzychylność” się wyraziła) kiedy 3/4 świata płacze ze śmiechu z mądrości naszej pani Sowińskiej i jej śledztwa dot. preferencji seksualnych pluszowej zabawki, która nosi podejrzanie czerwoną torebeczkę. Litości. . . I nikt nie robi tego żeby promować cokolwiek, tylko po prostu funkcjonujemy w pewnej określonej rzeczywistości (i wbrew pozorom to czy V jest w necie czy na papierze nie ma tu nic do rzeczy), a jak wiemy ta kształtuje tematy rozmów, tematy dowcipów etc. Nic więcej. I nie wydaje mi się, żeby po wejściu na V rzucał się na ciebie temat homoseksualizmu 😀

   • (choć wciąż nie mam pojęcia gdzie ta nasza „homoprzychylność” się wyraziła) kiedy 3/4 świata płacze ze śmiechu z mądrości naszej pani Sowińskiej i jej śledztwa dot. preferencji seksualnych pluszowej zabawki, która nosi podejrzanie czerwoną torebeczkę. Litości. . .

    Tak btw. to teraz dostaniesz obuchem w glowe, bo taka sama sprawa byla w UK, poza tym to nie inicjatywa Sowinskiej bodajze, to Wprost ja podpuscil. Nie lubie PiS, ale wk. . . mnie jak ludzie daja sie manipulowac w tak dziecinny sposob i tak latwo wierza gazetom, jakby one zawsze kierowaly sie misja przekazania prawdy. . . :>(Tak, wq. wia. – co mam napisa, rozsierdza ? lol. . Przeklenstwa normalnie uzywane to bynajmniej nie jezyk zuli i gimnazjalistow. . . Swoja droga kto widzial gdzies budke z piwem – wiem ze to z PRLu powiedzonko, ale dzis juz chyba troche archaiczne ? Mamy tu wszyscy wyslawiac sie jak Bożydar z „Lachonow”? :P)

 124. Nie wiem gdzie o tym pisali, ale tez pietnuje, nie chce tutaj tego swiata polityki w ktorym z jednej strony mam gejostwo ktore usiluje robic szum wokol siebie, z drugiej strony jakis debili ktorzy usiluja z nimi walczyc i w ogole przediwna i powalona atmosfere. Zostanmy przy rozrywce :>

  • Nie wiem gdzie o tym pisali, ale tez pietnuje, nie chce tutaj tego swiata polityki w ktorym z jednej strony mam gejostwo ktore usiluje robic szum wokol siebie, z drugiej strony jakis debili ktorzy usiluja z nimi walczyc i w ogole przediwna i powalona atmosfere. Zostanmy przy rozrywce :>

   popieram, to nie gazeta jakaś , to internet jak chcemy o homo to wchodzimy np. na homo a jak chcemy faszyzm to wchodzimy na rw

 125. Wiem jak już to będzie – nie podobają ci się tematy na V polityczne – wypier*alaj z t ąd, na imro było inaczej ,tzn. na zasadzie – nie sikajcie do własnej piaskownicy , weźmiemy pod uwagę twoje sugestie . . . http://images11. fotosik.pl/67/0891ba64e06ed23c. gifGeniuszem DTP to ja nie będę . . . [gratulujemy firmie odwagi] – ja bym gratulował kiedy by nie wydali – bylo by dyskryminacja mniejszości seksualnych( tylko ciekawe jakby to było gdyby było samo dla homo – wtedy już pewnie nikt nie uważał tego za dyskryminację), nauczą tymi grami nasze dzieci tylko zabijać , do piekła z nimi!

 126. jolo: a mnie wnerwia jak ktoś nie potrafi utrzymać języka na wodzy i rzuca kurwami, jak będę chciał takiego języka posłuchać to pójdę sobie do żulków spod budki z piwem, bądź do pierwszego lepszego gimnazjum – tylko tyle potrafisz powiedzieć o moim komentarzu ? Przecież nie powiedziałem tego dosłownie , ale tak czy siak współczuję ci LECZ PAMIĘTAJ – ŁATWO JEST DAWAĆ MINUSY. . .

  • – tylko tyle potrafisz powiedzieć o moim komentarzu ? Przecież nie powiedziałem tego dosłownie , ale tak czy siak współczuję ci LECZ PAMIĘTAJ – ŁATWO JEST DAWAĆ MINUSY. . .

   Przecież odniosłem się m. in. do Twojego komentarza poniżej jego w moim komencie gdzie zawarłem moje stanowisko odnośnie dyskutowanego problemu. Więcej nie mam nic do powiedzenia. Nie wiem dlaczego mi współczujesz, ale OK, cieszę się 🙂Krewkizdun—> widzisz, nie słyszałem o tej inicjatywie w Anglii, ale niewiele to zmienia. W takim wypadku pozostaje mi się śmiać nie tylko z Sowińskiej, ale i z Anglików, że w ogóle komukolwiek do głowy przychodzą takie pomysły. A czy „wpadka” Sowińskiej była prowokacją Wprost – nawet jeśli była, ja wychodzę z założenia, że politycy powinni pilnować się co mówią, żeby właśnie potem nie było takich nieporozumień. Niestety u nas ej zasady nie przestrzegają i pan wicepremier z rozbrajającą szczerością opowiada że nie był na rozprawie w sądzie „bo pił kawę”. Urocze. . . Ale nie miejsce tutaj na tego typu dysputy toteż proponuję zamknąć dyskusję w tej kwestii. A co do przekleństw – sorry panowie, niezależnie od tematu i poziomu irytacji nie oczekujcie ode mnie akceptacji wulgaryzmu. Wychodzę z założenia, że ZAWSZE i chyba o WSZYSTKIM można powiedzieć w sposób kulturalny. Jeśli sami pozwolimy na zaśmiecanie języka wulgaryzmami usprawiedliwiając to niezależnie jak to za kilka lat obudzimy się przed TV kiedy dziennikarz prowadzący Wiadomości będzie rzucał kurwami, bo taki się standard przyjął. Wybaczcie, ale tego po prostu nie zaakceptuję. Już teraz jak się słucha dziennikarzy to aż uszy czasem więdną jak kaleczą język polski. . . I jasne, ja też czasem przeklnę jak jestem wściekły, ale dyskutując na forum szanujmy się wzajemnie. Wiem, że w dzisiejszych czasach brzmi to jak dobry żart, ale mimo wszystko. . .

 127. Wqrwia mnie to że na V redaktorzy deklarują swoją homoprzychylność np. z wyolbrzymianiem że dostanie się 10 lat za gejostwo . . . Po kiego mieszać portal o grach do polityki ? Przecież sam adam mówił że chce mądry sajt tylko i wyłącznie o grach a nie o „wszystkim” . . . jeżeli ktoś nie chce żeby usuwać/modyfikować takie newsy/ankiety to proszę o oddzielny temat dla tego

  Czuje się wywołany do tablicy więc odpowiadam. Nie deklarujemy nigdzie swojej homoprzychylności jak to nazwałeś. Obrazek, który pojawił się przy tekście pasuje do jego treści – nie ma się czego czepiać. Sam tekst zaś i ten o 10 latach i ten o odwadze trochę wyjąłeś z kontekstu (przynajmniej ten drugi). Tak jak pisał Ci Jolo, żyjemy w pewnych realiach, które mają na nas wpływ. Jeśli tekst jest ironiczny i pasuje do tego co dalej jest napisane, do poruszanego tematu to nie widzę powodu, dla którego miałbym go unikać. Odwagi również ironicznie gratulowaliśmy z powodu wejścia w muzykę country – kłania się czytanie ze zrozumieniem. Ogólnie, moim zdaniem jeśli raz na dwa tygodnie pojawi się taka wzmianka, która absolutnie pasuje do tekstu to nie widzę w tym nic złego. Naturalnie jeśli większość z was uzna, że trzeba tego unikać to tak się stanie. Absolutną bzdurą jest już mówienie,że ktokolwiek każe Ci stąd „spadać” (ująłeś to bardziej dosadnie). Spotkałeś się już z takimi przypadkami na V, że w ten sposób to komentujesz?Serwis na który się powołujesz najwyraźniej nie do końca działał tak jak to opisujesz bo z tego co wiem w Internecie już go nie ma. . .

 128. (Tak, wq. wia. – co mam napisa, rozsierdza ? lol. . Przeklenstwa normalnie uzywane to bynajmniej nie jezyk zuli i gimnazjalistow. . . Swoja droga kto widzial gdzies budke z piwem – wiem ze to z PRLu powiedzonko, ale dzis juz chyba troche archaiczne ?Mamy tu wszyscy wyslawiac sie jak Bożydar z „Lachonow”? :P)

  Nie, ale wydaje nam się, że osoba posiadająca choć trochę inteligencji potrafi się obejść bez tego typu ozdobników. Z kolegami, czy poza forum bluzgaj sobie do woli, podejrzewam, że każdy z nas to robi (nie ma co grac świętych). Nie wierzę, że nie potrafisz znaleźć wyrazów, które mogą zastąpić bluzgi a jednocześnie wyrazić zdenerwowanie, irytację.

 129. Tak jak napisales – nie ma co grac swietych ;PSpoko, bede pisal wzburzony, wytracony z rownowagi itp. albo nie bede pisal wcale 🙂 Akurat mnie sprawa nie dot. bo to moze drugi raz jak cos wykropkowanego daje (ten pierwszy raz to w postach o tym ze powinniscie redakcje doprawic jakims luzakiem 😛 )

 130. Jolo : a np. co niby mam wykrzyknac, w czasie gdy Ormianie strzelaja nam bramke ? Gromkie „och nie” ? 😛 Przesadzasz. btw. jest taki redaktor Pol z GW, co tez nie klnie i na meczach pilki zespolow redakcyjnych tez nie krzyczy wypier** tylko. . EKSPEDIUJ :DPS. Co to za nowa liczba w nawiasie, to ile kto ma plusow, tak ?

  • Jolo : a np. co niby mam wykrzyknac, w czasie gdy Ormianie strzelaja nam bramke ? Gromkie „och nie” ? 😛 Przesadzasz. [/note]

   co innego w gronie znajomych ‚rzucic miesem’ w przyplywie adrenaliny,a co innego uzywac wulgaryzmow na publicznym forum.

  • Jolo : a np. co niby mam wykrzyknac, w czasie gdy Ormianie strzelaja nam bramke ? Gromkie „och nie” ? 😛 Przesadzasz.

   Też oglądałem mecz i przyznam że mięchem nie rzucałem. Ale może to kwestia temperamentu. W każdym razie, tak jak mówi noflink – w publicznej dyskusji jestem za kulturą wypowiedzi. A co sobie robisz w domu oglądając TV, czy będąc np. na piwie w pubie ze znajomymi to Twoja sprawa i nawet nie przyszło by mi do głowy żeby Ci się w to wtrącać. A swoją drogą pana Pola szanuję za jego opinie (jeśli dobrze kojarzę osobę).

   PS. Co to za nowa liczba w nawiasie, to ile kto ma plusow, tak ?

   Tak, to liczba sumaryczna punktów (czyli plusów pomniejszonych o ilość minusów), którą dostałeś w ciągu Twojej „kariery” na V 🙂

 131. Tak, to liczba sumaryczna punktów (czyli plusów pomniejszonych o ilość minusów), którą dostałeś w ciągu Twojej „kariery” na V 🙂 o kur*am461k (-19) . . .

 132. NIe rzucam bo cenzuruję, I minusowa nagonka na mnie. . .

  Ty to nazywasz cenzurą? I tak każdy wie, o co chodzi. A po za tym tam ten post był zdecydowanie za krótki. Nawet jak byś nie użył tego popularnego słowa to wątpię czy nie dostał byś ode mnie minusa. . . Musisz się bardziej postarać, bo jak na razie to jest bardzo źle, co widać po ocenach.

 133. NIe rzucam bo cenzuruję, I minusowa nagonka na mnie. . .

  też będę dawał hojnie – jak wy, ten dałem za to że nie podoba mi się ksywka , też tak mogę co to za dorzucanie się do –

  zachwujesz sie jak dziecko. . . wystaczy ze bys sie wstrzymal z jezykiem i nie otrzymywalbys minusow. To chyba nie jest trudne. .

 134. Panowie spokojnie – zachowujecie się jak rozkapryszone nastolatki. Używajcie systemu oceniania komentarzy z głową. . . On ma nam pomagać a nie być powodem, dla którego będziemy się awanturować i prowadzić jakieś dziwne „wojenki”

 135. To kiedy będzie jakis większy update forum? Kilka tygodni temu miał byc na dniach(tak gdzieś chyba przeczytałem), a dalej go nie ma. Niby wszytko co najważniejsze już jest, ale takie rzeczy zawsze cieszą 🙂

 136. Mam sporo na głowie. Negocjacje z partnerami dla Valhalli, itp. Update będzie, jak będzie. Jak wiecie, Valhalla to mała firma, a mała firma ma różne priorytety. Mam nadzieję, że wkrótce uda się zamknąć do końca update 1. 7.

 137. Fajne macie pomysły, tylko uważajcie z nazwami. V-tv istnieje i jest tworzone przez ludzi, co Valhallę w 99 zamienili na Valkirię. W ogóle tak to dziwnie dualistycznie się porobiło od powstania Valhalli – dotąd był jeden V-serwis, jedna V-koszulka i jedno V-forum ;p. Całe szczęście, że nie jesteście zieloni i nie krzyczycie „Ku chwale Valhalli” bo by wojna była ;). Życzę powodzenia w realizacji planów.

 138. Nie kladlbym nacisku na to, by martwic sie o dalszy rozwoj serwisu pod wzgledem technicznym, tylko raczej troszczyl bym sie o to , by bylo jak najwiecej ciekawych materialow 🙂 W koncu wpadamy to poczytac i ew. pogawedzic na forum,a to juz mamy. A i marzy mi sie, by wreszcie zatrudniono kogos piszacego bardziej luzacko i innych ktorzy sprawiliby ze redakcja stalaby sie bardziej roznorodna. W koncu np. Flip i Flap, nie byliby tym czym sa, gdyby obaj byli tacy sami 🙂 A w tej chwili wszyscy na V pisza jednak dosc podobnie – dobrze, ciekawie, ale tak samo. )

 139. A i marzy mi sie, by wreszcie zatrudniono kogos piszacego bardziej luzacko i innych ktorzy sprawiliby ze redakcja stalaby sie bardziej roznorodna. W koncu np. Flip i Flap, nie byliby tym czym sa, gdyby obaj byli tacy sami 🙂 A w tej chwili wszyscy na V pisza jednak dosc podobnie – dobrze, ciekawie, ale tak samo. )

  A jak wkradnie się w jakiś wpis żart albo odrobina luzu to zaraz znajdują się tacy, którym to nie jest w smak. Narzekają bo żart nie ten, bo nie z tego co trzeba/można się śmiejemy. Krewki – wszystkim nie dogodzisz (swoją drogą mail i Twoje wypowiedzi praktycznie pokrywają się z opiniami użytkownika Poslo – zbieg okoliczności czy jak?)Kanał IRC był z tego co pamiętam za dawnych czasów, ale nie do końca się sprawdził. Nie będę się jednak wypowiadał czy będzie w przyszłości czy go nie będzie. Tutaj zadecyduje Wiking Naczelny

 140. Nigdy nie zadowolisz wszystkich. . . A z ksywkami to zaden zbieg okolicznosci , pisalem ze ja to ja, swoja droga zaskoczyles mnie, ze jednak ktos te moje opinie zauwazyl – chociaz nie wiem, czy to dobrze czy zle ;]No IRC sie wtedy nie sprawdzil, ale tez o ile pamietam trzeba bylo wtedy za niego placic, i przez to byl zbednym balastem. . . A mozna zrobic kanal za free i od czasu do czasu moznaby urzadzic jakies spotkania ‚live’ , to by moze troche ludzi sie zebralo. . .

 141. Krewki vel. Poslo. . . jeżeli faktycznie wierzysz, że to się może udać, to ja Ci ten chat zrobię. To jak? Ma to sens wg Ciebie?

 142. Nie wiem jak to sie moze rozwinac , wtedy sie nie udalo, ale tez stale lacza nie byly jescze tak rozpowszechnione jak teraz (to chyba 2001 r. byl o ile pamietam, na starcie GP). Jakbym nie wierzyl, to bym nie proponowal, ale czuje sie troche przytloczony tym „jesli wierzysz, to zrobie ” , bo potem bedzie na mnie jakby czasem nie wyszlo 😛

 143. Zgadzam sie ze kanal IRC to dobry pomysl. Poza tym w kwestii forum bardzo przydaloby sie podforum na ktorym kazdy moglby zakladac wlasne watki, tak zeby mozna bylo pogadac nie tylko w komentarzach odnosnie newsow czy artykulow. Ogolnie chce pochwalic ekipe za prace ktora wykonuja, i za to ze staraja sie trzymac wysoki poziom serwisu. Sami userzy tez w wiekszosci prezentuja dobry poziom merytoryki i wypowiedzi. Tutaj chcialem tez pochwalic i powiedziec ze ABSOLUTNIE PODSTAWOWĄ kwestią jest dla mnie na forum walka z trollami i z ludzmi ktorzy prezentuja soba poziom onetu, wp, albo gazety.pl. Nie mam nic przeciwko opiniom i komentarzom ktore sa odmienne od moich pogladow / przekonan – to dziala stymulujaco i rozwija. Ale userzy ktorzy celowo prowokuja, pisza w capsie etc. V – to powinno byc miejsce na solidna kreatywna i ciekawa merytorycznie wymiane zdan. Takze na smiech, zarty i relaks – tego oczywiscie nie moze zabraknac. Jest ciekawie i wierze ze bedzie jeszcze ciekawiej. System ocenienia komentarzy jest BARDZO trafionym pomyslem – big up !Natomiast ja chcialbym zadac pytanie odnosnie wirtualnej waluty V – o co chodzi i jaka jest idea ? (patrz post #17 adama)Aha no i ja tez jestem ciekaw o co chodzi z V18+ ? Jakis rabek tajemnicy bylby mily. Tak czy inaczej – panie i panowie – keep up the good work! Jest szansa ze drakkar V bedzie tym na co masa ludzi czekala w polskim growym internecie.

 144. najlepszy jest ten czytnik rss valhalli : http://lol. ianloic. com/feed/www.valhalla.pl/rss.php :]Widzę też że bardzo dobry pomysł powstał, usuwanie komentarza jak się za dużo minusów nazbiera ( mówi to ten co 90 % komentarzy będzie miał usuwanych 😉

 145. Tez to zauwazylem i jestem ciekaw jak to ma dzialac. Czy trzeba miec konto na tych sajtach zeby dodawac tam linki ? Wystarczy kliknac ?Mam konto na wykopie, a na diggu tylko lurkuje – reszte znam tylko ze slyszenia / widzeniaOgolnie ciekawy pomysl – pozwoli na dodanie contentu z Valhalli do „social networking” sites. I like. Ale prosimy o pare slow komentarza od tych Vikingow ktorzy wiedza co w Drakarze skrzypi. EDITHmm wlasnie sprobowalem z wykopem i dziala prosto i miodnie. Wszystko sie praktycznie samo wypelnia – oczywiscie mozna samemu wyedytowac, ale nie trzeba. Wystarczy wybrac kategorie, otagowac slowami-kluczami i juz. zlinkowalem news o geometry wars http://www.wykop.pl/link/19572/geometry-wars-x. . . steam.htmlZobaczymy czy to tylko opcja ktorej malo kto z Vikingow bedzie uzywal czy moze przyjmie sie i bedziemy popularyzowac V.

 146. Tu duża prośba do Was. Dodawajcie ciekawe newsy na tych serwisach. Załóżcie tam konta i potem już łatwo. Metoda ta wykorzystuje to, co najpiękniejsze w internecie. Możliwość wspólnej promocji – my dajemy użytkowników tym socjalnym serwisom, a oni nam. Jest szansa, że w tej sposób dowiedzą się o Valhalli nowi użytkownicy. A jak to działa? Po prostu – klikając w taką ikonkę danego serwisy, np. wykop, wrzucacie link do tego artykułu. W ten sposób inni dowiedzą się, że coś na Valhalli jest ciekawego.

 147. Moja propozycje: dać wykop.pl na początek, w końcu Valhalla to polski serwis. Warto też się zastanowić czy digg i inne anglojęzyczne są w ogóle potrzebne.

