Ta odsłona Szorowania Pokładu stoi pod znakiem jednej z największych branżowych imprez. Przez te kilka dni oczy całego growego świata zwrócone były w kierunku stolicy Japonii, by ujrzeć najważniejsze wydarzenia tegorocznego TGS. Także zaparzcie sobie po sporym kubku herbaty i sprawdźcie, czego szczególnego dowiedzieliśmy się w Tokio.

Warto wiedzieć:

Początek tygodnia nie obfitował w szczególnie wielką ilość informacji tak gorących, by aż parzyły nasze mózgi swoją niesamowitością, wszyscy bowiem czekali na początek eventu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ci, którzy znają japoński mogli dowiedzieć się czegoś o kolejnej odsłonie ożywionej nie tak dawno serii Street Fighter. Bez lat nauki, spędzonych przy znaczkach kanji można było dotrzeć do oficjalnych informacji o samodzielnym dodatku do Dawn of War 2 oraz Total War: The Warpath.

Wiecie, że być może do Euuropy i Ameryki Północnej wkrótce trafi trzecia część Yakuzy? Może nawet byśmy się tym cieszyli, gdyby nie fakt, że Japończycy na początku przyszłego roku dostaną „czwórkę”. Pozostaje nam więc cieszyć się Shiftem, nowym Guitar Hero, Dirtem i Batmanem, które według GfK Chart-Track rządzą ostatnio w Wielkiej Brytanii.

Michael Pachter chyba wziął sobie wolne, bo za wieszczenie tym razem wziął się człowiek „z branży” – sam Yoichi Wada, prezes Square Enix. Zapowiedział on, że Nintendo wypuści na rynek następcę Wii już w 2011. Sony tymczasem zacieśnia stosunki z Segą. Efektem tej współpracy będą gry z Dreamcasta na PSN oraz produkcje na PlayStation 3 wykorzystujące nowy kontroler do tej konsoli – „Różdżkę”.

W Niemczech tymczasem, przez nazistowską symbolikę ze sprzedaży wycofano nowego Wolfensteina. Cóż, sprzedawał się tak słabo, że to i tak niewielka strata dla wydawcy. Na całe szczęście zombiaki z Left 4 Dead nie mają żadnych swastyk na głowach, więc już za parę dni dostaniemy nową kampanię, zaś po miesiącu wyjdzie wersja demo L4D2.

Przed chwilą pisałem, że my nie mamy jeszcze Yakuza 3, a w Japonii zapowiedziano już kolejną część. Cóż, nie mamy szczęścia jak widać – ta sama sytuacja tyczy White Knight Story, bowiem w Kraju Kwitnącej Wiśni już czekają na sequel. Może chociaż grę na podstawie filmu Thor dostaniemy przed naszymi małymi braćmi ze wschodu.

Tokyo Games Show, o którym tak dużo ostatnio piszemy, rozpoczęło się w czwartek i od razu uderzyło w nas falą wieści, na które czekaliśmy od tak dawna. Przede wszystkim, poznaliśmy daty premier NEW Super Mario Bros, Splinter Cell: Conviction oraz Gran Turismo 5. To ostatnie oczywiście tylko w Japonii – kto by się tam przejmował podawaniem informacji istotnych dla „najważniejszego kontynentu”, prawda?

Czekaliśmy na to od blisko 2 lat i w końcu jest! Obniżka ceny Wii! A już zaczynaliśmy wątpić, by było to częścią biznesplanu Wielkiego N. Z obozu Sony również nadbiegają całkiem przyjemne wieści – od premiery PlayStation 3 w wersji Slim, sprzedano już milion egzemplarzy. Poza tym, PSP ma dostać swój odpowiednik PS Home, nazwany Room. Ponadto, japońska firma ujawniła listę gier, które mają wykorzystywać ich nowy motion controller. Tak dobrze nie jest już we Francji, gdzie Ubisoft robi na złość pecetowcom, opóźniając premierę drugiego Asasyna.

Konkurencji dłużny nie pozostał Microsoft, publikując listę wydawców gotowych wspierać Project Natal. Nas bardzo ucieszyła też wieść o tym, że Bayonetta, autorstwa szaleńców z Platinum Games, powinna ukazać się już w styczniu . Do edycji kolekcjonerskiej będzie dodawana dmuchana lala… to jest figurka tytułowej bohaterki. Z kolei Resident Evil 5 w wersji reżyserskiej na PS3 będzie współpracował z Różdżką Sony.

Producent konsol z rodziny PlayStation w ogóle dał czadu na tegorocznym Tokyo Games Show. Na czele ciekawych informacji stanęła ta, mówiąca o tym, że w przy komercyjnym sukcesie Uncharted 2 (a jest on niemal pewny), dostaniemy kontynuację.

Warto przeczytać:

TGS wszystkim namieszał ostatnio w głowach, ale to nie znaczy, że na Valhalli nie działo się przez ostatnie dni nic ciekawego. Wręcz przeciwnie – w tym tygodniu wrzuciliśmy wyższy bieg i zadbaliśmy o to, byście nie mieli powodów do narzekań na nudę.

Z okazji trwającej w Japonii imprezy, Paweł Borawski zajął się zbieraniem najciekawszych materiałów wideo z ostatnich dni. Dzięki temu, mogliście obejrzeć aż trzy części Wideoorgii: 1, 2, 3.

Poza tym, swoimi przemyśleniami na temat świata gier wideo podzielili się niezawodny Malacar i wasz ulubieniec, Jarek Kot. Pierwszy pisał o ciągle świetnej kondycji racerów, drugi zaś zajął się stosunkami przerywanymi.

Katmay tymczasem, nie mogąc się doczekać na premierę nowej Forzy, zajął się tytułem nieco lżejszego kalibru. Krzysiek swoim surowym okiem spoglądał na Need for Speed: Shift. Fett z kolei powrócił na kilka godzin do świata Halo, jako Orbital Drop Shock Trooper.

Warto zagrać:

Już w przyszłym tygodniu z pompą postarają się wrócić twórcy serii Gothic. Piranha Bytes, we współpracy z Deep Silver wypuści na rynek ciekawie zapowiadające się Risen. Posiadacze PlayStation 3 z kolei zapewne już nie mogą się doczekać Ninja Gaiden Sigma 2. Ich cierpliwość jednak już w przyszły piątek zostanie wynagrodzona.

Na Gran Turismo 5 poczekamy jeszcze dobrych parę miesięcy, ale fani samochodówek mogą zaspokoić swój głód GT w wersji kieszonkowej, które ukaże się na PSP wraz z nadejściem października.

To tyle. Tokyo Games Show mocno ożywiło rynek w ostatnich dniach. Nie ma się jednak co martwić, że impreza w stolicy Japonii dobiega końca. W końcu już niedługo zacznie się jesienny wysyp hitów, a wtedy nawet nie będzie czasu, by czytać te wszystkie newsy i oglądać nowe filmiki. Do „zobaczenia” za tydzień. Ahoj!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here