NOTATKA PRASOWA– City Interactive sp. z o.o. –Warszawa, 16 Stycznia 2006

W piątek 13 stycznia największa gazeta codzienna w Kolumbii: El Tiempo (artykuł w wersji online znajduje się pod adresem http://eltiempo.terra.com.co/) opublikowała obszerny artykuł dotyczący gry komputerowej Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii opracowywanej przez polską firmę CITY Interactive. Autorzy artykułu opierając się na materiałach zapowiadających grę sugerują, że gra, w której gracz wciela się w postać żołnierza sił specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych walczącymi z kartelami narkotykowymi w Kolumbii – może być zagrożeniem dla dobrego imienia Kolumbijczyków i stanowić „czarny pr” dla ich kraju.

Szef City Interactive, Marek Tymiński odpowiada:„Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii nie jest oparty na faktach. Scenariusz to fikcja literacka, a naszą intencją nie jest oczernianie Kolumbii. Zatrudnimy kolumbijskiego konsultanta aby jak najwierniej zaprezentować ten kraj”.

CITY Interactive Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest międzynarodowym wydawcą gier komputerowych z rozbudowanym działem zajmującym się produkcją gier komputerowych.Firma powstała w 2002 roku jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe.CITY Interactive dostarcza wysokiej jakości gry komputerowe różnego gatunku: od gier akcji do symulacji kosmicznych. Dzięki współpracującym z nią dystrybutorom firma skutecznie sprzedaje swe produkty w Północnej Ameryce, Europie i Azji. Do listy klientów/partnerów zaliczyć można: Activision, CDV, DTP, Microids, Russobit, Take 2, THQ i wiele innych wiodących w tej branży lokalnych firm dystrybucyjnych.

wwww.city-interactive.com
www.warincolombia.com

(artykuł w wersji online znajduje się pod adresem http://eltiempo.terra.com.co/)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli lo fikcja literacka,to czym Oni się martwią. Wiele jest podbmych gier i jakoś inne państwa nie robią z „tego” szumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here