 148. Tak jak soviet pisze. . . Rownie dobrze jak na digg. com mozna by publikowac te niusy na rec. games. . . To co z tym IRCem/chatem , 2 osoby mnie poparly 😛

 149. Mam postulat – co tygodniowy piatkowy watek zawsze pod tym samym tytułem – „W co będziesz grał w ten weekend”Nie jest to moj pomysl – sciagam go z innego growego forum jakim jest Evil Avatar. Niemniej uwazam ze pomysl jest przedni. Dla postujacych malo pracy – zalozyc, napisac w co planuja grac – co dostali od redakcji do grania ewentualnie co zakupili i planuja meczyc przez weekend. Czytelnicy moga podzielic sie swoimi planami – wiadomo ze czasem nachodzi ochota np. na sesje w Civilization albo na oldskoolowa przygodowke sierry. . . albo . . no wlasnie ? Albo co ?Watek pozwoli podpatrzec w co inni planuja przycinac przez ten wolny czas jakim jest weekend, czasem poznac cos nowego i nabrac ochoty na to co inni maja w planach. Z czasem bedziemy mieli wszyscy coraz mniej czasu na granie – czemu nie wykorzystac tego jako pretekstu do dyskusji ?

 150. Czyzby dzis jakis wiekszy upgrade testowano / wgrywano ?Nie moglem sie zalogowac caly dzien dzisiaj – uprzedzac nastepnym razem prosze jak nasz ulubiony serwis growy bedzie niedostepny przez caly dzien ;)Wazne ze z powrotem widac zalogowanych uzytkownikow.

 151. Hmm a to dziwne, bo ja sie dzisiaj bez problemu logowałem parę razy, rano po południu i teraz wieczorem. Chociaż news o kolejnej aktualizacji nie byłby zły :).

 152. Kurczę ale podupadacie z ilością fajnych newsów . . O samym PS3 naliczyłem ich 8 przez ostatni tydzień i to myślę nie byle jakich newsów. – Call of Duty 4 – gameplay video- video zapowiedź Folklore- Heavenly Sword na youtube- nowe zdjęcia do Dark Sector- Mercenaries 2 – nowe zdjęcia- o tym co nowego pojawiło się w PSN- nowe fotki do NFS:ProStreet- o datach premiery gier nie wspomnę sorry, że marudzę ale jak z początku było wszytko fajnie tak teraz to już przestał być główny serwis z informacjami o grach. sorki panowie ale troszkę się zawiodłem. wiem . . mogę iść gdzie indziej jak mi nie pasuje :)tyle ode mnie. pozdrawiam. p. s. nie atakujcie mnie, po prostu wyrażam swoje zdanie na temat zawartości serwisu. linkował tych rzeczy nie będę.

 153. Faktem jest ze okresy przestoju na Valhalli sa czasem ciezko znosne. . . Po prostu nic sie nie dzieje. . . Troche jak brak wiatru na morzu :)Problem rozwiazaloby forum gdzie mozna by zakladac wlasne watki – czemu jeszcze go nie ma? W czasie kiedy newsmani nie dodaja nowego contentu – mozna by zakladac watki gdzie toczyc sie moga dyskusje. A tak . . . ciezko gadac w komentarzach do innego tematu na jeszcze inny temat. . . Zreszta pisalem o tym juz wczesniej. No i co z tym IRCem ?? krewki – wez zaloz testowo jakis kanal na jakiejs sieci i pusc tutaj namiar – zobaczymy moze inni beda mieli ochote pogadac albo chociaz poidlowac. Ja na pewno. Podejrzewam ze szefostwo V ma przejsciowe problemy – mam nadzieje ze szybko sie z nimi uporacie (astro-forum) Do tego Katmay na Heinekenie wiec nie ma kto newsow postowac 😉 A faktem jest ze rozne ciekawe rzeczy sie ostatnio wydarzaly . . . Podkresle jeszcze raz – dajcie nam forum albo irca . . . ALBO . . . . zrobimy sobie sami :PEDIT Tymczasowo dla chetnych zalozylem – #Valhalla na sieci Rizon. irc. rizon. org irc. rizon.net albo dowolny inny wezel Rizon. Nie znam sie na Ircu, ircbotach, etc etc. wiec jak ktos ma doswiadczenie z Ircem niech sie ujawnia – bo ja tego profesjonalnie na pewno nie zrobie. . . Dla zupelnie niezorientowanych – odpalamy mirca (do wziecia na 30dni za free z http://www.mirc. com ) – wybieramy join server – Rizon Random Server , potem klepiemy /join #valhalla B there or B square 😉

 154. @275, 276, 277 Cóż wasze komentarze w głównej mierze dotyczą mojej osoby. W zasadzie mogę jedynie odpowiedzieć, że dziękuje Wam za te cenne uwagi i będę się starał jeszcze bardziej „dokręcić śrubę”. Dziwi mnie tylko jedno. Mam taki zwyczaj,że wszystko co piszę archiwizuje i z miesiąca na miesiąc mam tych newsów w dokumentach worda coraz więcej. To najwyraźniej jakieś zakrzywienie w czasoprzestrzeni bo nie wiem jak więcej może dawać mniej.

 155. Katmay – akurat ty postujesz mase newsow wiec chyba ciebie mozna tylko chwalic. Ale przeciez nie ty jeden jestes od dodawania newsow – nie ?Poza tym apetyt rosnie w miare jedzenia – wszyscy chca coraz wiecej contentu 😉 No stress, keep up the good work.

 156. Tak ;P Siedzialem wczoraj pare godzin pojawilo sie na pare minut po 1 osobie – po czym pouciekali zanim zebralo sie kilka osob zeby obgadac co i jak z kanalem. Potem wskutek potwornej burzy w Lodzi nie mialem pradu w domu przez ladnych pare godzin i co za tym idzie ciezko mi bylo wejsc na IRCa :PMimo ze uptime mam zwykle po pare dni to moje polaczenie rozlacza sie po 24 godzinach – i trzeba kanal od nowa zakladac etc etc. Niemniej zobaczymy co z tego sie urodzi. Trzeba by skrzyknac ekipe chetnych i kogos kto sie zna zeby zalozyc solidny kanal – a nie iluzje ;P

 157. Mozna by napisac newsa o tym, ze powstal kanal IRC poswiecony Valhalli. Tylko Katmay musi sie zgodzic, wiec musimy poczekac az wpadnie do tego topicu 😛

 158. Aktaulna akieta:Koniec: 29 czerwca / 23:49trzymajcie sie terminow, takie cos na glownej zle wygladai jeszcze mozna by zrobic podzial komentarzy na strony, jesli jest i chwiecej niz X (tutaj najlepiej byloby chyba dac kilka mozliwosci do ustawienia w profilu, np 20/50/100/wszystkie)jak jest duzo wpisow (jak tutaj) to strasznie dlugo sie laduje i w miedzyczasie przegladarka muli niemilosiernie

 159. gunj : nie dziwota ze nikt nie wpadl na tego irca, w koncu nie kazdy musi czytac jakis stary topic na tym fourm. . . Wazne jest, zeby dac ludziom skonfigurowanego Mirca ktory od razu laczylby sie z danym kanalem. Widze ze tego kanalu na Rizonie nie pilnuje zaden bot wiec lipa :PJakby co to moge zalozyc kanal na quakenecie, nie powinno byc problemu z ‚przywolaniem’ quakenetowego bota , ktory pilnuje zeby nikt kanalu nie przejal i rozdaje opy odpowiednim osobom gdy tylko sie one pojawiaja. . . Korzystam z kanalu na quakenecie od 3 lat i jest wszystko w porzadku. . . Ale mysle ze jakby V chciala to by dawno ten kanal zalozyla i raczej poczekaja na to, az ci nieliczni dziwnie ludzie ktorz chcieliy #valhalla zapomna o tym pomysle ;p

  • gunj : nie dziwota ze nikt nie wpadl na tego irca, w koncu nie kazdy musi czytac jakis stary topic na tym fourm. . .

   No wiem ale mozna bylo albo napisac to tu, albo zhackowac serwer valhalli i umiescic na glownej ;P Wybralem te opcje.

   Wazne jest, zeby dac ludziom skonfigurowanego Mirca ktory od razu laczylby sie z danym kanalem.

   Tak, mozna przygotowac config taki. Pomyslimy.

   Widze ze tego kanalu na Rizonie nie pilnuje zaden bot wiec lipa :PJakby co to moge zalozyc kanal na quakenecie, nie powinno byc problemu z ‚przywolaniem’ quakenetowego bota , ktory pilnuje zeby nikt kanalu nie przejal i rozdaje opy odpowiednim osobom gdy tylko sie one pojawiaja. . . Korzystam z kanalu na quakenecie od 3 lat i jest wszystko w porzadku. . .

   DO IT! Myslalem wlasnie tez o quakenecie. . . Zaloz taki kanal – bedzie mozna poidlowac ustawic sie na partyjke online czegos, posmiac sie etc.

   Ale mysle ze jakby V chciala to by dawno ten kanal zalozyla i raczej poczekaja na to, az ci nieliczni dziwnie ludzie ktorz chcieliy #valhalla zapomna o tym pomysle ;p

   Tak mam troche podobne odczucie. Niemniej – poki nie przyjeto zadnego stanowiska w tej sprawie to nic nie wiemy. Ja tam bym sprobowal – jak bedzie bot na kanale to juz 3/4 roboty z glowy.

 160. irc. quakenet. org #valhalla.pl jest juz bot wiec kanal nie zniknie :)Zrobie jeszcze skonfigurowanego Mirca i mozna pisac niusa o kanale Valhalli na ktorym beda co tydzien spotkania z redakcja 😛

 161. No i super – archiwum dziala pieknie. Zassac, rozpakowac – utworzyc sobie skrot do mirc. exe, wpisac nick i jego alternatywna wersje i po sprawie. Krewki – big up. Ja juz idluje. Teraz tylko news i juz.

 162. ankieta jak byla tak i jest nadalpytanie jakie bedzie E3 kiedy polowe E3 mamy juz za soba, no i „Koniec: 29 czerwca / 23:49″teraz to juz nie wygada zle ale zalosnie (sry ale nie moge znalezc lepszego slowa :/)please 3majcie sie terminow albo ich w ogole nie podawajcie w samej ankiecie !

 163. wiem, ze jestem jak wrzod na d. . khm pupieno ale tego bede pilnowal – specjalnie dla Was :Paktualna ankietaKoniec: 20 lipca / 23:49 – mamy 24ty Panowie

 164. Irc jest do bani i jest to totalna jajecznica zero jakiejkolwiek szaty po prostu mizeria totalna litery są poroNa irc jest mało ludzi bardzo mało. Powinniście stronę poprawić bo na Valhalli pisze garstka ludzi reszta nie zagląda tu widzę masę pozakładanych kont które mają zero pkt żadnych wypowiedzi żadnego udziału powinniście to poprawić a nie bawić się w irc . Mało newsów inne strony mają więcej nowości wy stare „śmieci”Do wszystkich Vallhalowiczów nie odbierajcie tego aż tak i na obsypcie mnie minusami.

 165. Big_lou—> nikt się w IRC nie „bawi”. IRC z założenia jest bezgraficzny – dla mnie to oczywiste, ale ja stary dinozaur jestem, widać nie każdy o tym wie :)Jak byś uważniej poczytał, to byś się doczytał, że była to inicjatywa oddolna i taką pozostaje, tzn. redakcja V nie zajmuje się kwestią IRCa toteż bez obaw, nie marnujemy swoich sił przerobowych na IRC kosztem czegoś innego. Jak widać ta wg Ciebie „garstka” ludzi pisząca na V nam jakoś wystarcza bo jest wartościową garstką. Lepsza taka garstka niż tysiące osób komentujących a la „onet-style”. My nie narzekamy :)Jak wg Ciebie mielibyśmy poprawić to, że jest dużo pozakładanych kont, których właściciele nie napisali żadnego posta? Zakazać zakładania kont na V? Zmusić ich do pisania? Wysłać do nich miłych panów z brakami włosów na głowie i kijaszkami w łapkach z hasłem przewodnim na ustach „Albo piszesz na V, albo #@%@% ” ? 🙂 Nie bądźmy śmieszni. Nie mamy wpływu na to czy ktoś zakłada konto i jest aktywny czy nie. Z założenia większość osób pozostaje pasywna (przynajmniej jakiś czas). Co do ilości newsów vel „starych śmieci” (jak je nazywasz) – wydaje mi się, że jest ich całkiem sporo. Zwróć uwagę, że nie zatrudniamy sztabu newsmanów, których kwintesencją życia było by newsowanie. Piszemy o wg nas najistotniejszych rzeczach dla branży gier komputerowych. Jeśli odczuwasz niedosyt – nikt nie zabrania Ci czytania newsów na „innych stronach”. Valhalla to przyjemność nie obowiązek 🙂

  • Big_lou—> nikt się w IRC nie „bawi”. IRC z założenia jest bezgraficzny – dla mnie to oczywiste, ale ja stary dinozaur jestem, widać nie każdy o tym wie :)Jak byś uważniej poczytał, to byś się doczytał, że była to inicjatywa oddolna i taką pozostaje, tzn. redakcja V nie zajmuje się kwestią IRCa toteż bez obaw, nie marnujemy swoich sił przerobowych na IRC kosztem czegoś innego. Jak widać ta wg Ciebie „garstka” ludzi pisząca na V nam jakoś wystarcza bo jest wartościową garstką. Lepsza taka garstka niż tysiące osób komentujących a la „onet-style”. My nie narzekamy :)Jak wg Ciebie mielibyśmy poprawić to, że jest dużo pozakładanych kont, których właściciele nie napisali żadnego posta? Zakazać zakładania kont na V? Zmusić ich do pisania? Wysłać do nich miłych panów z brakami włosów na głowie i kijaszkami w łapkach z hasłem przewodnim na ustach „Albo piszesz na V, albo #@%@% ” ? 🙂 Nie bądźmy śmieszni. Nie mamy wpływu na to czy ktoś zakłada konto i jest aktywny czy nie. Z założenia większość osób pozostaje pasywna (przynajmniej jakiś czas). Co do ilości newsów vel „starych śmieci” (jak je nazywasz) – wydaje mi się, że jest ich całkiem sporo. Zwróć uwagę, że nie zatrudniamy sztabu newsmanów, których kwintesencją życia było by newsowanie. Piszemy o wg nas najistotniejszych rzeczach dla branży gier komputerowych. Jeśli odczuwasz niedosyt – nikt nie zabrania Ci czytania newsów na „innych stronach”. Valhalla to przyjemność nie obowiązek 🙂

   Hmmm 1) IRC ma zero szaty ? Dobrze ze akurat odstawilem szklanke bo bym laptopa calego oplul. IRC to pradziad komunikacji tekstowej – i jak napisal jolo inicjatywa garstki ludu – nie czepiajmy sie chlopakow za pomysl userow. 2) Jak niby maja strone poprawic, bo pisze mala garstka ludzi ? To jest, byla i najpewniej bedzie bolaczka serwisow Web 2. 0. Z zalozenia maja one przyjmowac duzo ludzi – z tego spora ich czesc to osoby z mainstreamu. Czesto ich dotychczasowa rozrywka byla telewizja ( dla sporej czesci wciaz jest . . . niestety ) a ta jak wiadomo zabija jakikolwiek zalazek interakcji i udzialu w tym co sie oglada i obserwuje. Takie nastawienie przeklada sie na to ze ludzie nie chca pisac i komentowac tylko odbierac – jednostronnie (jak zombie przed telewizorem) Powiedz jak z tym walczyc ? YouTube – ma statystyke 95% userow tylko oglada ( z tego spora czesc nawet nie postuje komentarzy) a tylko 5% dodaje tresc. Google ze swoja kasa i doswiadczeniem nie moze tego zmienic – jak masz pomysl jak to naprawic to dawaj znac. 3) Piszesz ze jest malo newsow i ze inne strony maja wiecej nowosci etc etc. Czy jestes w stanie podac jakies przyklady? Jakich newsow zabraklo na V. Wiesz glownym dodajacym newsy jest katmay i raczej nie mozna mu zarzucic zeby sie nie staral i malo postowal – wrecz przeciwnie. <Podejrzewam> ze chodzi ci o to ze na glownej stronie centralnie po zaladowaniu na gorze sa starsze „duże” artykuły – wiedzmin, recka forzy etc etc. Potem na dole sa blogi – a one sa rzadziej uaktualniane – raz na tydzien etc. To sprawia wrazenie ze jest maly ruch – ale to nie prawda. Po prawej obok blogow – sa newsy. To nad czym mozna by sie zastanowic – to przesuniecie blogow – ktore aktualnie sa BARDZO eksponowane na miejsce newsow a newsy dac na srodek. To sprawi wrazenie wiekszej dynamiki ze na stronie wiecej sie dzieje – a raczej nie sprawi wrazenie tylko pokaze ze dodawane sa newsy. Osobiscie odwiedzam V bardzo rzadko przez strone glowna (nigdy prawie) – wchodze przez bezposredniego linka na forum i tutaj obczajam czy doszlo cos nowego. Zastanowcie sie nad malymi zmianami na glownej. Lou – jesli powaznie traktujesz to co napisales (a gwarantuje ci ze sa to dosc mocne slowa) to powinienes czyms je uzasadnic , lepiej przedstawic. Tak to kazdy moze powiedziec najlepiej do rzadu – ej w PL jest cienko – wezcie zrobcie cos z tym. PS – Niestety bede sie powtarzal w tym watku do znudzenia – kiedy bedzie forum na ktorym mozna pisac wlasne posty a nie tylko komentowac ?

   Panowie w sumie macie i rację mało razy byłem na irc na valhalli i na paru innych. Ale mogła by być jakaś mała zmianka w oprawie. 😀

 166. Hmmm 1) IRC ma zero szaty ? Dobrze ze akurat odstawilem szklanke bo bym laptopa calego oplul. IRC to pradziad komunikacji tekstowej – i jak napisal jolo inicjatywa garstki ludu – nie czepiajmy sie chlopakow za pomysl userow. 2) Jak niby maja strone poprawic, bo pisze mala garstka ludzi ? To jest, byla i najpewniej bedzie bolaczka serwisow Web 2. 0. Z zalozenia maja one przyjmowac duzo ludzi – z tego spora ich czesc to osoby z mainstreamu. Czesto ich dotychczasowa rozrywka byla telewizja ( dla sporej czesci wciaz jest . . . niestety ) a ta jak wiadomo zabija jakikolwiek zalazek interakcji i udzialu w tym co sie oglada i obserwuje. Takie nastawienie przeklada sie na to ze ludzie nie chca pisac i komentowac tylko odbierac – jednostronnie (jak zombie przed telewizorem) Powiedz jak z tym walczyc ? YouTube – ma statystyke 95% userow tylko oglada ( z tego spora czesc nawet nie postuje komentarzy) a tylko 5% dodaje tresc. Google ze swoja kasa i doswiadczeniem nie moze tego zmienic – jak masz pomysl jak to naprawic to dawaj znac. 3) Piszesz ze jest malo newsow i ze inne strony maja wiecej nowosci etc etc. Czy jestes w stanie podac jakies przyklady? Jakich newsow zabraklo na V. Wiesz glownym dodajacym newsy jest katmay i raczej nie mozna mu zarzucic zeby sie nie staral i malo postowal – wrecz przeciwnie. <Podejrzewam> ze chodzi ci o to ze na glownej stronie centralnie po zaladowaniu na gorze sa starsze „duże” artykuły – wiedzmin, recka forzy etc etc. Potem na dole sa blogi – a one sa rzadziej uaktualniane – raz na tydzien etc. To sprawia wrazenie ze jest maly ruch – ale to nie prawda. Po prawej obok blogow – sa newsy. To nad czym mozna by sie zastanowic – to przesuniecie blogow – ktore aktualnie sa BARDZO eksponowane na miejsce newsow a newsy dac na srodek. To sprawi wrazenie wiekszej dynamiki ze na stronie wiecej sie dzieje – a raczej nie sprawi wrazenie tylko pokaze ze dodawane sa newsy. Osobiscie odwiedzam V bardzo rzadko przez strone glowna (nigdy prawie) – wchodze przez bezposredniego linka na forum i tutaj obczajam czy doszlo cos nowego. Zastanowcie sie nad malymi zmianami na glownej. Lou – jesli powaznie traktujesz to co napisales (a gwarantuje ci ze sa to dosc mocne slowa) to powinienes czyms je uzasadnic , lepiej przedstawic. Tak to kazdy moze powiedziec najlepiej do rzadu – ej w PL jest cienko – wezcie zrobcie cos z tym. PS – Niestety bede sie powtarzal w tym watku do znudzenia – kiedy bedzie forum na ktorym mozna pisac wlasne posty a nie tylko komentowac ?

 167. Co do komentarzy – spokojnie, nie kazdy odczuwa potrzebe rozmawiania na necie o tym co sie przed chwila przeczytalo, nie kazdy ma potrzebe wyrazic swoje zdanie- wrecz tak jak piszecie o Youtube jest to moze 5%. I nie laczylbym tego z przymuleniem spoleczenstwa przez TV. Wg mnie to zdrowa reakcja – zamiast rozpisywac sie na necie chyba lepiej ten czas poswiecic rodzinie/kumplom/dziewczynie/psu czyz nie? Serwisy tworzone przez uzytkownikow to wg. mnie w wiekszosci przypadkow kompletna bzdura. A IRC nie wypalil, bo nie mial prawa wypalic w takiej formie, pisalem zeby organizowac jakies cotygodniowe spotkania o okreslonej porze , wtedy moze by wyszlo – i w takim celu ten kanal zorganizowalemGUNJ: Masz sporo racji z tym , ze glowna wyglada tak, jakby tu sie malo dzialo – ot zwizualizujcie sobie to jak ten serwis powinien wygladac, albo porownajcie z np. GOLem. V wyglada jak zespol z nizszej klasy rozgrywkowej. . . Zaczyna to troche przypominac GamePub :> Pozostaje wierzyc, ze to przez wakacje 🙂

 168. No cóż, jak by patrzeć na główną to fakt, wygląda jak by nic nigdy sie tu nie zmieniało i nie działo, dlatego zawsze jak wchodzę na V to od razu klikam w wiadomości po lewej i dopiero wtedy widać, że V nie próżnuje. Codziennie pokazuje się tu multum newsów, nawet jak nie przeglądam tych kompletnie mnie nie interesujących to zawsze znajdę dużą dawkę informacji ciekawych dla mnie.

  • Codziennie pokazuje się tu multum newsów

   Zwłaszcza w weekendy, prawda?Pełne poparcie, Krewki. Valhalla może mieć ciekawy design, ale jeśli chodzi o newsy, filmiki, świeże informacje – muszę zaglądać na gol, gametrailers czy ign. . . Valhalla wydaje się być niskobudżetowym eksperymentem, a nie profesjonalnym portalem gier. :/

 169. A IRC nie wypalil, bo nie mial prawa wypalic w takiej formie, pisalem zeby organizowac jakies cotygodniowe spotkania o okreslonej porze , wtedy moze by wyszlo – i w takim celu ten kanal zorganizowalem

  A ja się nie zgodzę. Na kanale cały czas ktoś się pojawia – ja, digital_cormac, Suprise, czasem bebe. I zawsze (!) jakiś temat do rozmowy się znajdzie. A to grafika, a to Linux, a to robienie gier. Zawsze. I imho sztuczne stwarzanie takich tematów do rozmów jest absolutnie bez sensu. Ludzie są na prawdę w stanie zatroszczyć się o to sami. Nie mówiąc już o tym, że nie zawsze o danej porze ktoś ma czas i więcej czasu zajęłoby znalezienie odpowiedniego dla wszystkich czasu niż same rozmowy. Problem kanału jest taki, że właściwie nikt o nim nie wie, a co za tym idzie zwykle jest nie więcej niż 2 osoby na raz (jak były 4 osoby to chcieliśmy otwierać szampana). A tak jest dlatego, że nigdzie (czyt. w żadnym widocznym miejscu) nie ma informacji o tym, że kanał istnieje. Ludzie mają się tego sami domyślić?. . . A z resztą, pisałem już o tym tylko niestety nikt mnie nie słucha :/

 170. No to jest drugi problem z IRCem A btw. mam inny z ta strona – jak loguje sie mam pokazane , ze mam 1 wiadomosc, ale jak klikne na to , to nic mi nie wyswietla. . . W profilu Krewki mam 0 wiadomosci ;P

 171. Mój post, po dłuższej przerwie. Miał być jakiś konkurs na Valhalli związany z Wiedźminem, może go przegapiłem. A z innej beczki, to brakuje mi autorskich materiałów o grach, czy też filmach (bo był przecież art o Casino Royal), chodzi mi to o zapowiedzi i recencje.

 172. Witcher – na konkurs czekaliśmy trochę dłużej niż się spodziewaliśmy gdyż CDPR musiał sam czekać na część nagród (rozdali je wcześniej jako materiały promocyjne). Teraz już wszystko gra i konkurs ruszy lada chwila a zakończy zanim kupisz grę. Nie ma obaw. Kawałka o recenzjach i zapowiedziach nie rozumiem. Wybacz.

 173. zerth —> oceniając efekty popatrz na moce które te efekty generują, czyli zwróć uwagę na fakt, że na V wszystkie newsy pisze JEDNA osoba, a jak przypuszczam na wspomnianych przez Ciebie serwisach są one generowane przez większa (znacznie?) ilość osób. Druga rzecz – zawsze mówiliśmy, że V nie ma bynajmniej ambicji ścigać się z nikim na ilość. Informujemy o tym co wg nas najważniejsze. Co do niskobudżetowego eksperymentu myślę, że w porównaniu z takim kolosem jak IGN czy nawet GOL spokojnie można by nazwać V niskobudżetowym – co zresztą Adam wielokrotnie tutaj podkreślał. Ale jednak coś tutaj jest skoro pomimo tego, że wszystko tu takie przaśne i fe jednak wracacie 🙂

 174. Tak. Jako fan Sapkowskiego już nie mogę doczekać się konkursu ^_^. Jeżeli już mowa o jakości materiałów na Valhalli. . . No cóż, minęło troszkę czasu od kiedy ostatni raz się wypowiadałem na ten temat. Co do newsów – jest ich dużo (kilkanaście newsów dziennie nie jest małą liczbą) – do tego trzymają poziom. Same artykuły pojawiają się jakby trochę rzadziej – jednak może być to najzwyklejsze „przemęczenie” użytkownika (czyli mnie =p). Być może ta dziwna „stagnacja” na którą skarżą się niektórzy użytkownicy pojawiła się ponieważ już od jakiegoś czasu brakuje newsów czy wpisów na blog’i bezpośrednio dotyczących podwórka Valhalli. O ile dobrze pamiętam następnym krokiem miała być versia 1. 7 z nową stroną główną. . . ? Valhalla to portal społecznościowy (a raczej portalem takim ma być). Jednak użytkownicy strony nadal nie mają obiecanych narzędzi. Mam nadzieję, że do Listopada (bo wtedy ma wystartować serwis w wersji 2. 0?) wszystko będzie gotowe. Pozdrawiam.

 175. No, zgadzam się z kriskiem. Wybaczam ci katmay to niezrozumienie. Rzeczywiście trzeba przyznać, że póki co to nie ma za bardzo o czym pisać, gdyż w wakacje, zapewne ze względów marketingowych nie opłaca się wydawać prawdziwych hitów. Zaglądałem na wiele serwisów dotyczących różnych dziedzin życia i przyznam, że jestem nieco znudzony brakiem innowacyjności nowych projektów. Dlatego z niecierpliwością czekam na „V 2. 0”. Adam ma chyba rację i lepiej wypuścić do sieci stronę w 100% sprawną i dopracowaną. Przyznam, że mało gram w gry, jednak ciekawi mnie rozwój tej „branży”. Dlatego też lubię poczytać naprawdę dobre artykuły, które właśnie znajdowałem tutaj, dlatego, uważam że jest ich zbyt mało. Pozdrawiam

 176. Czy skrypt generujący RSS mógłby wycinać różne dziwne znaczki z tytułu, takie jak cudzysłowy? Nie wiem, czy powinny one się normalnie wyświetlać, ale w każdym razie, u mnie jeszcze nigdy nie zadziałały.

 177. Zastanawia mnie jak tam idą prace nad kolejną wersją V. Szczerze to zaczynam się trochę niepokoić (tym bardziej, że w przeszłości Adam wypowiadał się znacznie częściej). To już w końcu ponad 4 miesiące od zadebiutowania wersji 1. 6. Kiedyś (już dość dawno temu) chyba też przewinęła się wypowiedź Adama, że niedługo będą kolejne nowości w serwisie. Są jakieś problemy? A może nie będzie wkraczało wszystko powoli i po kolejni tylko pewnego pięknego dnia zobaczymy od razu 2. 0? :)Druga zastanawiająca kwestia. Co się stało z zapowiedziami nadchodzącego tygodnia na V? Bardzo przyjemnie mi się to czytało a teraz nie widzę tych tekstów. :/

 178. Przychylam sie do zapytania/interpelacji dbossa. Jakies info o trasie i polozeniu naszego drakkaru byloby mile widziane. Mamy wprawdzie jeszcze solonego sledzia i cebule (dobra na szkorbut) no ale wojaze oceaniczne czym dluzej bez zachety kapitana tym bardziej daja sie we znaki. ;)Zapowiedzi tygodnia tez bardzo chetnie czytalem – od pewnego czasu Katmay w ogole przestal pisac bloga . . . a szkoda.

 179. Zapomniałem dodać, co zmieniłbym na V. Nie wiem jak innych użytkowników, ale mnie strasznie denerwuję wczytywanie strony z dużą ilością komentarzy (jak np. tą stronę). Cała przeglądarka siada mi na ładnych kilka (naście?) sekund. Przydałoby się dzielenie komentarzy na kilka stron. Jeżeli ktoś woli tak jak jest teraz to można byłoby umieścić opcję w profilu z wyborem takiej możliwości. Każdy wybrałby to, co woli. Temat ten już chyba był poruszany, ale ja ponawiam tą prośbę. EDIT: A jak tam idą prace na V18+? 😉 Plany mówią, że ta część ma wystartować na jesieni, więc już nie długo. Może jakieś drobne info, co tam będziemy mogli podziwiać? 🙂

 180. Akurat mi txt zapowiedzi tego co przeczytamy w nast. tygodniu zupelnie nie brakuje i dobrze ze autorzy nie traca na te badz co badz dosc dlugie teksty czasu

 181. panowie – bez stresu i strachu. Jak widać, nasz drakkar płynie i ma się całkiem nieźle. Teksty pojawiają się codziennie, Katmay chyba postawił sobie za cel zostanie newsmanem roku bo newsuje jak szalony więc bez obaw. Myślę, że nie możecie narzekać na brak ciekawych materiałów na V. Przynajmniej staramy się żeby tak było. Co do wersji kolejnych – trudno mi się w tej kwestii wypowiadać – to co obecnie funkcjonuje to jest chyba wersja 1. 7, która została wprowadzona bez jej ogłaszania dodając stopniowo kolejne funkcjonalności. Ale w tej kwestii to chyba najlepiej jakby wypowiedział się sam Adam.

 182. Co do tego w którą stronę płynie drakkar ogłoszę oficjalnie w najbliższym czasie (sprawa domknięta będzie max w 2 tyg. ). Pracuję nad znacznie poważniejszym projektem niż wersja 2. 0 – który pchnie V o lata świetlne. Niestety, ze względów prawny nie mogę nic więcej powiedzieć. Proszę o cierpliwość.

  • Co do tego w którą stronę płynie drakkar ogłoszę oficjalnie w najbliższym czasie (sprawa domknięta będzie max w 2 tyg. ). Pracuję nad znacznie poważniejszym projektem niż wersja 2. 0 – który pchnie V o lata świetlne. Niestety, ze względów prawny nie mogę nic więcej powiedzieć. Proszę o cierpliwość.

   Nie żebym poganiał, czy coś ale termin tego oficjalnego ogłoszenia, w którą stronę płynie drakkar minął już tydzień temu a tu ani widu ani słychu decyzji. 🙂 Możemy się jej spodziewać w najbliższym czasie?

 183. No i nie jest tak, że nic się nie zmienia. Nie zauważyliście, że zatrudniłem etatowego blogera? Za chwilę przybędzie kolejny. Od września zwiększę też znacząco ciśnienie w tekstach, bo tego jest za mało. Więcej zapowiedzi, recenzji, a felietony głównie w formie blogów – ale też będzie ich znacznie więcej. Same blogi i ich nowa forma ukonstytuuje się w przeciągu września. Od października powinny już działać w swojej ostatecznej formie.

 184. Pracuję nad znacznie poważniejszym projektem niż wersja 2. 0 – który pchnie V o lata świetlne. Niestety, ze względów prawny nie mogę nic więcej powiedzieć.

  Brzmi bardzo obiecująco. To co było początkowo zapowiadane byłoby chyba najlepsze i najbardziej unikatowe w Polskiej sieci. Aż strach pomyśleć nad czym teraz pracujesz, skorojest jeszcze lepiej. A to o czym były rozmowy wcześniej też zostanie wprowadzone w życie?

  Proszę o cierpliwość.

  Ciężko będzie. 🙂 Zrobiłeś strasznie dużego smaka.

  Nie zauważyliście, że zatrudniłem etatowego blogera? Za chwilę przybędzie kolejny.

  Jeżeli ma być jeszcze jeden etatowy bloger to chyba przydałby się nowy newsman. Nowych przybyłych na V może odstraszyć większa ilość blogów od newsów. :/

 185. W kolejnej wersji V warto by sie bylo zastanowic nad zaimplementowaniem systemu „ostrzeżeń”. Tzn jak ktos cos przeskrobie moderator moze ukarać go ostrzegawczo bo np. uwaza ze nie zasluzyl , albo ciezko stwierdzic czy zasluzyl na bana – np. nie wiedzial, albo ciezko stwierdzic czy mial zla wole. Ostrzezenie mogloby sie pojawiac kolo avatara i miec postac np. czerwonego wykrzyknika albo czegos podobnego. Oczywiscie kolejna przewina = ban. Do tego proponuje rozwazyc wprowadzenie ograniczenia czasowego po zalozeniu nowego konta, po ktorym bedzie mozna PISAC posty. Dla usera ktory jest wartosciowy i chce stac sie czescia spolecznosci V np. 8 godzin albo doba nie bedzie problemem zeby ja odczekac, natomiast powstrzyma ewentualny atak zbanowanego trolla/spammera o tyle ze jest szansa ze pojdzie sobie gdzie indziej bo sie zwyczajnie znudzi i nie bedzie mial sposobu na zalozenie nowego konta i szkodzenia. Moze to byc krok ktory sprawi ze V bedzie jeszcze lepszym miejscem sieciowych spotkan i spolecznoscia niz jest teraz. To oczywiscie tylko sugestia. Fajnie ze adam cos napisal i dal znak zycia. Fajniej by bylo gdyby napisal cos konkretniejszego. . . Osobiscie „nie lubie” NDA – budza we mnie jakis niepokoj. . no ale to tylko moja opinia. W pelni rozumiem ich znaczenie. Nie wspomniales jednak wcale o V18+ – co z tym projektem , kiedy rusza i czego (w zarysie) mozna sie spodziewac ? Aha no i jeszcze jedno – pewnie nie ma na to szansy ale Avatary avatary avatary przy postach . . . . Mamy juz sporo postujacych i to bardzo poprawi czytelnosc forum (imo)

 186. Nie zauważyliście, że zatrudniłem etatowego blogera? Za chwilę przybędzie kolejny. Jeżeli ma być jeszcze jeden etatowy bloger to chyba przydałby się nowy newsman. Nowych przybyłych na V może odstraszyć większa ilość blogów od newsów. :/

  Rozumiem, że albo mam problemy z liczeniem albo korzystasz z RSS i traktujesz te newsy, których nie czytasz jako wpisy, których nie ma?

 187. Kat – sadze ze zle zrozumiales ten komentarz. Kazdy chyba wie ze na V najwiecej jest newsow z czego 99. 9% twojego autorstwa. Sek w tym ze jak sie wchodzi na glowna strone to proporcja jest dokladnie odwrotna. Newsy sa zepchniete w tyl a na przod wciskaja sie wpisy blogowe. (dboss chyba napisał – „nowo przybylych”)Nie jestem jedynym ktory uwaza ze taka sytuacja powinna zostac zmieniona. Na V ludzie wchodza dla spolecznosci – to fakt, ale masa ludzi wchodzac na glowna widzi blogi i zanim dokopia sie do SETEK newsow (twojego autorstwa) odniosa wrazenie ze glownym contentem V sa wpisy blogowe (ktore swoja droga nie wszyscy internauci uwielbiaja). Mnie to nie przeszkadza bo wchodze na V tylko i wylacznie przez ten link http://www.valhalla.pl/waszym-zdaniem-o–.htmlale nie sadze ze wszyscy tak robia. Spojrzcie na evilavatar – u nich newsy sa w centrum strony i sa najwazniejsze – mimo ze strona jest w mocny sposob „community-based”. Nie mowie zeby nasladowac, ale zastanowic sie nad takim rozwiazaniem.

 188. W związku z tym, że powstaje całkowicie nowa Valhalla, nie będziemy przerabiać już głównej. Tyle mogę powiedzieć. I proszę, nie pytajcie mnie o terminy. Jedno mogę obiecać, że wrzesień i październik upłynie pod hasłem – content. Czyli więcej artykułów, więcej newsów, więcej blogów, więcej wszystkiego.

 189. To zmienia postac rzeczy. WoW . . . calkowicie nowa Valhalla . . . Kupa roboty przed wami w takim razie. Nic to mam setki pytan ale wstrzymam sie bo wiem ze nie mozecie nic powiedziec. Po cichu licze tylko ze nie zmierzamy w kierunku portali typu IGN albo Gamespy, gdzie szum informacyjny na glownej jest taki ze mnie leb boli. (o ilosci reklam na tego typu sajtach nawet nie wspomne) V zawsze podobala mi sie bo byla cichsza, mniej rzucajaca sie w oczy i stonowana. Poza tym traktuje ja jako miejsce bardziej dojrzałe – zarówno pod wzgledem contentu i jego zabarwienia jak i samych czlonkow spolecznosci. Ufam ze to sie nie zmieni. Nic to w takim razie czekamy.

 190. Nie musisz się obawiać – Valhalla z założenia zawsze będzie celować w starszego i,. . . delikatnie mówiąc, inteligentniejszego czytelnika. Nie zamierzam bić rekordów oglądalności poprzez oferowanie wszystkiego, dla każdego.

 191. Fajny serwis ale przestałem go odwiedzać ( chwilowo ) z jednego poważnego powodu – Nie podoba mi się forum najlepsze było na imro gdzie można było porozmawiać o tym które masło jest lepsze, ale to pal go licho. . . Nawet nie mogę tematu stworzyć że nie wiem, przypuśćmy ktoś zrobił sobie jajka na twardo xboxem360

 192. Nawet nie mogę tematu stworzyć że nie wiem, przypuśćmy ktoś zrobił sobie jajka na twardo xboxem360

  Wlasnie dlatego nie mozesz 😛 Nie chce sie wypowiadac w imieniu Katmaya i Adam, przy ktorych jestem na V tylko malym, nieznaczacym trybikiem, ale jednak wydaje mi sie, iz istota forum V jest to, by dyskusje nań byly jak najbardziej merytoryczne i zwiazane z tematyka serwisu. To tez nie ma tematow o rowerach wodnych, lotach kosmicznych i najlepszym McDonaldsie w Polsce. Ze juz nie wspomne o robieniu sobie sniadania przu uzyciu Xboxa O. o

 193. To forum to jest jedna z NAJLEPSZYCH rzeczy na tym sajcie, wlasnie na innych forach dyskusje czesto zaczynaja ludzie , ktorzy nie maja nic do powiedzienia, odpowiadaja im polgebkiem podobni im i cala dyskusja przypomina czat, a to nie jest o co na forum chodzi. Wlasnie kazdy watek powinien przynajmniej zaczynac sie jakims bardziej przemyslanym tekstem – tak jak tutaj sa newsy. Chcesz pogadac m. in. o pierdolach to chodz na irca – #valhalla.pl na quakenecie . Wlasnie po to byl stworzony, ale chyba za malo go rozreklamowano :/

 194. m461k —-> choć taka a nie inna konstrukcja forum wydaje się niektórym kontrowersyjna w naszym przekonaniu sprawdza się doskonale. Z założenia chodziło o to, żeby ograniczyć ilość, a spotęgować jakość wpisów na V. I to myślę, że każdy czytelnik V widzi od razu. Na 99% for w serwisach growych jest jeden wielki czatowy bełkot z do znudzenia powtarzanymi wątkami – „moja ulubiona gra” „moja tapeta na pulpicie” etc. etc. Na V tego nie ma i DZIęKI BOGOM VALHALLI. Każdy wątek obfituje w długie i MERYTORYCZNE wypowiedzi użytkowników więc wchodząc na to forum, wiem, że będę miał co poczytać – nie pod względem ilości, ale zawartości. I w moim przekonaniu to najlepszy dowód, że nie popełniliśmy błędu uniemożliwiając samodzielne zakładanie wątków przez użytkowników. gunj—> Adam wiele już powiedział, a ja dorzucę trzy grosze. Piszesz, że wielu odstraszy główna strona V jak zobaczą blogi. Wasza (stałych odbiiorców V) w tym rola, żeby rozpropagować V jako miejsce warte odwiedzenia i zapoznania się z zawartością niezależnie czy się komuś spodoba główna czy nie. To Wy wiecie że warto czytać V, że znajdziecie tu zawsze ciekawe treści. Wiecie nawet to, że owe „blogi” na głównej nie są tak naprawdę blogami, ale najzwyklejszymi w świecie felietonami okołogrowymi. A że nazwaliśmy to blogami. . . ot, taka przewrotność Dzielnych Wikingów :DZatem mówcie znajomym, zachęcajcie, a będzie nas coraz więcej 🙂

 195. ale jedna rzecz mi się nie podoba i tylko ze względu na moje komentarze zobaczcie na moje punkty przy nawiasie wkurza mnie to na v

 196. m461k – Dostajesz tak dużo minusów (w tym przed chwilą jeden ode mnie), bo nie przykładasz się do tego, co piszesz. Staraj się wysyłać dłuższe posty, zaczynaj z dużej litery, używaj kropek i przecinków, pisz na temat, uzasadniaj logicznie swoje racje a na pewno nie będziesz ciągle dostawał minusów. To są podstawy, żeby ktoś z przyjemnością czytał Twoje posty. Jak się zastosujesz do rad przedstawionych przed chwilą to może nawet jakiegoś plusika dostaniesz. 🙂 A jak nie masz zamiaru zmieniać swojego stylu to zostaje Ci tylko onet. 😛

 197. Dobrze, proszę kolegi . Zmienię swój styl pisania na poprawny językowo, by forumowa brać mnie przyjęła z należytym szacunkiem

  • Dobrze, proszę kolegi . Zmienię swój styl pisania na poprawny językowo, by forumowa brać mnie przyjęła z należytym szacunkiem

   I to jest największy dowód na to, że kultura i jakość jest zaraźliwa – tak samo jak poziom rynsztokowy. Plus dla kolegi!

 198. Need tech support!Czy tylko mnie przestaly sie pojawiac nicki niektorych userow (Lepper, KaligulaMikrus) w miejscach dlan przeznaczonych? O_o Wracaja tam, gdzie byc powinny dopiero po wystawieniu delikwentowni minusa 😛

 199. Nie nie tylko tobie. U mnie jest podobnie. Minusow nie dawalem wiec nie wiem co i jak. Niemniej potwierdzam. Mam firefox 1. 5. 0. 1. 2 Moze upgrade do 2. 0 konieczny czy jak. . . W kazdym razie problem u mnie tez sie pojawia.

 200. Tak – to nowy typ usera w „pół” zarejestrowanego, a w zasadzie gościa. Widać, nie do końca dopracowane jest jeszcze wyświetlanie. Generalnie goście to ci z szarą ikonką przy nicku.

 201. Z dziwnych rzeczy – dane w profilu nie dają się uzupełnić bez podania. . . avatara. Tak, jakby avatar był jednym z wymaganych pól. Musiałem podać byle co, żeby uaktualnić resztę danych.

 202. Konczy nam sie wrzesien powolutku – pazdziernik za pasem. Nawiazujac do postu adama z 2 wrzesnia, czy i kiedy mozemy liczyc na jakies info odnosnie ewolucji Valhalli ?Podobnie jak dboss – nie poganiam, nie naciskam etc. – po prostu z ciekawosci pytam. Uslyszec coskolwiek byloby bardzo milo. Czy brak informacji oznacza ewentualny poslizg lub niepowodzenie jakichs planow ? Lubie V i jestem po prostu ciekawy. . .

 203. Dajcie mi jeszcze „chwilę”. Nie wszystko zależy ode mnie i pewne sprawy muszą trwać. Nie mniej, nie ma znaczenia, czy to będzie dzisiaj, czy za tydzień, czy za 2 msc. Będzie dobrze.

  • Dajcie mi jeszcze „chwilę”. Nie wszystko zależy ode mnie i pewne sprawy muszą trwać. Nie mniej, nie ma znaczenia, czy to będzie dzisiaj, czy za tydzień, czy za 2 msc. Będzie dobrze.

   Nikt nie wątpi. 🙂 Tyle, że nam (GunJowi i mi) chodzi nie tyle o widzialne efekty, bo te będą, kiedy będą, tylko o informację, że coś się dzieje w temacie. Podrzuć nam jakiś ochłap i wszyscy będą szczęśliwi. :] Mam świadomość, że dla Ciebie informacja o kolejnym drobiazgu w funkcjonalności to żadna informacja, ale dla nas to sygnał, że nadal działacie, nie znudziło Wam się i cały czas kombinujecie, żeby nam było fajniej. Dla przykładu – zupełnie bez echa przeszło wprowadzenie możliwości komentowania przez niezalogowanych. Jak się tak zastanowić na spokojnie, to faktycznie – żaden wyczyn, nawet głupia joomla czy wordpress to potrafią, i to prosto z pudełka. Ale gdybyście poinformowali o tym wcześniej, to po pierwsze – dostalibyśmy sygnał, że cały czas coś się w temacie dzieje; po drugie – mielibyśmy kolejny temat do dyskusji (ho hoo, anonimy się pojawią, jak na onecie, degrengolada, a niee, dzięki temu zachęcimy więcej ludzi, w tym też tych wartościowych, aleee, tych wartościowych jest mało, a tych onetowych dużo, a za moich czasów, itd. ;). I zauważ, że nawet nie musielibyście się do owoców tych dyskusji ustosunkować, bo przecież wiadomo, że wiecie co robicie, macie jakąś wizję i kolejne uprade’y się w tą wizję wpisują. :] Podsumowując – dla Was małe info o kolejnych usprawnieniach to 10 minut roboty więcej, dla nas to sygnał, że czuwacie, działacie i wszystko idzie ku lepszemu. Tak ja to widzę.

  • lipton. pare postow wyzej.

   Dajcie mi jeszcze „chwilę”. Nie wszystko zależy ode mnie i pewne sprawy muszą trwać. Nie mniej, nie ma znaczenia, czy to będzie dzisiaj, czy za tydzień, czy za 2 msc. Będzie dobrze.

 204. bebe :Wyluzuj, będzie to będzie. . . Obecnie jest przeciez ok, lepiej martwić się niezbyt liczną ilością artykułów (newsów jest w miare dużo, ale recenzji, zapowiedzi itd mniej) niż tym. Tak jak ze startem Valhalli (nie pisze tego zlosliwie:) ) – miala byc w kwietniu czy w styczniu, pojawila sie nagle w pazdzierniku i miales ql niespodzianke

 205. poslo—> co do małej ilości materiałów na V to przyznam szczerze że nie rozumiem. miesięcznie masz 60 felietonów (ja + mal) do tego dochodzą co jakiś czas teksty Kota i Katmaya, plus recki zapowiedzi newsy. Oczywiście w porównaniu z resztą recek i zapowiedzi jest widocznie mniej, ale stwierdzenie że artykułów na V jest mało to delikatnie mówiąc nadużycie. . . bebe—> chyba nie wątpisz, że my czuwamy i działamy? 😀 Co więcej, wszędzie mamy swoich agentów – nawet w Twojej lodówce! 😀

 206. Oj, no wiem, nie mowie ze piszecie je zamiast, pisze tylko, ze zwyczajnie recenzji i zapowiedzi jest malo, i to jest minus. We wrzesniu bylo 7 takich txtow. . .

 207. To jest tak – dla mnie priorytetem nie są teksty, których możecie przeczytać setki na innych serwisach. Po prostu – niektórzy robią to już tak dobrze, że nie sile się odkrywać nową amerykę. Recenzje to bardzo drażliwy temat. Do tego dochodzą oceny, etc. W mojej wizji przyszłości, recenzje redaktorów będą tylko i wyłącznie jednymi z X. Bo to wasze opinie, komentarze, minirecenzje, to one właśnie mają być kwintesencją. Nie wierzę w obiektywność jednej recenzji, wolę 5 subiektywnych tekstów. Może jestem koniem, albo z nim na łeb się zamieniłem, ale taką mam wizję. Ale,. . . No właśnie, jako że pewne kontrakty mnie zobowiązują od listopada, będą recenzje i zapowiedzi. Będzie tego sporo. . . Ale nadal twierdzę, że to nie core Valhalli. Valhalla to magazyn, to treść unikatowa, a nie powtarzana wszędzie. Zmieniam też nazwę bloga na publicystykę. Dlaczego? Bo niestety – blogi już kojarzą się z czymś mniej wartościowym. Blogi pisane przez redaktorów to przede wszystkim felietony autorskie. Śmiem twierdzić, że jest to unikatowe na Valhalli. Jest tego ok 60 szt. miesięcznie. Nie o ilość tu chodzi, tylko o ryzyko dewaluacji wartości tym artykułów, a takie ryzyko widzę, jeżeli pozostanę przy nazwie BLOG. Blogi wypełnimy czymś innym, ale to co pisane jest teraz, zmieni nazwę i swoją formułę. To zbyt wielka i ważna praca, żeby mieszać ją w świadomości z gównem blogowym, które zalewa świat. . . niestety. Więcej detali wkrótce, oraz – mega konkurs. Obiecuje, że nie kolejne audiotele. Będzie to konkurs-rzeźnia. Ciężka praca przez X czasu, kasa do zgarnięcia, oraz kontrakty życia 😉

  • Więcej detali wkrótce, oraz – mega konkurs. Obiecuje, że nie kolejne audiotele. Będzie to konkurs-rzeźnia. Ciężka praca przez X czasu, kasa do zgarnięcia, oraz kontrakty życia 😉

   O i to jest ciekawe, mam tylko nadzieję, że będzie on naprawdę ciekawy i zmuszający do zaangażowania. Co do „V” to może dziwne co napiszę nie jest wcale dla mnie serwisem o grach komputerowych, ale wortalem łączącym ludzi o podobnych zainteresowaniach, bo nie muszą być to tylko gry, ale także Internet, a w szczególności jego rozwój, bo w szczególności w postach adama widać jaką ma on wizję rozwoju Internetu, szczerze bardzo mu kibicuję. Fajne w „V” jest to, ze nie przyciąga ona przypadkowych osób, bo nie jest to klon Gry-online.pl, który skupia masę, przez co prawdziwa integracja między użytkownikami nie jest możliwa, a tutaj chyba sami przyznacie „więzy” między użytkownikami są coraz bardziej zauważalne. Najfajniejsza według mnie jest możliwość swobodnego podyskutowania z autorami tekstów, bo tego ciągle jest mało w polskim necie.

 208. Adam: Bardzo dobrze, ze bedzie duzo txt „okologrowych” , ale . . . Nie ma czegos takiego jak obiektywna recenzja, i przy recenzji wlasnie jest kwestia pewnego zaufania do autora, ktore on powinien sobie wyrobic. Poza tym liczy sie tez styl, a o dobry latwiej u kogos z redakcji, kogos kto pisze, bo „zeby pisac trzeba pisac”. . . Jest tez taki problem – co to za wysilek dla dystrybutora rejestrowac 5-6 uzytkownikow, ktorzy beda w inteligentny sposob pisali cieple komentarze i minirecenzje? Nie problem opisac zyczliwie i wiarygodnie nawet Maluch Racera, a co dopiero lepsze tytuly, ktore jednak moga na to nie zaslugiwac. . . Niby mozna liczyc, ze czytelnicy beda pisac i bedzie ok, tym bardziej ze oni tutaj sa tacy jacy sa, czyli raczej bardziej dorosli niz gdzie indziej, ale. . . no z reszta zobaczymy jak to wyjdzie 🙂

 209. To nie jest problem, po to właśnie pewien system kojarzący osoby myślące podobnie. Takich kretów łatwo wychwycić, a na pewno stałym userom. Poza tym, liczy się statystyka, masa. Ale nie ma co gadać, pomysły trzeba realizować, a czy były dobre, czy złe – to się okaże.

 210. Oj co do wykrywania to nie wiem czy sie nie mylisz. . . Mysle, ze sam umialbym to zrobic tak ze po tresci postow nikt by sie nie polapal, a co dopiero ktos kto jest po marketingu czy psychologii i ma wprawe w manipulowaniu ludzmi (inna sprawa to to, czy akurat biegle w tych dziedzinach osoby trafiaja do polskiej branzy gier ). . . Oczywiscie nie mowie, ze ktos ze wspomnianego Maluch Racera jest w stanie zrobic hit. . .

 211. Kocham Valhalle, kocham projekty i styl Jesiona. Jedna rzecz ktora mi sie w V nie podoba to nadmiernie przerosniety box na stronie glownej, div id=mainPagePhotos. Uwazam za szalenie zniechecajace ze juz tydzien witaja mnie na ten przyklad przerosniete cyce panny Lary. Przeciez ta, tak rzucajaca sie w oczy tresc, tak rzadko sie zmienia! I powstaje wrazenie ze nie zmienia sie zgola nic. Generalnie postepujaca tabloidyzacja mediow, co widac i na portalach internetowych, powoduje rozrost informacji graficznej; rozumiem to, ALE „FAKT” MA CODZIENNIE INNA OKLADKE. . . Mam nadzieje, ze to ktos przeczyta. Valhalla jest pierwsza w moim zyciu cudza strona internetowa, na ktorej mi zalezy 🙂

 212. jozefs :Juz dawno byly takie komentarze, tak samo ze blogi nie powinny byc w tym miejscu itd. , byla mowa ze to zmienia, ale sie nie zmienilo, wiec wniosek taki ze dopiero wersja 2. 0 bedzie mega dopracowana i to wprowadzi. I bardzo dobrze. Po co sie rozdrabniac i zajmowac tym co jest teraz, lepiej przeznaczyc ten czas na szlifowanie nowej wersji. . .

 213. lipton – brzmi ciekawie. Na jakich serwisach tak jest ? sypnij linka to chetnie sprawdze. U nas wystarczylo by imo wpakowac taka funkcje w profil kazdego usera – zeby zobaczyc w co gra (juz to mamy) co robi, jakie fotki upakowal – ewentualnie jaki post blogopodobny napisal. Jednoczesnie dobrze by bylo za bardzo V na MySpace nie przerabiac – niestety glupota userow to cos czego nie da sie zablokowac (na razie) – mozna troche zyskac a sporo stracic. Proceed with caution.

 214. Jednym z tych co teraz pamiętam jest IGN. COM, ale nie mam pewności czy blogi nadal są. Wiem ze mogli mieć bloga takiego swojego zarejestrowani użytkownicy.

 215. Owszem, blogi użytkowników ale nie dla wszystkich, według mnie blog obecnie jest pojęciem na tyle :zaśmieconym”, że mocno zastanowiłbym się nad udostępnieniem tej funkcji wszystkim userom. By prowadzić dobry blog trzeba mieć coś ciekawego do powiedzenia, póki co chyba dobrym rozwiązaniem są jedynie materiały publicystyczne (felietony, czy blogi)prowadzone przez redakcję.

 216. Na milosc boską Adam, blagam Cie, usun mozliwosc pisania postow niezarejestrowanym uzytkownikom. Ilez mozna ogladac trolli, ktorzy wchodza na V tylko po to, zeby poklocic sie z GunJem i Seraphimem, a potem uciec i nastepnego dnia zrobic to samo pod innym nickiem? ;/

 217. Ja postulat, że komentarze niezarejestrowanych to nie dobry pomysł wygłaszałem już jakiś czas temu. Mniej więcej wtedy gdy namierzyłem gościa, który dyskutował sam ze sobą. Niezarejestrowani straszny śmietnik zrobili. Ostatnio to przede wszystkim ich teksty minusuje.

 218. Ode mnie propozycja nieco z innej beczki:Mozna by rozwinac troche profil uzytkownika. Mozliwosc podania nr. gg, maila, moze GamerTaga :)Latwiej by bylo namierzyc kogos i ew. pograc razem.

 219. Tak samo jak abbalah i siergiej uwazam, ze niezarejestrowani nie powinni miec mozliwosci postowania. Zwlaszcza ze rejestracja nic nie kosztuje i w 5 minut mozna byc juz „czlonkiem” Valhalli 🙂 A tak tworza sie idealne warunki do rozwoju spamu i trolli, a tego chyba nikt nie chce. PS. W sumie glupie pytanie, ale czy minusy/plusy moga dawac goscie? Bo teraz w nowym blogu Malcara jakis qwkamilson rozdaje minusy z uzasadnieniem typu „aaaa”.

  • To nie jest jedyny problem. Staram się usuwać posty, które składają się z samych bluzgów, ale pojawia się ich coraz więcej :/

   Nie można wprowadzić automatycznej cenzury?

 220. Fajnie byłoby, gdyby na V pojawiały się też różnego rodzaju poradniki do gier (w postaci pdf for example). Wiem że wielu userów zajmuje się takimi rzeczami (np. : ja).

 221. HEh właśnie przypadkiem znalazłem to czesc Valhalli a trochę już na niej siedzę 🙂 Nom jak dla mnie płyniemy w dobra stronę 🙂 Pozdro dla całej ekipy robicie kawał dobrej roboty. . . .

 222. Myślę, że powinniście popróbować z czcionką Tahoma. Może akurat lepiej podpasuje.

  Jeżeli jakiś wpis otrzyma wartość minus 10 – zniknie. Sami możecie w ten sposób usuwać komentarze, których nie chcecie widzieć na Valhalli.

  Uważam, że jest to troche przesadzone. Mogą tworzyć się pewne grupy, które będą wspólnie usuwać pewne komentarze (4 fun albo dla przepchnięcia swoich racji), co może powodować nieciekawą atmosferę

 223. System +/- funkcjonuje juz troche czasu i poki co sprawdza sie dobrze – w miare mozliwosci trolle nikna pod fala minusow i nikt poza nimi 🙂

 224. Pisałem o walkach pomiędzy frakcjami o wyższym poziomie inteligencji, które mogą zacząć się zwalczać w granicach widełek przyzwoitości. Durne wypowiedzi trolli powinny raczej niknąć, ale pod kliknięciem kursora moderatora? ;-)Ps. Sam pomysł jest bardzo oryginalny. 🙂

 225. Durne wypowiedzi trolli powinny raczej niknąć, ale pod kliknięciem kursora moderatora? 😉

  Bylo to juz swego czasu proponowane, ale narazie chyba nie ma to wiekszego sensu, skoro spolecznosc Valhalli dobrze radzi sobie z trollami, bez niczyjej pomocy.

  Pisałem o walkach pomiędzy frakcjami o wyższym poziomie inteligencji, które mogą zacząć się zwalczać w granicach widełek przyzwoitości.

  Tja, a potem zwyciezcy takiego minusowego starcia opanuja swiat 😉

 226. Jestem użytkownikiem Valhalli dopiero od kilku dni i zasugerowałem się ostrzeżeniem pod komentarzami, jakoby to właśnie moderatorzy monitorowali i ew. usuwali wpisy trolli, więc nie zdawałem sobie sprawy, że to jednak użytkownicy zgodnie eliminują niepotrzebne komentarze. 😉 Miło mi to słyszeć (widzeć?), bo to stanowi o wysokiej kulturze większości użytkowników oraz bliskiej współpracy tychże z administracją. Z pewnością będę zaglądać tu częściej!

 227. Społeczność Valhalli jest naprawdę wyjątkowa. Jak będziesz tutaj częściej zaglądał to sam się o tym przekonasz. Na próżno szukać drugiego takiego miejsca w sieci. Do dziś nie mogę wyjść z podziwu (a jestem już użytkownikiem V ponad rok, czyli od samego początku reaktywacji) jak Adamowi udało się skupić tylu ciekawych i inteligentnych ludzi w jednym miejscu. Było już kilka ataków trolli, ale społeczność V wyszła z tego obronną ręką. System +/- jak na razie sprawdza się doskonale. Jak dotąd żaden troll nie wytrzymywał ciągłego usuwania komentów przez użytkowników. :DPo za tym to nie mogę się już doczekać kiedy wyjdzie wersja 1. 7 (a może od razu planujecie dać 2. 0?). Wersja 1. 6 weszła w życie już ponad pół roku temu, więc może już czas na jakieś kolejne większe innowacje. 🙂 Oczywiście nikogo nie popędzam. Pewnym jest jednak, że każdy chciałby widzieć jak V się rozwija. Miło, że zostało zablokowane pisanie komentarzy przez niezalogowanych. Trochę spadł poziom przez tamtych użytkowników. Zresztą nic dziwnego. Jeżeli ktoś nie ma ochoty nawet się zarejestrować to, czy może napisać coś na poziomie? Mi się wydaje, że odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Dlatego nawet nie do końca rozumiem, po co została aktywowana taka możliwość. Ale oczywiście to nie ja jestem specem w tych sprawach. 🙂

 228. Po za tym to nie mogę się już doczekać kiedy wyjdzie wersja 1. 7

  Ktos chyba juz kiedys o tym wspominal – na drodze drobnych zmian V weszlo juz w wersje 1. 7, tylko, ze nie tak hucznie, jak w przypadku dwoch poprzednich. Ale o szczegoly to raczej nalezy spytac Adama, bo to on sie tym zajmuje.

 229. Pare rzeczy z wersji 1,7 faktycznie jest wdrożona, ale oczywiście nie wszystko. Co do poziomu Valhalli – nie jestem żadnym cudotwórcą, serwis robimy nie dla „mas”, a dla ludzi reprezentujących wyższy poziom – także wiekowy. Zasada jest prosta – dobre komentarze przyciągają inteligentnych ludzi. Syfiaste wojenki przyciągają trole. Trzeba pilnować, żeby większość tworzyli ludzie wartościowi i tyle. Reszta „sama” się zrobi. Wbrew pozorom, normalni ludzie są w zdecydowanej większości. Problem w tym, że nie mają gdzie się wypowiadać, bo wszędzie dookoła gnojówka, a w gnojówce nikt normalny babrać się nie będzie. Każda długa, dobra wypowiedź przyciąga kolejne ciekawe osoby – jednocześnie odstraszając swym poziomem „dzieci i trole”.

 230. Co do spowolnienia we wprowadzaniu innowacji – jest proste wytłumaczenie. Wszystko kosztuje, a że pięniędzy nigdy nie ma za dużo, muszę podejmować decyzje wybierając tzw. priorytety. W tej chwili duża część wydatków skierowana została na powiększenie wartości merytorycznej serwisu. Myślę, że już to widać, a będzie jeszcze bardziej. Chcemy publikować codziennie po kilka długich form tekstowych, galerii, oraz jeszcze więcej wiadomości.

 231. witam prosze o pomoc mam problem z uruchomieniem gry Enemy Territory – QUAKE Wars(TM) zaistalowałem i nie chce mi sie właczyć prosze o kątakt pod nr gg 2263321

 232. witam prosze o pomoc mam problem z uruchomieniem gry Enemy Territory – QUAKE Wars(TM) zaistalowałem i nie chce mi sie właczyć prosze o kątakt pod nr gg 2263321

 233. Byc moze to zbyt smiala propozycja ale. . . Moze warto komentarze ukladac w drzewko ? Tak jak np. na usenecie (ale nie tak jak na gazeta.pl, bo tam nie mozna wyswietlic calej wybranej „galezi”) ?I to drzewko tez z mozliwoscia zmiany tematu (tzn. nie musialoby to tworzyc nowego topiku na liscie watkow, chodzi mi o to ze sam czasem pisze jakies dygresje luzno zwiazane z tym co jest komentowane, i wtedy moglioby sie przydac takie oddzielenie, zeby ludzie widzieli, ze mowi sie juz o czyms innym)

 234. No, napewno byloby to dobre z punktu widznenia tych malych offtopow, jakie czesto powstaja, ale ja jestem na nie. Ucierpialaby na tym przejrzystosc. Mam tez jedno pytanie: czy padla propozycja podgladu postow/komentarzy i jaki byl stosunek Adama do niej? ;]

 235. Co do komentarzy układających się w drzewko to jestem na nie. Nie podoba mi się to wszędzie tam gdzie się z tym spotykam. Moim zdaniem to strasznie uderza w czytelność wątku. Przydałaby się za to wyszukiwarka do newsów. Czasem chce się na jakiś dużo wcześniejszy powołać i nie mogę go znaleźć. Niby udaje się je znaleźć przez Google, ale wolałbym mieć taką wyszukiwarkę wbudowaną w stronę. Mniej kłopotu.

 236. Po pierwsze to bylaby opcja, po drugie nie chodzi mi o takie jak w wiekszosci miejsc gdzie musisz klikac na kazdy kolejny post zeby go zobaczyc, tylko zeby szlo rozwijac i wyswietlac na raz cale galezie.

 237. A, szkoda ze przy rejestracji nie mozna wybrac loginu z wielkimi literami (bo chcialem DpG :P) . . . I szkoda ze nie mozna usunac konta, bo chcialbym usunac poprzednie a nie moge (to ja, krewki xD)

 238. Nom, krok po kroku zdobywam niepostrzezenie mozliwosc samodzielnego kasowania postowA powaznie to nie moja wina ze nicka nie moge zmienic w profilu 😛 Jak mozesz skasuj tamte dwa. . .

 239. Na powaznie, to mozliwosc posiadania multikont powinna byc moim zdaniem zablokowana. To czy ktos ma nick taki, czy inne, nie robi znowu jakiejs wielkiej roznicy, a jesli jest w posiadaniu kilku loginow, to tylko wprowadza niepotrzebny chaos.

 240. Zlego slowa uzylem, ale lepszego jakos nie moglem znalezc 😛 W kazdym razie, chodzi o to, ze jak ktos sobie tworzy konto, to jego kolejny wedlug mnie powinny byc usuwane, z powodow, o ktorych pisalem wczesniej.

 241. Niedawno pojawila sie zapowiedz No More Heroes mojego autorstwa. Na przyszly tydzien szykuja kolejna – NiGHTS Journey of Dreams.

  • Pewo widzieliscie igoogle ? Fajna sprawa, tylko gadżetu jednego serwisu o grach brakuje ;]

   Przecież można sobie dodać RSS. Tutaj jest obsztrukcja. Co miałby jeszcze ten gadżet umieć? Bo jest udostępnione API. Jestem przekonany, że jak już programiści valhallowi uporają się z V1. 7 albo wręcz 2. 0, to wam w 5 minut wyczeszą taki gadżet, jaki tylko będziecie chcieli. 🙂 Ja na te gadżety, flashe, AJAXy jestem za cienki (czyt. – nie chce mi się ;).

 242. ostatnio najczesciej przegladam Valhalle przez komorke. Niestety nieco topornie dlugo laduje sie cala strona. Bardzo brakuje wersje mobilnej lub chociaz nieco lzejszej (te flashe ;/)jest moze planowana V. ‚lajt’ ?

 243. Wciąż czekamy na nowości, może ktoś uroni rąbek tajemnicy odnośnie daty „wydania” nowej wersji serwisu, albo czegokolwiek dotyczącego zapowiadanego przez Adama konkursu?

 244. otrzymalem pm’ke. . pojawia mi sie komunikat ‚Otrzymano nowe wiadomości prywatne (1)!Kliknij na tytuł wiadomości, aby ją odczytać’klikam i pojawia sie ‚Brak rekordu o takim ID!Wracaj’, a komunikat caly czas sie pojawia. . probowalem zarowno w IE jak i firefoxie. . . nic to nie zmienia. .

 245. Bo jak sam napis na tej reklamie wskazuje, Interia jest partnerem V i wiadomości, recki i chyba inne teksty pisane na V i przez redaktorów V ukazują się tam.

 246. Mam mala prosbe. Czy nie dalo by sie jakos tak zrobic, by powiedzmy od -30-tu albo od -50-ciu punktow dostawalo sie aoutomatycznego bana? Ostatnio V zalala fala trolli Sonyboyów, ktorzy z paru tematow juz zrobili istna debiliade, a tony minusów ich nie odstraszaja. WIec moze by ic tak odstraszyc, ze tak powiem, mechanicznie?

 247. Cos takiego napewno by sie przydalo, bo mowiac szczerze mi sie juz nie chce stawiac minusow, zwlaszcza tym „niereformowalnym” przypadkom 😉

 248. Tak, ale w momencie kiedy np. : ktoś napisze post pod postem kilka razy, dajmy na to przypadkowo, to wszyscy rzucają sie na niego i minusują. Wg. mnie jest to chore. Patrzę po komentarzach i niektórzy dostają po 5 za samą edycje, każdy minus argumentowany jest w ten sam sposób, a sądzę że JEDEN minus by wystarczył. Takim sposobem wykurzycie zbyt wiele osób! A gdybym ja chciał się tak czepiać wszystkiego jak co niektórzy, to praktycznie czerwono byłoby na V.

 249. Lipton – usuniecie jednego nieedytpowanego posta to 6 minusowych punktow. Kiedy ban bylby po 50-ciu, to takie cos nie wazy specjalnie na „bezpieczenstwie” nowego usera.

 250. Jezeli juz rozwazamy jak by to mialo wygladac to propnowalbym, zeby uwzgledniany byl stosunek plusow do minusow, a nie sama ich liczba. Jezli komus wychodzi te -50 to papa. To by uchronilo przed tym, ze nagle jakis stary zasluzony user polecialby od tak po prostu, bo mu przez pare lat uzbieralo sie 50 minusow 😉

  • Przez 50 minusow rozumiem raczej ujemny bilnas rowny 50, niz calkowita ilosc uzbieranych poziomych kresek 😛

   Widzisz takie male niedomowienie, a kompletnie zmienia postac rzeczy 😉

 251. Siergiej – 3x takie coś, i już -18. Niektórzy są nadgorliwi w stawianiu minusów aż nadto. Poza tym, jaki sens usuwać sensownego posta, tylko dlatego że jest to drugi pod pierwszym tego samego usera? Już wiele takich przypadków było. Post wprowadzający sporo do tematu, ale usunięty, bo był drugim z kolei. Jak dla mnie bezsens. Usunięcie posta powinno wiązać sie z jego niecenzuralną/chamską/bezsensowną treścią. Jeden minus powinien wystarczać. Podobnie z postami które się dublują. Powinny być albo zostawiane w spokoju albo usuwane przez administratorów bez konsekwencji w postaci minusów. Mało kiedy ktoś robi to specjalnie. Głównie dlatego że serwer jest zapchany i zdaje się że nas post nie ‚dotarł’ i próbujemy po raz drugi. Tak ja uważam.

 252. Jesli posty sa sensowne i wnosza cos do tematu, to znaczy, ze poza minusami ich autor bedzie dostawal rowniez liczne plusy, wiec z tym „3x takie coś, i już -18” to znowu nie jest takie hop-siup-bęc i po sprawie. A jesli testy sa bezsensowne i dodatkowo sie dubluja, to tylko zwiekszy szanse na zbanowanie autora. Sounds good for me.

 253. Problemem jest instynkt stadny – gdy ktoś widzi plusa czy minusa to zaraz też klika, a ta chęć jest proporcjonalna do ilości już wystawionych plusów/minusów 🙂

 254. Czy nie uwazacie, ze juz czas dac ludziom GLOS ? OK, forum sie sprawdzilo, jest poziom, nie ma osob, ktore zaczynaja watek durnym postem,gdyz zaczynac watkow nikt nie moze, jedynie robiac recenzje do isntiejacej w bazie gry (btw. nie ma RTL Biathlon :P). ALe czy niektorzy userzy nie udowodnili, ze mozna im zaufac i ze rozpoczynajac dyskusje beda pamietali o tym, czego na V ma nie byc?Dlaczego ktos kto zebral dajmy na to 100 pkt nie moze rozpoczac dyskusji i rzucic jakis temat. Mozna przeciez liczyc ze nie bedzie to post w stylu niektorych „recenzji” ktore tutaj zamieszczaja co poniektorzy. I moze warto zrobic limit ilosci znakow w recenzji – np. min 1500, zeby odstraszyc ‚one-linerow’ . W tej chwili recka usera sie raczej kojarzy ze spontanicznie wpisanymi 5 zdaniami. Odechciewa sie sprawdzac . Sam jestem zwolennikiem krotkich tekstow recenzji, a nie opisow, i uwazam ze mozna zalozyc ze cos ponizej 1000 znakow jest nic nie warte.

 255. Liczba punktów nie powinna umożliwiać niczego. Łatwo nabić 100 punktów, choćby pisząc „Dobra giera” pod setką gier z bazy. Już mamy 100 punktów. Ale zgadzam się z Dpg, powinno coś ruszyć. Jakiś rozwój czy coś. Jest tutaj wielu userów,którzy udowodnili że potrafią dyskutować na poziomie.

  • Co to za arabskie reklamy?? 0_o

   No jak co? Nasz chlebodawca. . . a szejkowie płacą najlepiej 😉 Skończył się kontrakt z CCP (EVE) więc powierzchnia się zwolniła, a google jako reklamodawca jest generalnie bezinwazyjny, tzn. raczej nikogo nie irytuje. Powisi to pewnie do momentu podpisania następnego większego dealu marketingowego. Co do rozwoju, pracuję nad wersją 2. 0. Wszystko opóźnia partner (potencjalny), z którym jakoś wolno się negocjuje. Bez jego decyzji, póki co, wszystko musi „stać”. Albo wejdzie w V, albo nie wejdzie – i wtedy cała nowa inwestycja będzie z mojej kieszeni. Zakładam, że nie może to zająć więcej niż miesiąc, a trwa już pół roku. W piątek decydujące spotkanie. Mam nadzieje, że zapadną już jakieś wiążące decyzje pozwalające pójść dalej, bo faktycznie czas najwyższy zrobić „mocne uderzenie”.

   • W piątek decydujące spotkanie. Mam nadzieje, że zapadną już jakieś wiążące decyzje pozwalające pójść dalej, bo faktycznie czas najwyższy zrobić „mocne uderzenie”.

    No i jak tam? Zapadły jakieś ważne decyzje?

 256. Jeszcze chciałbym wrócić do sprawy plusów i minusów. Dużo osób daje bezsensowne minusy, które są uargumentowane wręcz żałośnie. Przykładem jest mój z tematu: http://www.valhalla.pl/?m=komentarz&tid=10353Ma tu zostać wprowadzona zasada oko za oko? Ja nie będę miał z tym problemów. Takich będę kasował w każdym poście. I nie chodzi mi o to, że uszczupla mi liczbę plusów tylko chodzi o sam fakt. To jest minus? Za co? Za moje obawy? Dużo jest takich minusów. Podobnie jest z tym, jak ktoś się z kimś nie zgadza. Zamiast napisać komentarz który miałby za zadanie zripostować wypowiedź poprzednika, to wszyscy stawiają mu minusy :|A co do ‚edytofilów postów’. . . nie mogłem edytować, bo 15 minut minęło jakąś dobę temu.

 257. A co do ‚edytofilów postów’. . . nie mogłem edytować, bo 15 minut minęło jakąś dobę temu.

  Spokojnie. Większość z nas patrzy na godziny umieszczenia postów zanim walniemy minusa.

  Ma tu zostać wprowadzona zasada oko za oko? Ja nie będę miał z tym problemów. Takich będę kasował w każdym poście. I nie chodzi mi o to, że uszczupla mi liczbę plusów tylko chodzi o sam fakt. To jest minus? Za co? Za moje obawy? Dużo jest takich minusów. Podobnie jest z tym, jak ktoś się z kimś nie zgadza. Zamiast napisać komentarz który miałby za zadanie zripostować wypowiedź poprzednika, to wszyscy stawiają mu minusy 😐

  Nie zmieniajmy minusów w broń. To najgorsze co może się stać bo cały system diabli wezmą. Wszyscy wiemy, że jest on nie doskonały, ale jednak gdy korzystają z niego osoby, które rozumieją po co on jest, to jest sprawnym narzędziem utrzymywania porządku na forum. Co do tych niesprawiedliwych minusów. Ja z reguły gdy mam z takimi styczność to faktycznie minusuje najbliższy komentarz danego delikwenta w danym wątku z wyjaśnieniem do czego minusy służą. Ale gdy to jest niesprawiedliwy minus pod moim postem to raczej tego nie praktykuje bo uważam, że w ten sposób używałbym minusów jako broni. Wole raczej napisać PMke do delikwenta lub ostatecznie napisać post. Staram się nie być sędziom we własnej sprawie. Pamiętajmy, że nie ma żadnego regulaminu dotyczącego plusów i minusów i ich przyznawanie jest kwestią ocenną. Utarły się między nami pewne zwyczaje w tym zakresie , ale to będzie działać tylko jeśli zachowamy zdrowy rozsądek. P. S. Przydałby się nam jakiś nowy wątek do spraw organizacyjnych bo ten już za długi jest i za wolno się otwiera.

 258. No jasne, że ostrzeliwanie się minusami jest największą głupotą. Generalnie osobiście nie mam z tym problemów, bo nie dostaje ogólnie minusów. Ale niektórzy po prostu nie potrafią się chyba nimi posługiwać. Nie wiem jak można rozwiązać ten problem. . . chyba tylko sami możemy od siebie wymagać jakiegoś zrozumienia. Tyle że zawsze znajdą się takie ludziki co mają problem z czymś. Albo pseudo recenzje, albo bezsensowne post lub niepotrzebne minusy. Ech. . . . Tylko czemu zawsze to ja (i tacy jak ja) muszą być tymi ‚lepszymi’ i robić wszystko zgodnie z przyjętymi zasadami? 😐

 259. Zwróć jednak uwagę, że osoby uderzające niesprawiedliwymi minusami raczej się nie powtarzają. Niektórych wystarczy parę razy upomnieć by zrozumieli idee minusów. Trolle są szybko banowane, a jedyny ślad po nich to ich głupie minusy. Więc nie jest tak źle. Mogło być dużo gorzej. Nawet nie chce sugerować co mogłoby się dziać bo jeszcze jakiś troll czyta i wykorzysta.

 260. Moje gapiostwo zmusiło mnie to zaproponowania małego rozwiązania:chodzi mi mianowicie o pewną niezbyt wyszukaną, ale niezwykle pomocną rzecz, czyli newsletter. Nie zawsze mam czas na przeczytanie artykułów z informacjami dotyczącymi najbliższego tygodnia na „V”, jednak na pocztę zagląda każdy z nas i gdyby drogą mailową docierały do nas właśnie takie „tygodniowe zapowiedzi” Krzysieka Pielesieka wzbogacone o kilka najważniejszych newsów podsumowujących ubiegły tydzień, byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie dla użystkowników

  • chodzi mi mianowicie o pewną niezbyt wyszukaną, ale niezwykle pomocną rzecz, czyli newsletter. Nie zawsze mam czas na przeczytanie artykułów z informacjami dotyczącymi najbliższego tygodnia na „V”, jednak na pocztę zagląda każdy z nas i gdyby drogą mailową docierały do nas właśnie takie „tygodniowe zapowiedzi” Krzysieka Pielesieka wzbogacone o kilka najważniejszych newsów podsumowujących ubiegły tydzień, byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie dla użystkowników

   Katmay co tydzień w poniedziałek pisze art o tym co wydarzy się w tygodniu na Valhalli. Wystarczy dodać sobie kanał RSS i będziesz miał wszystkie newsy i teksty na skrzynce pocztowej.

 261. W soboty też piszę podsumowania tygodnia. Czasami jednak z przyczyn niezależnych ode mnie teksty te „wypadają”. Zrobię jednak wszystko co w mojej mocy żeby już tak się nigdy nie stało.

 262. hmm nie chodzi mi o blogi, ale o newsy, czyli „Wiadomości” widoczne po prawej na głównej. Ilość komentarzy jest widoczna tylko jak się wchodzi przez forumPS. Ta dyskusja trochę się już ciągnie. Nie można by tak wyciąć części, żeby stronka się szybciej otwierała ?

 263. A ja dalej pytam o dział o kodowej nazwie „Poradniki do gier”. Takie coś byłoby przydatne, a co najważniejsze na pewno przyciągnęłoby więcej użytkowników.

 264. Lipton – latwo powiedziec, trudniej zrobic 🙂 Zeby napisac porzadny poradnik to trzeb na d tym siedziec kupe czasu, co w moim odczuciu i tak nie bedzie wspolmierne do efektow – w koncu 90% graczy i tak korzysta w GameFaqs. com. Pozostale 10% nie wie o istnieniu tej strony 😛

 265. No to ja zaliczam się do tych 10%. Czy przez Poradnik do gry rozumiecie solucję ? Bo za bardzo nie wiem jaki jest sens czegoś takiego. Jeśli z kolei chodzi o zasady gry, to przecież każdy ma dołączaną instrukcję i łatwo może się zorientować. Takie poradniki będą służyły tylko leniom, którym się nie chce przewracać kartek i użytkownikom piratów 🙂

 266. E, co innego opanowac zasady, a co innego grac na najwyzszym poziomie. Dobry poradnik sie moze czasem bardzo przydac, ale tak jak pisali – napisanie zabiera bardzo duzo czasu.

 267. „Dźwigi i wysiegniki koszowe Łaszkiewicz” omg 😀 No offence, po prostu czegos takiego na serwisie o grach jeszcze nie widziano chyba – to ze udaje sie wam namowic kogos takiego na reklame to tylko plus dla Was

 268. „Dźwigi i wysiegniki koszowe Łaszkiewicz” omg 😀

  Hmm a to nie jest tak, że Google sam dobiera reklamy i to jeszcze w oparciu o to gdzie bywasz i co czytasz w sieci? Najwyraźniej przez długi czas interesowały Cię wysięgniki koszowe czymkolwiek by nie były 🙂

 269. Nieee, to nie reklama google, graficzna taka jest, chociaz wyswietla sie gdzies raz na 10 razy . . . Przeciez w przypadku reklam google nie pisalbym o namawianiu kogokolwiek 😛

 270. Hello everyone. Jak tam? Rusza coś w końcu? Bo już trochę wstyd 😉 😛 Jesień 2008? Hmmm. . . . długaśno trochę. Pamiętam że jesienią 2007 było ok. Wielkanocy rok temu.

 271. neth (+121): oszczerstwa

  aeonflux (0): Gameplay zerowy??? oglądałeś filmik?

  darek2105 (-2): bzdury

  bieluk (+10): bzdura

  bieluk (+10): XBOX ma duzo mniej fajnych gier w tym roku

  kanon7 (+24): Sony też dba

  bieluk (+10): Zapomnij o Polskim koncie LIVE. Chwalisz i chwalisz XA a fakty pomijasz że od kwietnia SONY COMPUTER ENTERTAINMENT POLSKA, a kopie to co piracenie człowieku. Chwalisz bez sensu i tych gier wcale nie ma więcej

  darek2105 (-2): nie lepszy?

  i moj faworyt

  cureman (-11): bo tak

  wszystkie ‚uzasadnienia’ sa z tematow, ktore byly poruszane dzisiaj. Mysle ,ze czas najwyzszy cos z problemem minusow zrobic. Moze wspolnie cos wymyslimy? Ja juz nie moge patrzec, jak dzieci neo rzucaja sie na ‚dowalanie wrogom’ ;/ przeciez cala idea minusow na czym innym polega.

 272. Szczerze mówiąc, żeby coś na to poradzić trzeba by zacząć od podstaw czyli od regulaminu. Raz już temat podejmowaliśmy i temat umarł. Teraz mamy trochę nowych, aktywnych osób więc może warto byłoby temat znowu podjąć. Istnienie regulaminu będzie podstawą do karania takich wybryków. Drugą sprawą jest strona techniczna. Z tego co zauważyłem i się domyślam to administracja nie ma możliwości ingerowania w wystawione plusy i minusy. Było już parę sytuacji gdy usuwano trolla, ale nie ślady jego minusowej działalności. Myślę więc, że jest to z jakiegoś powodu nie możliwe na razie. Trzecia rzecz – zwróć uwagę kto wystawia te głupie minusy. Zobacz na ich bilans plus/minus. Za wyjątkiem Netha są to ludzie, których świetnie kojarzę bo już widziałem ich mierne posty i niektórych minusowałem. A Netha pewnie wystarczy tylko upomnieć by naprostować jego podejście do minusów.

 273. Na youtubie jedna rzecz jest godna uwagi apropo komentow – mozna zobaczyc zminuswane komentarze , jesli sie chce. Smiem marzyc, ze pewnego dnia bedzie to takze tu 😛

 274. Może zamiast: „Podaj powód, dla którego negatywnie oceniasz ten komentarz:”, czyli informacji pokazanej po kliknięciu na minusa należałoby napisać do czego ten minus służy. Przykładowy zamienny tekst: „Używaj minusów tylko, gdy komentarz odbiega od standardów sztuki pisania (np. jest dużo błędów ortograficznych, autor nie stosuje kropek itp. ). Nie dawaj minusów, gdy nie zgadzasz się z autorem komentarza! Podaj powód, dla którego negatywnie oceniasz ten post, jednak najpierw zastanów się czy autor zasługuje na minusa:”. Trochę za długie wyszło, ale chyba rozumiecie o co mi chodzi. Po takim zabiegu pewnie znacznie zmalałaby liczba niesprawiedliwych minusów.

 275. Po takim zabiegu pewnie znacznie zmalałaby liczba niesprawiedliwych minusów.

  Na pewno by zmalała, ale czy zmalałaby znacznie? Nie sądzę. Czy na prawdę uważasz, że ludzie podający w uzasadnieniu „bo tak” chociaż by to przeczytali?. . . Większość nieuzasadnionych minusów to wybryki fanboyów którym ze zdenerwowania za dużo krwi napłynęło do mózg. . . nie, moment. . . do głowy. Oni nie patrzą, nie czytają, nie zastanawiają się tylko korzystają z „broni” jaka się akurat nawinęła. . . .

 276. Czy na prawdę uważasz, że ludzie podający w uzasadnieniu „bo tak” chociaż by to przeczytali?

  Nie mam najmniejszej wątpliwości, że osobnik piszący w uzasadnieniu „bo tak” nie przeczyta tego. Ale zobacz, że większość po prostu się nie zgadza pisząc: „Gameplay zerowy??? oglądałeś filmik?” ; „bzdury„, czy nawet trochę się wysilając: ” Zapomnij o Polskim koncie LIVE. Chwalisz i chwalisz XA a fakty pomijasz że od kwietnia SONY COMPUTER ENTERTAINMENT POLSKA, a kopie to co piracenie człowieku. Chwalisz bez sensu i tych gier wcale nie ma więcej„. Takie osoby mogłyby pewnie po uświadomieniu do czego służą minusy przestać je używać u nieodpowiednich osób. Sporo pewnie może się nie przejąć tym, co byłoby napisane, ale zawsze te kilka głupich minusów zniknie.

 277. O właśnie! Ale jak ja pisałem o tym, to każdy mnie olewał! Mówiłem ze to jest problem? Że minusy, nie powiem ze są bez sensu’ ale służą do walki i wymierzania idiotycznej sprawiedliwości. Uważam ze regulamin powinien być, a możliwość minusowania powinna być ‚umożliwiana’ gdy spełnia się określone warunki!

 278. a możliwość minusowania powinna być ‚umożliwiana’ gdy spełnia się określone warunki!

  To jest dobre. Jakby minusy mogły dawać tylko osoby posiadające przykładowo 30 plusów to już naprawdę mało zostałoby niesprawiedliwych minusów.

 279. Ponieważ zostałem wymieniony w tym szanownym gronie chciałem się dowiedzieć z jakiegoż to powodu tak się stało ? O ile pamiętam osoba którą zminusowałem sugerowała, że valhalla jest opłacana przez wydawców i dlatego któryś z recenzentów wyrażał się pochlebnie o grafice (nie kojarzę już jakiej gry). Nofink czy twoim zdaniem taki komentarz jest podstawą do dyskusji, a osoba która go głosi nie zasługuje, aby być nazwana oszczercą ? Gratuluję.

  • Ponieważ zostałem wymieniony w tym szanownym gronie chciałem się dowiedzieć z jakiegoż to powodu tak się stało ? O ile pamiętam osoba którą zminusowałem sugerowała, że valhalla jest opłacana przez wydawców i dlatego któryś z recenzentów wyrażał się pochlebnie o grafice (nie kojarzę już jakiej gry). Nofink czy twoim zdaniem taki komentarz jest podstawą do dyskusji, a osoba która go głosi nie zasługuje, aby być nazwana oszczercą ? Gratuluję.

   mysle ze zawsze mozna napisac to w komentarzu. minusy maja jednak inna funkcje 🙂 zreszta jakie to ma znaczenie ze znalazles sie na tej liscie?

 280. A ja mam takie pytanie. Czy ktoś uzupełnia dane które są podawane przy grach? Bo przykładowo przy ALONE IN THE DARK: NDI jest napisane, że premiera nieznana. Na oficjalnej stronie Atari, jest napisane, że będzie w maju.

 281. a ja mam małe pytanie techniczne,czy jest mozliwe by wreszcie kiedyś zaczeło działać poprawnie skalowanie do wielkości okna przegladarki? w operze 9. 26 ( w poprzednich ZTCP było tak samo źle) skalowanie rozwala proporcje strony z powodu wpisanych na sztywno wielkości niektórych obiektów kodzie strony a taki np phoenix.pl czy nma-fallout. com zachowują się poprawnie.

  • No i co tam? Kiedy można spodziewać się Valhalla v2. 0?

   Albo 1. 7. . . :)Oczywiście nie mam nic przeciwko obecnej formie serwisu. Nie oczekuje, że „nagle” pojawią się wszystkie wspominane wyżej funkcjonalności. Jednak miło by było zobaczyć troszkę bardziej rozwinięte profile, czy też fora dla poszczególnych gier. Bo już prawie (chyba ^^) dwa latka minęły – a my nadal wszędzie widzimy informacje o fazie „beta” Valhalli. Mam nadzieję, że następny update nie nastąpi wraz z wejściem V18+ – czyli jesienią. . . [/note]

 282. Ostatnio mnie naszło: 10 stopniowo skala jest niezbyt efektywna. Utarło się, że średnia gra w takiej skali powinna otrzymać siódemkę, choć logiczne byłoby postawienie piątki. Piątka niestety to już jest gniot kompletny. Co w takim razie z trójką czy dwójką, nie wspominając już czwórce? I jeszcze te dziesiątki. . . Czym różni się gra z oceną 7. 3 od 7. 7?IMHO najlepszym rozwiązaniem jest skala 1-5, gdzie 1 to gniot, 3 to gra średnia, 5 to bardzo dobra gra. Jeśli mamy coś wybitnego to dajemy jakiś znaczek jakości. Do tego można ewentualnie dodać plusy i minusy tudzież inne połówki.

 283. Ja proponuje małe oceny od 1 – 5 za grafikę, dźwięk, gameplay, fabułę i nowatorstwo, a z tego średnia w skali do 10. Znaczek jakości wydaje mi się niepotrzebny. Także nie będę płakał jeśli zostanie tak jak jest, bo na ocenę końcową patrzę tylko z ciekawości i pokazuje mi mniej więcej czego mam się spodziewać.

 284. Panowie co się dzieje? Od roku żadnych zmian. Rozumiem, że nie wszystko idzie tak jak powinno, ale my czytelnicy z niecierpliwością czekamy na każdą, nawet mało znaczącą wiadomość od Adama. Mam nadzieję, że ten temat trochę odżyje.

 285. Ej,chyba już Jesień a wiecie co to oznacza:)

  Trafna uwaga, czas najwyższy zmienić wpis na teaserze V18+ na „Zapraszamy jesienią 2009” ;>

  • Proszę o więcej txt skierowanych do pelnoletnich graczy i przeglądy gier dla dorosłych.

   trafny jest cytat pewnego znanego polityka 🙂

   prosic, to sobie mozesz

   jak widac udoskonalanie V. zostalo zamrozone. .

  • Ta reklama gothic3 troszku nawiązuje do nowej wersji 🙂

   Nawet logo nam zabrali, czy to nie lekka profanacja? 🙂 (Tak, wiem, że jest napis na górnej belce, ale to nie to samo co „prawdziwe” logo :P).

 286. Ta reklama gothic3 troszku nawiązuje do nowej wersji 🙂

  Panowie, co do V18+ to dajcie mi na ten dział zarobić.

  Nawet logo nam zabrali, czy to nie lekka profanacja?

  No cóż, umieszczenie na serwisie reklam Gothica 3: FG to jeden ze sposobów zarobienia na nowy dział. Mnie ona nie przeszkadza, a nawet się podoba, bo fanem Gothiców jestem:) Mam jedynie nadzieję, że pozwoli ona (a raczej kasa za nią) na jak najszybsze uruchomienie V18.

  • No cóż, umieszczenie na serwisie reklam Gothica 3: FG to jeden ze sposobów zarobienia na nowy dział. Mnie ona nie przeszkadza, a nawet się podoba, bo fanem Gothiców jestem:) Mam jedynie nadzieję, że pozwoli ona (a raczej kasa za nią) na jak najszybsze uruchomienie V18.

   pal licho v18. (brzmi jak jakis super silnik :D) najwazniejsza jest V 2. 0 :>

 287. Panowie, co do V18+ to dajcie mi na ten dział zarobić. To sporo kosztuje. . . Mój aktualny plan – wiosna 2009. Bijcie, zabijcie, ale. . . kasa, kasa, kasa. Najpierw nowa V.

  • Panowie, co do V18+ to dajcie mi na ten dział zarobić. To sporo kosztuje. . . Mój aktualny plan – wiosna 2009. Bijcie, zabijcie, ale. . . kasa, kasa, kasa. Najpierw nowa V.

   Tak więc Panowie nie narzekajcie tyle na reklamy bo one tutaj w słusznej sprawie ;)–A już tak na poważnie – rozumiem, że reklamy muszą być – ale byłoby idealnie gdyby było ich ciut mniej (cztery na stronie z wiadomościami – lekka przesada!). No i pop-upy nigdy nie są mile widziane. Nie chciałem stosować ad-blocka ale musiałem. Spokojne przeglądanie Valhalli przy wieczornej zielonej herbacie było przez nie mocno utrudnione. Tak więc odczucia mam takie same jak koledzy wyżej. Swoją drogą – kliknąłem sobie na wasz cennik reklam (jest na dole, troszkę pod moim postem) – fajne jest tam logo valhalli, może wprowadzicie je na stałe? 🙂

 288. Ej, ej! Ja czekam na V18 już ponad rok! Co z Wami!?No i gdzie news pokroju ‚Dick in the box’ sprzed 2 lat?! 😀 Tak na święta!Co do kasy Adasiu, to mogę sobie ten. . . piwko odmówić na weekendzie, ale nie więcej. * nofink (+349): fajnie, ale jaki to ma zwiazek z TEMATEM? * coppertop (+1998): ręce opadają. . . * madzio (+146): Nie kumam po co ten komentarz. * raggan (+12): tam za rogiem żaby kumają, się zapytajWyrozumiałość do domena polaków, nie? Wy nigdy nie byliście ‚nowi’, tak? Wystarczy odpowiednia odpowiedź w komentarzu. Przez takich nadgorliwców, V nigdy nie będzie miała nowych userów którzy udzielają się w tematach.

 289. http://images36. fotosik.pl/98/17a0c2a65ce88103med. jpgKtoś mi popsuł Valhallę!EDIT:CTRL+F5 załatwił sprawę. Nowy wygląd Valhalli fajnie wygląda, podobają mi się jasne barwy i newsy na stronie głównej (nareszcie!) Blogi, wiadomości – mają nową kolorystykę, ale np. „Encyklopedia” już nie. Macie plusa od stałego użytkownika na święta 😀

 290. Faktycznie są zmiany. Na razie i na tak i na nie. Starsza była przejrzysta dzięki tym paskom i tym podobne. Ale z drugiej strony, wreszcie wiemy ile było odsłon czyli statystyka. Trudno, przyzwyczaję się 🙂

 291. Nie zdążyłem wyedytować więc piszę post pod postem. Zauważyłem też ważną zmianę – Valhalla straciła partnera medialnego Interii.pl?

 292. Fajne zmiany, ale nie do końca1) Menu po lewej – czcionka wydaje się dziwacznie duża2) Wchodząc np w ‚Wiadomosci’ jesteśmy przytłoczeni zbyt dużą iloscią okieniek – np. : wszędzie pojawiają się jakieś top 10, top 24h, top 7 dni. 3) Mam wrażenie że newsy się ze sobą zlewają, można by je bardziej wyraźnie oddzielić4) Sredni sens ma dział ‚Wiadomośici’ skoro wszystkie są widoczne już na starcie (ale to też jest na +)Ogólnie bardzo przyjemna, jasna grafika. Przyjemnie to wygląda. V18 – where are you?? 😀

 293. Nowa V jest jeszcze lepsza ;-). A może te „pstryczki”(zapomniałem nazwy :P) do poszczególnych platfrom mobgłyby być jaśniejsze?

 294. Dokładnie wiadmości się ze sobą zlewają. Kreska je oddzielająca powinna być grubsza. A ponadto Encyklopedia, w której jedna gra jest w trzech pozycjach na każdą platformę z osobna. To jest źle zrobione. Powinna być jedna pozycja z podpisem na jakie platformy wychodzi i ewentualnie w publikowaniu grafik, screenshotów podawać z jakiej platformy lub nie podawać w ogóle. Nie wiem co to jest za dział „na blogach” ale mi się kompletnie nie podoba. Zarówno pod względem samej jego obecności tutaj jak i kompozycji strony. Logo Valhalli jest ucięte do góry. Nie pamiętam czy było tak przed updatem ale teraz to zauważyłem. I ostatnia uwaga – dlaczego felietony wylądowały po prawej stronie? TO zawsze odróżniało V od innych szanowanych portali, że na pierwszym miejscu były felietony a cała reszta czyli newsy, galerie, recenzje były po boku. Teraz nie wiem co jest na ich miejscu. Taki miszmasz kompletnie mi nie odpowiada.

  • Logo Valhalli jest ucięte do góry. Nie pamiętam czy było tak przed updatem ale teraz to zauważyłem.

   Faktycznie, tlo podjechalo troche za wysoko. Bedzie patch, to sie poprawi 🙂

 295. I jeszcze mały błąd, chyba wcześniej tego nie było. Na samej górze mojej przeglądarki – tam gdzie pisze nazwa strony – jest napis „Gry komputerowe: PC PS3 X360 Wii itd” Od kiedy gry na x’a i Wii są grami komputerowymi? 🙂

  • I jeszcze mały błąd, chyba wcześniej tego nie było. Na samej górze mojej przeglądarki – tam gdzie pisze nazwa strony – jest napis „Gry komputerowe: PC PS3 X360 Wii itd” Od kiedy gry na x’a i Wii są grami komputerowymi? 🙂

   Wii, xbox, i inne konsole też są komputerami.

 296. a mi sie bardzo zmiany podobaja, to jest krok w dobrym kierunku (zwlaszcza jeszcze wieksze, prodkreslenie polecen newsow/recenzji danych przez wikingow). sa 2 minusy:-dziwna niepasujaca czcionka-brak v+18 😛

 297. + Najeżdżając (na stronie głównej) na mniejsze obrazki od recenzji pojawiają się powiększenia, wcześniej musiałem scrollem zjechać w dół i z powrotem w górę żeby je zobaczyć,+ Statystyka (ilość odwiedzin, ilość poleceń, itp),+ Wygląd mimo, że nie uległ większym zmianom sprawia wrażenie całkiem świeżego, czcionka wg mnie pasuje idealnie :}+ Widzę pasek od wyszukiwarki! Wcześniej jego czerń ukrywała go przede mną ;p+ Mniejsza czcionka w liście zalogowanych userów na dole. – Duże obrazki prezentujące recenzje na głównej mogłby być z powrotem większe, ‚najeżdżając’ na jasną kolumnę po prawej (ta z felietonami itp. ) przez co na dole obok ‚TOP 10 NAJPOPULARNIEJSZYCH GIER’ będzie mniej pustego, niewykorzystanego miejsca,- Za mało filtrów do środkowej kolumny, można by było sobie ustawić żeby wyświetlało felietony, newsy, czy galerie, czyli jak z kolumny po prawej, a nie tylko: Ostatnie | Top 24h | 7 dni | 30 dni | 365 dni. Mogę przez to przegapić kilka dobrych newsów jeśli będzie jakiś powiedzmy ‚szałowy’ dzień z wieloma nowinkami, przydałoby się też zwiększyć ilość wyświetlanych pozycji z 10 na 15-20. – Brak słupka po lewej z wyborem newsów typu ‚Komputerowe PC’, ‚PS3’ itp, jak to było wcześniej. Fakt, jest pasek na samej górze, który ma to samo działanie, ale nie chce mi się wjeżdżać tak wysoko ;p- Jak już wspomniał gooralesko: ucięte logo ;p- Miejsce na reklamę bez reklamy na saamej górze. . . Mimo wszystko, podoba mi się :}

  • – Duże obrazki prezentujące recenzje na głównej mogłby być z powrotem większe, ‚najeżdżając’ na jasną kolumnę po prawej (ta z felietonami itp. ) przez co na dole obok ‚TOP 10 NAJPOPULARNIEJSZYCH GIER’ będzie mniej pustego, niewykorzystanego miejsca,

   Zgadzam się w 100%. Obrazki z recezji powinny zostać w takim formacie i takiej wielkości jak poprzednio. Było to idealne zaproszenie do odwiedzenia strony z recenzją a poza tym śiwetnie się prezentowało (gdy grafika była dobrze stworzona). Teraz na szybko spojrzałem jak mogłoby to wyglądać i uważam, że grafika o której wspomnielismy z makovskym powinna kończyć się w miejscu gdzie zaczynają się bloki Grand Theft Auto IV i Bioshock 2. Bloki „przykryte” (AC i Red Faction) mogą się znależć poniżej i będzie nawet miejsce na kolejny blok reklamujący „grę, której nie możemy przgeapić” ;)Pozdrawiam.

 298. Wyszukiwarka ma nowa funkcjonalnosc i wyszukuje takze inne rzeczy niz tylko gry z encyklopedii. Mozna poszukac sobie newsa lub reckę na przyklad.

 299. Pod FF część menu najeżdża na logo V/ W związku z tym niedostępne są z niego dwie pierwsze pozycje (Wiadomości oraz Artykuły). EDIT:Huraaa, jestem pięćsetny 🙂 Przewidzieliście za to jakąś nagrodę?

  • Pod FF część menu najeżdża na logo V/ W związku z tym niedostępne są z niego dwie pierwsze pozycje (Wiadomości oraz Artykuły)

   Moż spróbuj przytymać CTRL i jedź kółkiem myszy góra – dół.

 300. Pod FF część menu najeżdża na logo V/ W związku z tym niedostępne są z niego dwie pierwsze pozycje (Wiadomości oraz Artykuły).

  Hmm. . . U mnie pod Firefoksem 3. 0. 8 (pod Ubuntu) wszystko wygląda poprawnie i nic na nic nie najeżdża.

 301. W zasadzie do nowego layoutu można się przyzwyczaić, choć na początku można dostać lekkiego zeza. 😉 Mam tylko dwa pytania, może ktoś mi odpowie. Po pierwsze po jakiego grzyba w prawym górnym rogu jest blok „TYCH GIER NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ”? Nie rozumiem zbytnio jego sensu (chyba że blok sponsorowany przez dystrybutorów). Po drugie o co chodzi z tym całym grrr.pl, bo tego to już kompletnie nie rozumiem. Jakiś nowy partner czy coś w tym guście?Poza tym, będąc konformistą, cieszę się iż nadal po tylu latach, wszyscy jesteśmy half-member’ami 😉

  • Poza tym, będąc konformistą, cieszę się iż nadal po tylu latach, wszyscy jesteśmy half-member’ami 😉

   O, to! To!Myślałem, że po przełamaniu magicznej bariery 2000 punktów coś się stanie. Ale nic, nie dostałem żadnego elitarnego tytułu. No cóż, teraz nabijamy do 3000, może wtedy zostanę przyjęty do full-membersów. Swoją drogą – na co komu te punkty? Wiele razy były do wygrania w konkursach. Przez te wszystkie lata spoglądałem na ten licznik z pewną obojętnością, chciałbym jednak żeby uchylono choćby rąbka tajemnicy. . . Zwykły update graficzny nie zaspokaja niestety mojej ciekawości.

   • O, to! To!Myślałem, że po przełamaniu magicznej bariery 2000 punktów coś się stanie. Ale nic, nie dostałem żadnego elitarnego tytułu. No cóż, teraz nabijamy do 3000, może wtedy zostanę przyjęty do full-membersów. Swoją drogą – na co komu te punkty? Wiele razy były do wygrania w konkursach. Przez te wszystkie lata spoglądałem na ten licznik z pewną obojętnością, chciałbym jednak żeby uchylono choćby rąbka tajemnicy. . . Zwykły update graficzny nie zaspokaja niestety mojej ciekawości.

    jak to, nie wiesz?im masz wiecej punktow, tym jestes bardziej cool 🙂 i masz wieksze. . . ego.

   • . . . No cóż, teraz nabijamy do 3000, może wtedy zostanę przyjęty do full-membersów. . .

    Chodzą słuchy, że jak nabijesz 5000 to zostaniesz Quarter-member 😉

 302. Nowy layout jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego, ze względu na to, że w głównej kolumnie jest to co najważniejsze na takiej stronie. . . czyli newsy. Przyczepiłbym się jednak do sposobu formatowania tych newsów. Są już wypracowane pewne schematy, które dobrze się sprawdzają. . . po pierwsze tytuł powinien być jakoś bardziej zaznaczony (czcionka, kolor), pod spodem powinna być „meta” postu, czyli data dodania, platformy, kategorie itp. . . Obrazek przypięty do postu dał bym na całą szerokość kolumny, zwiększył bym też odstęp pomiędzy postami – bo teraz trochę się wszystko zlewa, oko ma trudności z wychwyceniem elementów. . Ponieważ internauci nie czytają od razu strony, tylko „skanują” wzrokiem, tytuł i przypięty obrazek to powinny być elementy od razu zauważalne. . . W pomarańczowym znaczku po lewej stronie powinien być nie licznik „plusów” tylko ilość komentarzy, bo to tak naprawdę stanowi o popularności posta. . . To takie moje luźne uwagi. . . 🙂

 303. Pewnie w myśl zasady „there can be only one” konto Full-member ma tylko Adam ;-). Punktacji jakoś nigdy szczególnie nie śledziłem, bo nie ma dla mnie większego znaczenia. Jej rozbudowane formy potrafią skutecznie zabić forum. Ludzie się ścigają, żeby mieć konto uber-masta i aby tego dokonać są skłonni wypisywać byle co i byle jak. I potem jest cała masa jednowyrazowych postów typu „spoko” czy „ale bajer”. Z funkcji brakuje mi trochę listy recenzji napisanych przez danego użytkownika. Moim zdaniem powinna być w profilu – wtedy jak spodoba mi się jedna łatwo będę mógł znaleźć inne tego samego autora.

 304. Ja bym jeszcze dał na główną, tam obok tego sortowania „Top 24h | 7 dni | 30 dni | 365 dni” możliwość posegregowania kolumny według „Galerie | Filmy | Newsy”. Co do tworzenia własnych recenzji – polecam odwiedzić stronę http://www.giantbomb. com i podpatrzyć jak tam mają to rozwiązane (wspomniana strona obfituje zresztą w całą masę świetnych technicznych rozwiązań).

 305. Narzekacie. Moim zdaniem wydaje Wam się, że layout był czytelniejszy tylko dlatego, że się do niego przyzwyczailiście. Teraz przynajmniej strona główna się do czegokolwiek nadaje, poza prezentacją blogów (nie żebym miał coś przeciwko, ale to kwestia priorytetów).

  • Narzekacie. Moim zdaniem wydaje Wam się, że layout był czytelniejszy tylko dlatego, że się do niego przyzwyczailiście.

   Zdecydowanie tak. Kwestia przyzwyczajenia. Za miesiąc nikt nie będzie pamiętać o starym układzie. A ten. . . jest naprawdę fajny. Ta strona zawsze kojarzyła mi się z najmocniejszą w sieci grafiką – i ten update zdecydowanie podtrzymuje mnie w tej opinii. My chcemy full-member! My chcemy V18+!:-)

 306. No to czas odswiezyc watek bo juz dlugo nie narzekalismy ;)Prosba o monitoring dzialu recenzje graczy. To co w tej chwili sie tam pojawia zniechceca: a) do odwiedzania tego dzialub) tym bardziej do pisania tam czegokolwiekPozdrawiam

  • No to czas odswiezyc watek bo juz dlugo nie narzekalismy ;)Prosba o monitoring dzialu recenzje graczy. To co w tej chwili sie tam pojawia zniechceca: a) do odwiedzania tego dzialub) tym bardziej do pisania tam czegokolwiekPozdrawiam

   Nom. Recenzje graczy leżą i płaczą. Niby na koncie mam 7 napisanych recenzji, ale przez te „lata” zapomniałem do jakich gier one były i nawet nie mogę ich wszystkich znaleźć. Poza tym; te wszystkie „recenzje po dwa zdania” powinny być usuwane. Szanuje krótkie recki, w końcu nie każdy lubi się rozpisywać (no bo po co skoro można pisać konkrety), ale bez przesady. . . „Fajna gra, polecam” to nie recenzja. Takie coś tylko zaśmieca Valhallę.

 307. Ja mam takie małe pytanko, którym nie chcę zaśmiecać bieżących wątków, więc nasmaruję je tutaj. Myślę, że poniższe pytanie, dręczy nie tylko mnie. A więc, niech mi ktoś wytłumaczy, co u licha stało się blogami? Wiem, wiem, okres wakacyjny itd, ale raczej nieco przydługawo to trwa jak na wakacje, nie sądzicie? A może nasz ukochany krysys wdarł się w końcu na V, lub ze statystyk wynikło, iż blogi za które trzeba płacić autorom, cieszą się powodzeniem tylko małej garstki społeczności?Niech ktoś u steru będzie na tyle uprzejmy i uczciwy i niech odpowie na nurtujące mnie pytanie – czy to już koniec blogów? Szkoda była by wielka, zważywszy, iż to jeden z moich (i za pewnie nie tylko moich) ulubionych działów Valhalli. Nie ma co się chować po kątach – brakuje kasy to brakuje, zrozumiała sprawa, szczególnie w obecnej sytuacji rynkowej. Chciałby jedynie mieć jasność, co się u licha dzieje z moim ulubionym serwisem o grach. 😉

 308. czy zauwazyliscie ze powoli Valhalla zasypia? Zarowno czytelnicy jak i ‚gora’ ? komentarzy jest coraz mniej, zmian przy V. takze. .

 309. digital_cormac—> czuję się niejako wywołany do tablicy – tak, kryzys w jakimś stopniu dotknął również V efektem czego rezygnacja z publicystyki w takim natężeniu jakim mogliście ją czytać od dłuższego czasu. Przykro mi, mnie też najzwyczajniej w świecie brakuje codziennego tekstu pisanego do Was, ale jak mawiają Francuzi – c’est la vie. Pozostaje mieć nadzieję, że po każdym dołku przychodzi górka i że będziemy mogli w przyszłości wrócić do codziennego bloga Blue Moose’a i Malacara. Oczywiście tymczasowe zawieszenie codziennych felietonów nie oznacza mojego rozstania z V. Jak zresztą widzicie wciąż recenzuję (ostatnio recka Gniewu Zehira, kolejne w drodze. . . ) Z drugiej jednak strony nie przesadzałbym z narzekaniem, że nic się na V nie dzieje. Nie samymi blogami V żyła. Wciąż mamy sporo newsów (jeśli nie więcej niż dotychczas) i co chyba widoczne, praktycznie codziennie idzie dłuższy tekst (czyt. recenzja/zapowiedź) czego wcześniej nie było. Dlatego też twierdzenie, że V zasypia jest mocno na wyrost. Cały czas pracujemy. A że komentarzy ostatnio jakoś mniej – cóż sezon wakacyjno/urlopowy zawsze się tym charakteryzował. Kiedyś w końcu trzeba odejść od komputera, prawda? :)Tyle wyjaśnień z mojej strony – szaraczka-pisaczka, więcej może powiedzieć ewentualnie Adam, tudzież Katmay.

 310. Osio mnie tutaj odesłał z moim wnioskiem racjonalizatorskim :-)Chciałem zaproponować zmianę sposobu aktualizowania galerii, a konkretnie ograniczenie informacji o takowych uaktualnieniach na stronie głównej. Pod rozwagę poddaję również przebudowę działu „Forum” – poszerzenie możliwości filtrowania treści i/lub zwiększenie ilości znaczników kolorystycznych pierwszej kolumny. Prośbę moją motywuję faktem, iż przy obecnym stanie rzeczy, nadzwyczaj często wpisy związane ze zaktualizowanymi galeriami, przeważają nad tymi dotyczącymi nowinek/recenzji/zapowiedzi/blogów. Utrudnia to dotarcie do treści, którymi, śmiem twierdzić, większość użytkowników serwisu Valhalla zainteresowana jest najbardziej. Proszę o rozpatrzenie mojej prośby przy kolejnej aktualizacji serwisu.

  • a tu juz jesień 2009 🙂

   Ponad dwa lata minęły od pierwszych zapowiedzi v18+. Nie żeby obecna forma Valhalli jakoś mnie odpychała, wchodzę tu codziennie, czytam, komentuje – ale przyjemnie by było przeczytać chociaż krótką notkę o tym, że prace nad v18 (czy też ogólnym rozwojem portalu) nadal trwają.

 311. To już się robi żałosne. Chociaż może zlikwidujcie prowadzące do nikąd linki? Jakieś funkcjonalności, na które czekamy tyle lat. Przynajmniej nikt nikogo nie będzie oszukiwał, że coś się tu dzieje i na coś warto czekać.

 312. A ja proponowałbym, jedną niewielką zmianę (jak na razie). Społeczność konsolowa ostatnimi czasy strasznie ‚urosła’ więc myślę, ze fajnie byłoby dodać małe ‚poddziały’ dla X360 i PS3 (nie wiem jak to działa na Wii, ale jeżeli też jest coś takiego, to tą platformę też trzeba by uwzględnić) gdzie ludzie mogliby się w jakiś sposób komunikować. Wynajdować Gamertagi/PSN_ID, po czym grać ze sobą. Może nie jest to niezbędne, ale chciałbym wiedzieć, kto gra na PS3, co bym mógł ewentualnie z tymi ludźmi pograć po sieci. Mysle że byłoby to wygodne dla każdego. Pozdrawiam!

 313. Nie wiem gdzie wpisać moje żale – od ładnych paru dni nie ładuje mi się strona valhalli w całosci, mam tylko blok z recenzjami i segmenty po prawej, newsy i to co jest poniżej/prawo nie pojawiają się zupełnie. robiłem odśwież z sziftem i kontrolem i nic :((

 314. Jeszcze pare rzeczy, którę są „już wkrótce!” od ponad 2 lat też powinny zniknąc, bo nie liczę na to, żeby się już pojawiły.

 315. Tylko nie tykac mi zakladki V18+!!Za kazdym razem jak widze „Serwis w trakcie tworzenia. Zapraszamy jesienią 2008. ” humor mi sie poprawia ;)Skoro juz ruszylismy ten watek to po raz kolejny prosze aby zrobic cos z recenzjami graczy. Bylo smiesznie, pozniej straszno ale teraz to juz slow brakuje. W szczegolnosci przy ostatio bardzo wysokiej aktywnosci ptrblk9. Rece opadaja. Proponuje ten dzial w ogole zlikwidowac bo jego istnienie w obecnej formie przynosci chyba wiecej szkody niz pozytku (dla samej Valhalli). Trzeba miec nadzieje, nie mozna sie poddawac!Pozdrawiam

 316. E tam, siedzę tu już 4ty rok i nie zauważyłem, żeby dodawano coraz mniej newsów, recenzji czy innych pierdół. Tak więc serwis raczej am się całkiem nieźle. Chodzi o to, że od wielkich zapowiadanych zmian miną niedługo 3 lata. Valhalla zostaje w tyle w starciu z innymi serwisami pod względem funkcjonalności i dostępnych opcji dla zwykłego usera. A ja wolałbym znajdować tu kompedium gracza. Czegoś szukam, wchodzę i mam. Wiem że to łatwiej mówić niż zrobić, ale uważam że ktoś powinien stworzyć jakiś plan działania. jakieś wytyczne, które powoli acz sukcesywnie wdrążamy w życie. Ja wiem że daleko nam do zachodnich serwisów, ale te 3 lata w zasadzie były. . . puste. Serwis działał i działa nadal całkiem nieźle, ale wchodzenie często zamyka się tutaj na spojrzeniu czy są jakieś newsy – aha nie ma, to elo! Nie ma tu czegoś, czegoś co chciałby przeciętny gracz. Czegoś więcej. Zwykły user, który nie komentuje, całotygodniową valhallę przejrzy w 5 minut i wyłączy.

  • E tam, siedzę tu już 4ty rok i nie zauważyłem, żeby dodawano coraz mniej newsów, recenzji czy innych pierdół.

   No właśnie. Ja tu nie widzę tylko tych „pierdół”, które to pierdoły były siłą napędową Valhalli. Tak, mówię o blogach.

   • No właśnie. Ja tu nie widzę tylko tych „pierdół”, które to pierdoły były siłą napędową Valhalli. Tak, mówię o blogach.

    Jakbym mógł to bym dał 10 punktów temu postowi, blogi, mimo że czasem dość prowokacyjne i nie zawsze łatwe do czytania były „duszą” V strasznie mi brakuje tego

 317. True, true. . . jakby to powiedzieli an reklamie budweisera. http://www.youtube. com/watch?v=tauYnVE6ykUBlogi były czymś więcej, czymś co trzymało V na miejscu wyróżniającym się. Dalej – newsy pokroju ‚Co kupić na święta radzi J. Timberlake’ itp. też były dobre. Teraz wszystko jakby zniknęło i zrobiło się szaro na V.

 318. acha no i troszkę drażni klikanie w posty z „grrr” – nie ma bezpośredniego linka, tylko wyświetla się część wpisu i dopiero potem można po kliknięciu „czytaj dalej” wejść na grrr, nia da się bezpośrednio z głównej na grrr wejść i tak (przynajmniej ja) nie czytam tej części którą podaje V tylko odrazu klikam w „czytaj . . . „

 319. kolabor666 —> widzę, że stałeś się naczelnym marudą (zresztą zawsze IMO sporo marudziłeś). Takie Twoje prawo, wszak krytyka (byle merytoryczna) jest jak najbardziej na miejscu. Ale wszystkie Twoje ostatnie komentarze jakie czytalem to komenty w stylu „konczycie się”, „banujecie za krytykę”, „nic tu nie ma”, „nie chce mi się was czytać”, „nie che mi się czytać nawet weekendowego”. I skoro „kładziesz na V lage” i takie tam od dłuższego czasu to nie rozumiem co sprawia, że jednak wracasz. Cieżko mi uwierzyć, że robisz to tylko po to, żeby napisać kolejny koment w stylu „konczycie się”. Jak ja kładę lagę to nie wracam. Dziwne to Twoje zachowanie. Rozumiem, że wiele rzeczy się może nie podobać na V, że wiele rzeczy mogłoby być lepiej, więcej, fajniej, ale prawda taka że primo – V funkcjonuje w określonych realiach (finansowych, personalnych etc. ) i trzeba to wziąć pod uwagę. Jak to mówią – wyżej dupy nie podskoczysz. Jasne, najprościej wejść i powiedzieć – konczycie się – tylko co to wnosi do sprawy? Nic. A ponadto doświadczenie uczy, że niezależnie co by się nie robiło zawsze znajdzie się ktoś kto będzie wołał „jesteście do dupy”. Wcześniej były narzekania na to, że mało materiałów długich, że recenzje spóźnione etc. Teraz kiedy materiałów tego typu jest dużo to i tak „są do dupy”. Kiedy pisaliśmy z Wojtkiem (malacarem) codziennie felietony zawsze znalazł się ktoś, kto wołał – „nudzicie”, „piszecie o pierdołach”, „a kogo obchodzi, że to czy tamto. . . „. Nie zrozum mnie źle. Mnie (i nie tylko mnie) też wiele rzeczy wkurza. Wiele rzeczy irytuje, że jest jaka jest czy że nie może być inna. Powiedziałbym, że dla ekipy tworzącej serwis może to być tym bardziej frustrujące, że wkładają w serwis kupę pracy, a wiedzą, że pewnych rzeczy po prostu się nie da przeskoczyć i magicznie sprawić, żeby coś było, działało czy się zmieniło. Uwierz mi że krytyka spod znaku „kończycie się” tym bardziej nie pomaga, a czasem jeszcze bardziej frustruje. Jasne, pisząc w necie człowiek się musi nauczyć nie przejmować tego typu „krytyką”, nie wdawać się w jałowe dyskusje, ale w każdym istnieje jakaś granica cierpliwości. Ja i tak podziwiam Katmaya, że praktycznie nie reaguje na tego typu akcje tylko robi swoje i dzień w dzień do nocy (a często i w nocy) haruje, żeby kolejnego dnia na V było co poczytać. Rozumiem, że to jego (i innych pracowników serwisu) problem, że Ty jesteś tylko odbiorcą, który (nie)płaci i wymaga, ale pomysł chłopie czasem zanim napiszesz „konczycie się”, że za tym wszystkim stoją ludzie i ich praca. I czasem twoje głupie „konczycie się” im po prostu nie pomaga. . . A V „konczy się” już od dnia kiedy ponownie wystartowała. I wciąż skonczyć się nie może. Więc chyba nie jest tak źle, choć rozumiem, że zawsze można powiedzieć „ale mogłoby być lepiej”.

 320. * zielonykaczuch (+744): a jaki związek ma ten wywód z ZACHOWANIEM pana katmaya i jego banowaniem kont?A miało to mieć jakiś związek??

 321. zielonykaczuchu—-> żaden. A czy to jest wątek „Szalony Katmay banuje wszystkich użytkowników Valhalli”? Ten post był moją refleksją na temat ciągłego marudzenia niektórych, niczym więcej. Nie mam pojęcia za co i komu Katmay banuje konta. Jeśli to robi, to jak rozumiem ma powód, bo jak znam Krzyśka od łaaaadnych kilku lat nie robiłby tego gdyby nie było to uzasadnione. Wątpię zresztą, żeby w tym nawale pracy chciało mu się jeszcze bawić w banowanie userów bez powodu. Wiadomo mi (czytałem chyba w którymś z wątków) o jednym userze który został zbanowany. Jest ich więcej? A może to akcja „Katmay ucisza słusznych krytyków Valhalli?” – wyczuwam tu spisek. Ludzie litości. . . . czy wy naprawdę myślicie, że Krzysiek nie ma co z wolnym czasem robić czy jak?

 322. Moze jakaś petycja wśród wielu osób, które dostały PMki dotycząca pana Fetta i tego co robi? Chętnie wkleiłbym jego Pmkę którą forwardnięto większości userów V, ale boję się, że też dostanę bana. Generalnie oświadczam, że od dziś nie klikam w nic co firmuje ten pan, czyli w większości galerie i orgie. Orgie wideo.

 323. Hahahaha , „Katmay Szalony”, bomba, zabrzmiało jak żywcem wyjęte z Thorgal’a :)@Jolo Rrozumiem dokładnie co chciałeś powiedzieć, jednakże banowanie konta za tego typu wpisy uważam co najmniej za nadużycie i nieważne czy się z komentarzami tymi zgadzam czy też nie. Bany powinny pojawiać się jako kara za skrajne chamstwo, wulgaryzmy, kompletny brak kultury czy takie tam, a nie za to, że jakiś sfrustrowany user napisał kilka razy coś, co nie do końca spodobało się komuś z redakcji. Po pierwsze uważam, iż redaktor taki, jako osoba koniec końców profesjonalna, powinien podsumować dyskusję grubą czarną kreską zakańczając temat, a nie posuwać się do banowania konta. Po drugie, podstawową ideą istnienia vortali tematycznych jest interakcja z userem, także należy być co najmniej bardzo naiwnym, myśląc iż nie znajdzie się gdzieś pośród tłumów kilka osób wylewających swoje żale, czy to słuszne czy nie. Należy się tego spodziewać i umieć sobie z tym radzić, nie odstraszając reszty użytkowników, jakby to obrazowo powiedzieć „okutym w stal buciorem”. Nasuwa się tu całkiem zabawna myśl. Kiedyś będąc jednym z redaktorów na V, w swoim blogu zatytułowanym bodajże „Nie karmić Trolli” zachwalałeś pewną bardzo skuteczną metodę na tego typu ludzi. Szkoda, że gdy już nim nie jesteś (redaktorem) reszta ekipy jakby nieco zapomniała o co w tym wszystkim chodzi. Nie wiem, być może nie do końca potrafię spojrzeć na całą sprawę od zaplecza. Jak pisałeś, na pewno takie komentarze nie pomagają w rozwoju V, są dołujące dla ekipy tworzącej portal itd. , ale jako przeciwnik wszelkiego rodzaju represji (może to za mocne słowo, lecz jakoś inne mi nie przychodzi do głowy) działania podjęte w tym przypadku przez Katmaya Szalonego (sic!) były absolutnie niesłuszne i wydaja mi się poważnym nadużyciem. Pamiętam, dawno temu była draka na V. Jakiś facet przyszedł tu i coś tam smędził o jego jakoby lepszym portalu itd. Nie pamiętam dokładnie. Bądź co bądź, pojawił się Adam i rąbnął wpis o „sraniu na jego podwórko” i zaczął facetowi wygrażać sądami. Był to pierwszy raz, kiedy coś bardzo, ale to bardzo nie siadło mi na V. Coś co pozostawiło za sobą pewnego rodzaju smrodek już nie do wywietrzenia. Cóż, jak pewnie wszyscy wiedzą było to święte prawo Adama jako właściciela serwisu, ale niesmak pozostał. Teraz rozpoczyna się Wielki Szum o banowanie kont. Mam nadzieję, że nie zbliża się kolejna porcja fetoru. ps. Właśnie zorientowałem się, iż pomijając smętną tematykę, jest to pierwsza nasza dyskusja od niepamiętnych czasów. PRZYWRÓCIĆ BLOGI!! 🙂

 324. O ile sprawa Rashemena jest dość niejednoznaczna i ciężka do ocenienia, to Zupa o bana prosił się od niepamiętnych czasów. Mnóstwo osób narzekało na to, że Major sprowadza dyskusję do poziomu rynsztoku, czystego flame’a. Owszem, był mistrzem bezpardonowej kłótni, ale chyba nie jest to u dobrego forumowicza szczególnie pożądana cecha. A teraz Zupy nie ma (a starannie sobie na usunięcie konta zapracował) i nagle „Katmay Szalony” represjonuje użytkowników Valhalli. Litości.

 325. siergiej to MZ’a wywalono za to samo co stało się dziś a nie za żaden flejm. Rynsztoku też tu nigdy nie widziałem u nikogo choć ostro bywało to zawsze były granice określane raczej przez userów, a nie przez groźby przez PM. . . . Chyba że masz zaburzoną percepcję określenia rynsztok. Już i tak mało tutaj jest komentarzy ale kasujecie za byle co usera z Top10 komentujących która jest przecież rankingiem punktów plusowych dawanych przez userów, a więc tak źle z zupą było?Fakty temu przeczą. Zacytuję z tego temaciku żeby nie być gołosłownym http://www.valhalla.pl/God-of-Hell-8211-recenz. . . 26353.html

  Trolowaniem nazywasz wytknięcie tego, że pisze się katabaza zamiast katabasis i opinia, że tekst jest średni? Bo chyba tego komentarza nie widzę?

  tak właśnie za to się tutaj teraz wylatuje. Jak teraz napiszę że widzę tu ostatnio tylko zapchajdziury galerie i embedowane wideo udające newsy to według nowej linii politycznej powinienem stracić konto!

 326. kasujecie za byle co usera z Top10 komentujących która jest przecież rankingiem punktów plusowych dawanych przez userów, a więc tak źle z zupą było?

  Top10 to tylko ilość postów, nie plusów :)Z rynsztokiem faktycznie przesadziłem, pardon. Ale nie zmienia to faktu, że Zupa raz po raz przekraczał granicę pewnego dopuszczalnego w dyskusji poziomu i flejmował ostro. To nie przypadek, że gdzie flamewar, tam Major. Ja tych decyzji nie podejmowałem, więc nie będę ich tłumaczył ani oceniał – ani negatywnie, ani pozytywnie. Ale MZ po prostu had it coming.

 327. digital_cormac—-> [prywata mode on] miło słyszeć, że wciąż ktoś tęskni za blogami [/prywata mode off]Choc do scislego grona redakcyjnego juz nie naleze – czyt. wciaz pisze, ale nie regularnie jak to bywalo w czasach blogowych – to bede jednak bronil stanowiska Katmaya i Fetta. Owszem, zgodze sie z Toba, że ban powinien być karą ostateczną i sam osobiście gdybym miał rozstrzygać tego typu spory rozwiązałbym je inaczej – należę raczej do grona ludzi unikająch represji, ktorzy wolą z kimś coś przedyskutować niż dać bana. Ale. . . z drugiej strony ile można znosić ciosy czy głupie komentarze, rozumiem też frustracje chłopaków jak ktoś po raz kolejny pluje na ich robotę. Nie mnie oceniać czy Rasheman, Zupa czy kto tam jeszcze sobie zasłużyli czy nie. Wiem tylko, że gdybym ja poświęcał dzień w dzien kilka(naście) godzin pracy aby koniec konców znalazła się grupka opluwająca to wszystko to mółbym też się sfrustrować. Raz – można przęłknąć, dwa pewnie też,ale za ktorymś tam razem człowiek pęka. To cecha cholernie indywidualna. Ja należę do grona ludzi po których tego typu krytyka spływa i generalnie na takie cos nie reaguję. Katmay i Fett widać mają mniej cierpliwości. Wiem, że się nie powinno, że trzeba brać na klatę etc. , ale nie zawsze się da. Zrozum mnie, nie chce nikogo tłumaczyć czy tym bardziej oskarżać – pisze tylko że jestem w stanie zrozumieć frustrację patrząc z perspektywy nie tylko usera, ale człowieka który wie jak to wszystko wygląda od zaplecza. PS. A co do blogów – ostatnio czytalem sobie jedną z archiwalnych dyskusji pod moim tekstem – cholera, faktycznie fajny to był okres w moim życiu, tak sobie z Wami dyskutować, wspominam go z uśmiechem na ustach 🙂

 328. Wchodzę dziś na V i zastanawiam się, czy nie trafiłem na ruską stronę z torrentami. Otóż o każdej możliwej minucie i sekundzie jestem pierwszy i wygrywam laptopa oraz telewizor!

 329. Dokładnie Twilitekid, też mnie to dobiło. . . Ja rozumiem, reklamy są konieczne. Nikt się za nie nie obraża kiedy trzymają jakikolwiek poziom. Ale do jasnej ciasnej, jest jakaś granica, za którą najzwyczajniej w świecie zaczyna się to robić przykre. I ta granica, niestety, została przekroczona. . . A jak mi ktoś powie, że mogę sobie to cholerstwo zablokować adBlockami to, ostrzegam, będę gryzł. Jaki jest sens reklam kiedy wszyscy są ZMUSZENI, czy chcą czy nie chcą, je blokować, żeby nie przeszkadzały w przeglądaniu strony albo nie wywoływały uczucia zażenowania?Ja wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale. . . http://dl. dropbox. com/u/196274/facepalm. jpg

 330. Ja naprawdę nie mam nic przeciwko reklamom, bo wiem, jaki jest ich cel i po co się je ładuje na stronę i z tego też względu nie korzystam z adblocków. Ale kiedy na jednej stronie spadają mi okna z nazwa.pl i home.pl (jakiś absurd ;D), a na górze świecą mi herosi z przeglądarkowego MMO to zaczynam się zastanawiać, czy rzeczywiście jakość serwisu usprawiedliwia ilość i nachalność reklam.

 331. Co się zmieniło na V?Dawno nie wchodziłem a tu arykuły na conajmniej „SuperEkspresowym” czy „Faktowym” poziomie, trochę mi wstyd po tylu latach takie rzeczy się tu zaczynają dziać 🙁

 332. Dawno nie wchodziłem a tu arykuły na conajmniej „SuperEkspresowym” czy „Faktowym” poziomie

  Możesz to rozwinąć, wyjaśnić? Nie każdy czyta Super Express czy Fakt, żeby od razu wiedzieć co masz na myśli. . . Rozwiń temat.

 333. Zapewne Lara będzie miała duże cycki! Bo przecież tak było w kolejnych odsłonach

  Kinect rozwali Ipada

  Microsoft ma problem z gejami

  Ja rozumiem że należy przyciągać uwagę itp ale naprawdę tytułów i akapitów po tytułami nie da się pisać bardzeiej umiarkowanie?Taka tendencja chyba jest ogólnie ale myślę że redaktorzu V moŋa troszkę nabrać normalniejszego tonu wypowiedzi. PS. @coppertop – tu mnie masz bo też nie czytam ale widzę pierwsze okładki na wystawkach prasowych

 334. Takie zmiany takie wytyczne. Mógłbym ci oczywiście napisać tytuł newsa ze słowami imponderabilia,azaliż, albo cały tytuł Microsoft ma problem z mniejszością seksualną. Kinect sprzeda się lepiej niż Ipad i tak dalej. Problem w tym, że to już na V było. Nie wiem też co rozumiesz przez określenie „ton wypowiedzi” skoro podajesz za przykład tytuły np tego newsa o gejach zamiast „czepnąć” się samej treści. . .

  PS. @coppertop – tu mnie masz bo też nie czytam ale widzę pierwsze okładki na wystawkach prasowych

  I może tu też leży ciuteczkę problem? Bo z całym szacunem, ale określenie „Faktowe” czy SuperExpresowe to może by te newsy był jakmy napisał, że Wieloryb połknął gracza, który wpadł do Wisły w Krakowie. Albo „SZOK! ONI podwyższą nam ceny gier nabijając sobie kabzę – zobaczcie prezes Cenegi jeździ służbowym mercedesem na zakupy i odwiedza kochankę!”Oczywiście nie będę krył, Adam też tego nie kryje, że takie newsy bardziej społecznie, „lajtowe” nazwij to jak chcesz mają nabić wejść. I robią to. A na określenie „cycki” bym się tak nie oburzał tu są niemal sami dorośli, a młodzieży szkolnej to (już) i tak nie zdegeneruje ;)Wiesz co jest w tym absurdalne, że te newsy co podajesz za przykład (no dwa) pochodzą. . . z najbardziej prestiżowych wortali zachodnich – edge, gamepolitics, jeden z tych faktowych 😉 wypłynął na CCN w dziale entertainment. Apropo CNN czy tytuł Men allege sexual coercion by pastor albo The Sweep: Where’s Obama’s mojo? ewentualnie Clinton’s weight loss secret: Plants który się tam właśnie znajduje w tym momencie jest. . . Faktowo/SuperExpressowy czy nie?

 335. Zapewne Lara będzie miała duże cycki! Bo przecież tak było w kolejnych odsłonach

  Przecież było. . .

  Kinect rozwali Ipada

  To też nie jest wymysł redakcji Valhalli — tak powiedział jeden mądrala z Microsoftu. Jeśli w tym tytule czegokolwiek brak, to tylko „Microsoft twierdzi, że” na początku. Ale nie bądźmy tacy drobiazgowi. . .

  Microsoft ma problem z gejami

  A nie ma? Czarno na białym MS jest na tym punkcie przewrażliwiony. Owszem, można by napisać „Microsoft ma problem ze słowem ‚gay'”, albo coś w tym stylu, ale już nie róbmy z Valhalli takiej cnotki. Tytuły muszą być trochę z jajem, muszą zawierać niedopowiedzenia, bo muszą zachęcać do przeczytania reszty — taka ich rola. I jestem pewny, że do poziomu brukowców jeszcze daleko bo tamte pewnie stwierdziłyby, że:a) Kazimiera Szczuka: „Jestem zniesmaczona rozmiarem cycków Lary Croft w kolejnych odsłonach Tomb Raidera”b) Premiera Kinect sprawi, że zwrócicie swoje iPady do sklepów!!c) Microsoft nienawidzi Gejów. Czy będą marsze równości pod kampusem w Redmond?Albo coś w tym stylu ;). Oczywiście żartuję i przerysowuję, ale i tak nie mam wrażenia, żeby tytuły newsów na Valhalli były jakoś przesadnie sensacyjne. A jednocześnie nie chciałbym, żeby z obecnego stanu przeszły w okolice „ą, ę”, jeśli wiesz co mam na myśli. Nie zapominajmy, że to jednak jest portal o rozrywce, więc i tytuły muszą być na luzie. Jasne, nie zawsze to pasuje, ale wtedy i tytuły są zwykle poważniejsze. Poza tym, ja osobiście nie wyobrażam sobie newsa o Tomb Raiderze, w którym nie byłoby odniesienia do jej kształtnego tyłka tudzież wielkich, wykrzywiających jej arystokratyczny kręgosłup balonów. Tak samo jak nie wyobrażam sobie newsa o Portalu bez jakiegoś odniesienia do „the cake is a lie”, choć w sumie ten mem powinien mi się już znudzić ;). Więcej luzu, krótko mówiąc. A jeszcze co do Super Expressu i Faktu — kilka okładek w życiu widziałem, ale wyparłem to traumatyczne wspomnienie ;).

 336. coppertop no trudno się z tobą nie zgodzić – topiki muszą być krótkie. Krótki przekaz PLUS odpowiednie rozwinięcie. . . . To podstawa, że powiem tak górnolotnie dziennikarstwa od bardzo dawna. Choćby zacnym gazetom, które nie tytułowały rozpoczęcia I/II wojny światowej tytułem : Nowy konflikt zbrojny na. . . tylko waliły DUŻYMI literami – WAR. Niestety widzę często, że internauci sami nie wiedzą czego chcą. Chcieliby mądrze/rozrywkowo poważnie-i-jednocześnie-zabawnie etc.

 337. b) Premiera Kinect sprawi, że zwrócicie swoje iPady do sklepów!!

  Doskonały przykład. . . tytułu mało-agresywnego, prawdziwie tabloidowego. Zwracanie się w pierwszej osobie do czytelnika w tytule jest w 100% patentem gazet brukowych. Pytanie retoryczne, czy tzw „zawieszony w próżni” to kanon nie-tabloidowy. No ale o tym można pisać i pisać.

 338. Wieloryb połknął gracza, który wpadł do Wisły w Krakowie. Albo „SZOK! ONI podwyższą nam ceny gier nabijając sobie kabzę – zobaczcie prezes Cenegi jeździ służbowym mercedesem na zakupy i odwiedza kochankę!”

  O shit ;D. Leżę. . .

 339. echh nie spodziewałem się takiego ataku, ok może i stary jestem ale nadal uważam że choć troszkę klasy trzeba, robicie z siebie superluzaków nie wiem czy o to chodzi, zaczynam mieć naprawdę mieszane uczucia. Dla mnie zmieniacie ton na onetowo-faktowo-ekspresowy, troszkę pokory Panowie Redaktorzy (nie ważne czy wiem czy nie co to F czy SE). Oczywiście rozumiem że należy się zmieniać ale czy akurat chodzi o zmianę języka? Ucieszyłem się jak zaczęły powracać blogi, artykuły o grach zawsze mieliście super ale naprawdę nie dałem rady czytając o „cyckach”.

 340. echh nie spodziewałem się takiego ataku

  że przepraszam czego? Jakiego na LITOŚĆ BOGA JEDYNEGO ATAKU? To co ci wyżej długo i na spokojnie wklepałem w komentarzu jest podstawą dziennikarstwa od dziesięcioleci. Dlaczego uważasz to za jakiś „atak”? Bo kłóci się z twoim punktem widzenia?

  troszkę pokory Panowie Redaktorzy (nie ważne czy wiem czy nie co to F czy SE).

  Pokory wobec czego? Wobec twojej opinii, którą przeczytałem, szanuję i dlatego napisałem tak długi komentarz jak napisałem (uznany przez Ciebie za atak)? Czy ja dobrze widzę, że masz po prostu swoja wyrobioną opinię sprowadzająca się mglistego „Faktu/SE/onetu”, a cała reszta to „atak” jeśli się z nią nie pokrywa?

  ale naprawdę nie dałem rady czytając o „cyckach”.

  W takim razie nie możesz czytać felietonów Tyma, Ludwika Stommy i innych wirtuozów pióra, w poważnych tygodnikach opinii bez oburzania się non-stop. Naprawę nie wiem czego ty chcesz? Ekspiacji za słowo „cycki” w śródtytule? To jakaś paranoja skrywana za bardzo ogólnymi stwierdzeniami którymi szafujesz i starasz się nimi mnie/nas zawstydzić – słowami takimi jak: „poziom” „pokora” „Faktowe” i tak dalej. Piszesz o „poziomie”, ale problem (z całym szacunkiem) polega na tym, że nie jesteś w stanie go określić w przestrzeni „medialnej” poza twoją osobistą estetyką. A kiedy osoba trzecia BEZ ZŁOŚLIWOŚCI i bardziej niż oględnie próbuje ci coś napisać (lub śmie wyjaśnić) nazywasz to „atakiem”. I tu leży pies pogrzebany. I dlatego ta dyskusja jest. . . może i ciekawa, ale absolutnie jałowa.

 341. W sumie chciałem się jakoś odnieść do tego co piszesz, Orzeh, ale nie jestem w stanie. . . Po prostu nie wiem jakiego stylu Ty byś oczekiwał. To, co mi wychodzi z czytania (mam nadzieję, ze zrozumieniem) Twoich postów to wizja newsów obiektywnych, krótkich i zwięzłych do bólu, a co za tym idzie — mdłych i nudnych. Szczerze powiem, jest to dla mnie osobiście wizja straszna. . . Co więcej, wizja śmierdząca jakimś takim. . . snobizmem. Więc, zanim będziemy kontynuować tą dyskusję (bo naprawdę to nadal jest dyskusja, nikt tu na nikogo nie napada), wyjaśnił co dokładnie masz na myśli pisząc o Fakcie, Super Ekspresie czy też (co było tylko kwestią czasu) Onecie? Może podasz przykład tego jak Twoim zdaniem powinien wyglądać prawidłowy news? Bo póki co wiemy tylko, że coś Ci się z czymś kojarzy. . . daleko na tym nie zajedziemy.

 342. No a ja jestem wrecz oburzony, ze po takim zachecajacym wstepie o – nie bojmy sie uzyc tego slowa – cyckach, w newsie nie zostaly pokazane zadne cycki. Gracz nie wielblad, cycki tez chce zobaczyc. Albo inaczej to jakos szlo. . ;-p. Tak zupelnie powaznie, to tez nie kumam o co ta ‚burza’ :-). Mozna by ta sytuacje teraz odwrocic, bo porownanie V do rynsztokowych pisemek jest sporym naduzyciem i obraza dla redagujacych tutaj kazdego dnia z poswieceniem osob, zwlaszcza, ze porownanie te nie jest niczym konkretnym poparte, bo przeciez nie rozchodzi sie o jedna pare jedrnych i pachnacych cycuszkow? Poza tym, ksiazki chyba nie ocenia sie po okladce, a wystarczy wejsc i przeczytac ktorys news albo wiekszy tekst, by przekonac sie, ze nie ma sie tu do czynienia ze szlamowymi tekstami jakie wala nas po oczach w taniej prasie. Poziom, pokora, klasa. . kurde, az sie glupio czuje, bo mam zachlapana keczupem koszulke i siedze bez spodni. Troche wiecej dystansu i luzu, to nie kosciol :-)).

 343. Dobra, macie rację, jeszcze raz przeczytałem co napisałem i Wasze odpowiedzi, tak chyba @coppertop masz rację że wolałbym „nudne” newsy, ale się postaram przyzwyczaić :)Nie będę ukrywał że mi się to nie podoba ale chociaż jednego usera takiego jak ja to przeżyjecie chyba 🙂

 344. definicją newsa jest nuda i zwięzłość. Sęk w tym, że to co jest na wortalach o grach nie jest informacją/newsem sensu stricto. Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak bardzo Internet zmienił sposób przekazywania informacji nawet przez taki prozaiczny powód, że nie ma limitu wierszy. Newsy , które Wy wolicie są informacją i rozrywką w jednym. I w sumie okay. to samo spotkało inne formy, czyli np. recenzje

 345. Nie da się przeglądać NEWSÓW! Ściślej rzecz ujmując, można przeczytać tylko te, które są na pierwszej stronie w dziale WIADOMOŚCI. Następnych stron nie da się otworzyć.

 346. Zastanawiam się, czy Valhalla w ogóle żyje? Nie mam na mysli życia w rozumieniu 4 newsów na tydzień. Nawet nie pojawiaja sie nowe gry w encyklopedii, a start 3DSa jakby ominał cały Valhallowy świat. Nawet nie ma tej konsoli w bazie. Hallooooo!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here